Krvácení v těhotenství a Utrogestan - má to cenu?

Avu
3308
16.4.18 13:08

Krvácení v těhotenství a Utrogestan - má to cenu?

Začala jsem v 5+2 silně krvácet - jednorázově, dostala jsem Utrogestan 1-1-1 a Ascorutin. V 5+2 proběhl UTZ, byl tam prázdný gestační váček 9,9 mm. Dnes, 5+5 byl na UTZ opět prázdný gestační váček, 12,1 mm, podezření na anembryomolu, plod zkrátka chybí, ale prý je ještě šance, že se tam objeví.

A já nevím, má ten Utrogestan smysl brát? Neprodlužuji akorát zbytečně něco, co tam být nemá? :( A kdyby tam plod byl, tak se udrží i bez Utrogestanu? Hlavně nechci na revizi, když už, tak ať to odejde samo. Na další UTZ mám přijít 7+0.

Příspěvek upraven 16.04.18 v 13:21

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16824
16.4.18 13:17

@Avu Těžko říct, někdo Ti řekne, že je dobré ho brát. Někdo zase, že je k ničemu. Ono těžko říct, já bych asi brala, protože kdyby to špatně dopadlo, tak bych si to vyčítala, že to mohlo pomoci, ale těžko říct. Asi je pravda, že když se má plod udžet, tak se udrží i bez léků. A pokud je šance, tak bych asi i vydžela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2909
16.4.18 13:36

@Avu Já jsem byla na UTZ v nemocnici v 5+4 a nebyl vůbec vidět plod. No a pak jsem šla jinam v 6+3 a byla i srdeční akce. Takže utrogestan učitě ber do toho dalšího UTZ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2494
16.4.18 13:42

@Avu pokud je neco spatne odejde to podle me i pres utrogestan.. ja bych ho brala je to jen zacatek a navic na revizi bycj nesla kdyz budw chybet embrio… to by telo mohlo zvladnout samo… snad se jeste ukaze :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6465
16.4.18 20:49

http://m.bartak-alexandr.webnode.cz/…i-potraceji/

Tady je popsano, opravdu hezky, jak je to s Utrogestanem a kdyby to nedopadlo, tak ten clanek dost pomaha pochopit, PROC. Proste proto :nevim:

Sama jsem trikrat potratila, z toho podruhe a potreti lezela s Utrogestanem… stejne to nedopadlo.
A pak tri deti bez Utrose.

Takze za me je to opravdu jen pro dobry pocit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Avu
3308
16.4.18 21:05
@majdula1 píše:
http://m.bartak-alexandr.webnode.cz/…i-potraceji/

Tady je popsano, opravdu hezky, jak je to s Utrogestanem a kdyby to nedopadlo, tak ten clanek dost pomaha pochopit, PROC. Proste proto :nevim:

Sama jsem trikrat potratila, z toho podruhe a potreti lezela s Utrogestanem… stejne to nedopadlo.
A pak tri deti bez Utrose.

Takze za me je to opravdu jen pro dobry pocit.

To jsem právě četla, moc mě to uklidnilo a právě přivedlo na myšlenku nebrat Utrogestan.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.4.18 14:51

U mne to taky nepomohlo, ale alespon jsem mela pocit, ze delam maximum. A nekdy to pomuze, pokud je problem v hladine progesteronu. :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.6.19 10:46

Silné krvácení v 6tt

Ahoj holky, jsem tady nová, ale chodím sem na čumendu už pěkně dlouho. Někdy mě až bolí u srdíčka, co všechno se může stát. Dnes bych měla být podle poslední ms 5+6. Minulý týden ve čtvrtek jsem byla u dr na potvrzení těhu, sestra mně objednala brzo, čekala jsem, že mě objedná až tak na 7 týden, ale protože mám za sebou 2 císaře, dr. mě chtěl vidět co nejdřív. Teď k věci, Na ultrazvuku dr nic neviděl, to se dalo čekat, prý má čas na vykouknutí, vzal mi krev na hcg, které bylo 320. Den po prohlídce jsem začala špinit a v sobotu ráno krvácet, jela jsem na pohotovost, kde dr taky nic neviděla, možná prý něco, ale nemůže nic potrvdit, nic mi nedala s tím, že mám jít v ponděli ke svému dr. Včera jsem tedy jela ke svému dr, s tím, že pořád krvácím, na ultrazvuku možná malá tečka stím, že by to uplně nezatracoval, dal ascorutin a utrogestan. Mám z toho špatný pocit, krev je jasně červená a je to jakoby slabá menstruace. Jsem z toho pěkně na prášky, 2 těhotenství proběhly naprosto v pořádku a teď tohle. A to se nám podařilo otěhotnět prví měsíc, myslíte holky, že je nějaká naděje, že bude vše ok? nemám žádné bolesti ani křeče, jen prostě pořád krvácím.. :? :? :,(

