Krvácení z nosu - jak dlouhou dobu?

4219
4.4.16 20:48

Krvácení z nosu-jak dlouhou dobu?

Brej večír maminy :mavam:

Holky prosím napište mi svoje zkušenosti s krvácením z nosu u Vašich dětí :think:
Mojí dcerce se dneska spustila už dvakrát-je marod, přes víkend 40tky horečky, má klasický zánět horních cest, takže brutus rýma, ještě hnusnější kašel-všechno zelený :roll: sice marodí tak jednou za rok, nebo za dva, ale pak to stojí za to :think: no a krvácení z nosu se u ní začalo objevovat asi zhruba před dvěma lety, kdy jsme párkrát použily Olynth…
Abych se „vyžvejkla“ jde mi spíš o tu délku krvácení-protože vždycky to bylo cca 20 minut, někdy i půl hodiny, to už jsem byla docela znepokojená a teď večer to bylo hodinu, možná i trochu víc 8o :zed: U nás v rodině na toto nikdo nikdy netrpěl, takže s tím nemám vůbec zkušenosti, nevím, co je normální, co už ne…Už jsem začala vnitřně trochu zmatkovat, protože ta hodina se mi zdála fakt hodně :roll: Ale zase si racionálně odůvodňuju-že člověk s normální srážlivostí krve přeci nemůže vykrvácet ne :mrgreen:
Bohužel dcerka se dycky taky trochu klepe, protože od loňského roku, kdy jí trhali zub a po injekci se jí dvakrát naplnila pusa krví, tak je z většího množství krve taky nesvá-jako já :mrgreen:

Prostě jak dlouho trvá krvácení z nosu normálně? Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

flicek18
4.4.16 21:00

Toto mi přijde už docela dlouho na dospělého natož na dítě. Radši bych to probrala s doktorem. záleží taky jak moc krvácí. Ale ta hodina už mi přijde opravdu moc dlouho. Může to být banalita, ale taky ne.
Kamarádka už od malička trpí na krev z nosu v létě, občas to taky trvá déle, ale nepamatuji si že by to byla hodina…

• Nahlásit
  • Citovat
1725
4.4.16 21:00

U nás většinou do pěti minut ustane, když se mi ho podaří zklidnit. Když ne, breci a nechce se zklidnit, běhá, tak to trvá i dyl. Ale jakmile ho položím do lehu, tak do pěti minut prrsrane

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3327
4.4.16 21:01

Já tím trpěla jako malá až do 17 let a nejdelší doba byly cca 3 hodiny, ale to bylo výjimečně, většinou to trvalo okolo hodiny. Co mi hodně pomáhalo to zastavit bylo vysmrkat úplně všechno, vyčistit nos, pak krvácení přestalo rychleji, bohužel tento postup mi poradili až v 16 letech :-( několikrát mi i nos vypalovali a prchali mi vitamín K a nakonec to zmizelo samo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2882
4.4.16 21:02

@Ditta77 Sice je nemocná tak nevím jestli je to dobrej nápad, ale na krvácení z nosu pomáhá ledovej hadr za krk. Mě operovali cystu za okem a dělali to nosem takže když mi po operaci vytáhli tampony tak krev tekla proudem a hodili mi za krk studený polštářek a hned to bylo ok :) Ale znám kluka co na to trpěl a krvácel z nosu často a dlouho a potom šel na nějakou „elektriku“. Nevím konkrétně o co jde, ale to mu pomohlo. Tak to zkus řešit s doktorem :))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2360
4.4.16 21:04

Starší dcera na krvácení z nosu trpěla hodně. Znám pul hodinove krvácení. Spotřebovala klidně roli papírových utěrek. U vás bych řešila spíš to ze ma velkou rýmu. Nosní sliznice je překrvená a stačí málo a žilka praskne. Prvni pomoc - zmáčknout nos, předklonit hlavu a studeny na obklad na celo a na krk. A taky bych zkusila vyměnit nosní kapky a spis bych používala mořskou vodu. Olynth nemužu ani já. Mám poněm pocit sucha v nose. A jako prevenci dostávala dcera Ascorutin. Stejně jsme ale tak 2× do roka koncily na ORL na leptání. Taky jsem resila odbery na srazlivost ale ty byly v norme. Teď je v pubertě a vypadá to ze z toho už vyrostla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
flicek18
4.4.16 21:10

Jen k těm studeným obkladům na zátylek, opatrně, aby jí to potom nenastydlo a bolelo by jí otáčení hlavou, jednou se mi to povedlo a pár dní poté bylo peklo.
A hodně ještě pomáhá zmáčknutí kořene nosu.

• Nahlásit
  • Citovat
9080
4.4.16 21:15

Taky jsem na to jako dite trpela, hrozne mi pomahalo a pomaha nalit ocet do sklenice, vysmrkat nos a potom se nadklonit nad sklenicku a nosem se nadechnout tech vyparu z octa, jak to cpi, stahnou se zilky v nose a krvaceni prestane. Funguje mi to vzdy :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5809
4.4.16 21:18

Po 20 minutach masivniho krvaceni a nasledneho zvraceni napolykane krve jsem volala rychlou.Bylo to poprve, ja vyklepana.2× ji to vypalili.Od te doby obcas, hlavne pri ryme, slabe zakrvaci. Zatim to hematologii neresim. Pozoruji a vyckavam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2360
4.4.16 21:25

Jo a ještě jsem kupovala takový tampony ze želatiny. Myslim ze se to jmenovalo Gelaspon. Zabíralo to skvěle ale nevim jestli se to ještě prodává.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
568
4.4.16 21:30

Moje dcerka mela neco podobneho…trpela na to snad 6let. nevedeli sme den, hodinu minutu hruza 8o onehda volali mi z druziny ze vyzkuseli vse mozne a nic nepomohlo a to tam majou zdr. sestru, tez pres pul hodky krvacela…obvodak ac k nemu nechodim nas vzal hned a pichl ji K (vitamin K) doufam ze se nepletu :oops: ale rikal „kacko“ uz to su dva roky a od te doby super. Optejte se :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
568
4.4.16 21:34

Tez prvni co bylo, leptani, dratky atd a ten mudr nas temu zachranil :dance: takze sme nikam nemuseli a fakt to pomohlo K, tehda dcerce bylo 9let :roll: toto leti :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
337
4.4.16 21:44

Mela jsem to tak pri ryme nedavno. Pomohl mi rutin ( v tabetach), ale nevim, jak ho muzou deti.
Jinak taky mi pomohlo vse radne vysmrkat, jak uz tu nekdo sal, a az pak drzet zmackly nos a predklon.

Kdyz jsem byla na gymplu, tak se mi krev spustela i bez smrkani. Tehdy jsem mela sesity i ucebnice od krve. Nepomahal mi rutin ani strcit celou hlavu pod proud studene vody. Pomohli mi az na ORL, kde mi problematickou cevku zatavili. A byl roky klid.

Ale u tve dcery to bude rymou. Lekarnice mi doporucila nekapat kapky do nosu, ale inhalovat je (do teple vody par kapek Pinisolu).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19266
4.4.16 22:17

Starsi dcera na to trpela kolem 6 let veku, asi dva roky. Mladsi to ma podobne, naposled pri viroze uz jsem mela trochu strach, krvacela fakt dost a dost dlouho. Zabralo zmacknout nos kridly k sobe, studenej hadr na zatylek a na koren nosu. Pak jsem ji nejaky cas davala Ascorutin, spis pro jeji klid, ze by to nejak zasadne zabralo, moc neverim.
Ja jsem jako dite na krvaceni z nosu trpela hodne, vyrostla jsme z toho, proste to jednou prestalo. Ted krvacim zcela vyjimecne, pri velke ryme a dlouhodobem smrkani.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6627
4.4.16 22:28

Dodnes vzpomínáme s kamarádkou, jak jsem spolu svorně stály ve škole (na SŠ) nad umyvadlem a oběma nám crčela krev z nosu, klidně půl hodiny. Ale to už byl docela extrém, běžné bylo tak deset minut až čtvrt hodiny. A obě jsme se shodly, že to přestane až ve chvíli, kdy z nosu vytáhneme takový dlouhý cucek sražené krve (omlouvám se za nechutnost, ale opravdu to tak bylo). Přitom jsem měla pocit, že jak to táhnu, tak že se krev zase rozteče hodně, ale opak byl pravdou, po pár kapkách byl klid. Jako dítě mi jednou rodiče v noci volali sanitku, ta mě odvezla do nemocnice a tam mi rvali až hluboko do nosu tampony čehosi, co se pak v tom nose rozpustilo. V dospělosti už na krvácení z nosu naštěstí netrpím.
Co dáváš dceři na teplotu? Vzpomínám si, že tehdy říkala dětská, že mi na teplotu nemají dávat acylpyrin, že ten ředí krev. Jenže ten už se dnes asi skoro nedává, zatímco tehdy snad nic jiného nebylo :think:

Hodina už se mi teda zdá fakt dlouho, teda taky záleží na intenzitě. Dětské bych se zmínila, asi by vám napsala ascorutin nebo něco takového.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama