Krvácení z nosu od zubu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.05.19 19:14
Krvácení z nosu od zubu?

Dobrý den, asi před 4 dny jsem byla na zákroku u zubaře (přeléčení zubu) a sotva jsem vyšla z ordinace, spustila se mi z nosu krev :?. Myslela jsem, že tímto jedním incidentem to skončí, protože jsem nikdy problémy s krvácením z nosu neměla. Ovšem pravdou je, že od té doby se to každý den opakuje, a to klidně s intenzitou jednou za hodinu 8o. Nikdy nejde o nic velkého, spíše to odejde tak rychle jako to přijde. Při cvičení, chůzi nebo i když klidně sedím a nic nedělám… Dle sestřičky by návštěva zubaře neměla mít s tímto problémem souvislost (maximálně prý reakce na anestezii). Prosím prosím, je zde někdo, kdo má podobnou zkušenost :)? Opravdu to nemůže mít souvislost? Předem děkuji za odpověď :*

Reakce:
Doctus
Závislačka 4441 příspěvků 11.05.19 19:54

Který zub vám ošetřovali a jak? Byl proveden RTG snímek? Užíváte trvale nějaké léky?

Pokud je krvácení z nosu časté, denně, udáváte, že dokonce i každou hodinu, zajděte si na ORL pohotovost, ať se podívají, jak to v (celé!) dutině nosní vypadá. Pokud by neshledali žádnou patologii, tak v pondělí k ošetřujícímu lékaři - krevní obraz s mikroskopickým diferenciálem, vyšetření parametrů krevního srážení.

sediza
Ukecaná baba ;) 2423 příspěvků 11.05.19 21:08

Při etrakcích zubu nekdy byva jako komplikace, že se udělá komunikace mezi dutinami a ústy. Skočila bych si na ORL.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.05.19 21:54

Mockrát oběma děkuji za odpovědi :srdce:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.05.19 21:55

Ošetřena byla pětka vpravo nahoře a dle pana doktora se mělo jednat o přeléčení zubu.
Jediný lék, který pravidelně užívám je helicid (kvůli reflexní ezofagitidě).
Rtg snímek byl proveden (hned po vyvrtání a poté ještě jednou- odhaduji, že po zaplnění kanálku).

Doctus
Závislačka 4441 příspěvků 11.05.19 22:14

Takže zub netrhali. A teče vždy jen z jedné nosní dírky, nebo střídavě (nebo dokonce z obou najednou)?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.05.19 22:24

Nene, netrhali.
Vždy jen z pravé nosní dírky (strana, na které se nachází léčený zub).

Mičule
Kelišová 5796 příspěvků 12.05.19 09:19

Nejsem pravda doktor, ale na to ORL bych si došla. RTG dělali jen malý na křesle nebo velké OPG? Jak se vyjadřoval dr k tomu zánětu?

U manžela se jednou objevil zánět zubu. Subjektivně velký problém nevnímal. Na malém rtg to vypadalo na menší cystu na hrotu kořene, ale když byl odeslán na OPG tak se zjistilo, že má rozsáhlý zánět. Cca 5 cm. Vyřešila to pak chíra a má tam dánu výztuhu, kost musela pryč.

To nechci strašit. Jen jsem si na to vzpomněla. Lepší jít k dr zbytečně než pozdě. Drží palce, ať je to jen banalita. :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.05.19 09:32

Rtg mi dělali jen malé na křesle. Doktor mi k tomu vlastně ani moc neřekl. Šla jsem k němu z důvodu, že se mi zub ulomil, jinak mě vůbec nebolel :roll:. A on hned naletěl na přeléčení :D.

Jeee, chudák, ten si s tím asi taky pěkně zažil :?.

Moc děkuji za sdílení zkušenosti :srdce:

Váš příspěvek
Reklama