• Citovat
  • Nahlásit
605
11.6.19 10:56

Nemam takovouto zkusenost, ale moc drzim palce, aby to dobre dopadlo. Ovsem, mrzi me to, ale pokud je neco spatne, tak radsi aby to nedopadlo hned ze zacatku nez pozdeji :(..To by pak bolelo mnohem vic. Drzim palce :kytka: :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.6.19 11:02

:hug: taky držím palce ať to dobře dopadne, jsou tu i holky které měly menzes celou dobu těhotenství a dobře to dopadlo! Já na tom jsem teda teď podobné, mám utrogestan, spinim a trnu jak to dopadne, jsou to nervy:( tak se drž! :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
1416
11.6.19 11:11
@Anonymní píše:
Ahoj holky, jsem tady nová, ale chodím sem na čumendu už pěkně dlouho. Někdy mě až bolí u srdíčka, co všechno se může stát. Dnes bych měla být podle poslední ms 5+6. Minulý týden ve čtvrtek jsem byla u dr na potvrzení těhu, sestra mně objednala brzo, čekala jsem, že mě objedná až tak na 7 týden, ale protože mám za sebou 2 císaře, dr. mě chtěl vidět co nejdřív. Teď k věci, Na ultrazvuku dr nic neviděl, to se dalo čekat, prý má čas na vykouknutí, vzal mi krev na hcg, které bylo 320. Den po prohlídce jsem začala špinit a v sobotu ráno krvácet, jela jsem na pohotovost, kde dr taky nic neviděla, možná prý něco, ale nemůže nic potrvdit, nic mi nedala s tím, že mám jít v ponděli ke svému dr. Včera jsem tedy jela ke svému dr, s tím, že pořád krvácím, na ultrazvuku možná malá tečka stím, že by to uplně nezatracoval, dal ascorutin a utrogestan. Mám z toho špatný pocit, krev je jasně červená a je to jakoby slabá menstruace. Jsem z toho pěkně na prášky, 2 těhotenství proběhly naprosto v pořádku a teď tohle. A to se nám podařilo otěhotnět prví měsíc, myslíte holky, že je nějaká naděje, že bude vše ok? nemám žádné bolesti ani křeče, jen prostě pořád krvácím.. :? :? :,(

Ahoj, myslim, ze nadeje je, ja necekane otehotnela na zacatku brezna, s tim, ze jsem nic netusila, protoze jsem hodně slabou ms mela 2.4. sice se zpozdenim, ale nenapadlo me, ze bych mohla byt těhotná. To mi potvrdila doktorka az zacatkem kvetna, kdy uz jsem byla v 10tt, ted jsem 16tt, miminko se vyviji dobre a zadne problemy krom nevolnosti nemam. Jinak se jedna o me 3 tehotenstvi a stejne jsem nic nepoznala. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
555
11.6.19 11:30

@Avu Ahoj. Já jsem po IVFku, po 14ti dnech krásné dvě čárky, HCG 1.130 a za dva dny po potvrzení z krve menstruace jako blázen, šílené bolesti v podbřišku, tak jsem jela do špitálu a z krve mi zjistili HCG 750 a s největší pravděpodobností embrijko odešlo :( Doporučili mi vysadit vše co beru (Euthyrox, Prednison, Crinone) a dnes potřetí na krev a zítra k lékaři :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3421
11.6.19 11:34

Ahoj tak nadeje je vzdy zmi zkusenosti stim nic neudelas proste to dopadne a nebo ne musis malemu verit klidovy rezim a uvidis ja jsem byla 4× tehotna a vzdy stejny prubeh od zacatku krvaceni no mam dve deti a jsem za ne rada mas aspon tu vyhodu ze otehotnis kdyz to nevyjte ted vyjde to priste zni to mozna blbe ale je to opravdu lepsi takhle na zacatko nez pak zjistit ze je miminko nemocne a doktori ho nezachrani

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.6.19 12:14

Holky díky za podporu, zítra se dozvím jestli hcg stouplo, pokud ne, je to jasný konec a budu se s tím muset smířit. Doufám ale, že to bude dobré, pořád si říkám, že kdyby šlo o potrat, probíhalo by to jinak, mně nic nebolí. Zítra napíšu, jak jsem dopadla. Díky holky :-) :andel: :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
605
11.6.19 14:02

@vystrašená Drzim palce, hodně štěstí :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu