Krvácení z nosu - těhotenství

Anonymni
13.2.04 11:35

Jsem v 25 tt, mám rýmu a občas se mi objeví na kapesníku krev. Obávám se, aby mi pak nekrvácelo z nosu. Máte někdo zkušenosti jak tomu předejít?

Díky za odpovědi

Majka

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2178
13.2.04 11:41

Ahojky Maji,

jsem v 17.tt, a krvaceni z nosu se u me projevuje uz tak pres tyden. Coz se mi nikdy v zivote nestalo. Mela jsem docela strach, kdyz jsem byla na poradne, bylo mi receno, ze je to uplne normalni, sliznice jsou hodne prekrvene a tak se stane, ze nejaka cevecka praskne. Ted me jeste k tomu trapi vecne ucpany nos, protoze jsem samozrejme marod, a tak se obcas krev spusti. Podle me nemusis mit strach! Tak si radsi uzivej tehotenstvi ;-)

Radka+cvrcek 17.tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
112
13.2.04 13:40

Ahoj Majko,

krvácení z nosu je úplně normální věc v těhotenství. Dočteš se o tom ve všech těhu knížkách. Jsem v 20 tt a už to mám pár týdnů. Zatím mi to neznepříjemňuje život, tak s tím nebojuju.

Gruzie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
319
13.2.04 14:13

Ahoj Majko,

mě v průběhu celého těhotenství tekla krev z nosu, ale jen když jsem smarkala. V životě mi z nosu krev netekla, tak teď jsem si to pořádně vynahradila.

Ze mě si zase dr. dělal legraci a říkal: se nedivte že vám to teče z nosu, když to jinudma nejde :o))) Vtipálek

Hlavně žádná panika, po porodu bude zase všechno v normálu

Užívej si těhotenství a přeji, ať se vám všem holky narodí krásné, zdravé a silné dětičky.

Míša a Martínek (2 měsíce)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
13.2.04 17:22

Mila Majko,

krvaceni z nosu je skutecne vcelku bezna obtiz vetsiny tehotnych maminek a muzou za to opravdu vice prokrvene sliznice. Doporucuje se nesprkat prilis usilovne. Obtize muze trochu zlepsit uzivani vitaminu C a ev. Ascorutinu. Jak vit C, tak i Ascorutin jsou v tehotenstvi leky bezpecne, pokud se neuzivaji v nadmernych davkach, takze zadnych vedlejsich ucinku na miminko, se bat nemusite.

S pozdravem a pranim klidneho prubehu tehotenstvi

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
13.2.04 17:28

nejak se mi vytratil podpis, takze jeste jednou

klidne tehotenstvi preje a zdravi, Dr. Verner

• Nahlásit
  • Citovat
76
14.2.04 09:03

Take se pripojim, z nosu mi pri smrkani tekla krev skoro cele tehotenstvi, moc me to netrapilo a dokonce jsem si na to tak zvykla, ze po porodu, kdyz jsem se prvne vysmrkala jsem zpanikarila, ze je neco v neporadku, ze tam neni krev…tak bud v klidu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
16.2.04 05:42

Jaké máte názory na zastavení krvácení z nosu, někdo radí zaklonit hlavu a někdo zase sklonit hlavu co nejníže ke kolenům.

Majka

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
10.3.04 13:05

Ahoj Majko,
s krvácením z nosu mám problémy od malička a teď v těhotenství je to stejné. Podle mě zaklonit hlavu není vhodné - krev Ti nateče do krku a udělá špatně. Já krev chytám do papírových kapesníků normálně bez většího předklonu, ale nejlíp se mi osvědčilo (hlavně pokud jsem někde mezi lidmi, např. v práci nebo nemám volné ruce) že si ucpu dírku kouskem papírového kapeníku - krev se brzy zastaví a v nose nezůstanu velké nánosy. Ale ještě by to asi chtělo rady odborníka.
Mája

• Nahlásit
  • Citovat
23
10.3.04 13:31

Ahoj Majko,
s krvácením z nosu si nic nedělej. A jestli ti teče jenom když smrkáš, tak buď ráda. Já měla období kolem 16.tt těhotenství, že jsem si nos jenom otřela a už se krev spustila. Jednou se mi to stalo zrovna když jsem měla jít ke kadeřnici. A to jsem krev zastavovala asi půl hodiny. Vůbec to nešlo zabrzdit. Nevím jestli se v těhotenství třeba nezhoršuje srážlivost krve, musím se ještě na to zeptat doktora. Krev mi totiž nešla zastavit ani když jsem se řízla. Před těhotenstvím jsem s tímhle problémy vůbec neměla. Teď (20 tt) naštěstí i když mám ohromnou rýmu, tak se nic neděje. Radši 3× ťuk ťuk ťuk abych to nezakřikla :-)
Tak se měj moc hezky a myšlenkama na krvácení z nosu si těhotenství nekaž :-)
papa Hermi + mimísek 20.tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
monniccka
7.2.12 11:04

Ahojki z krvácením z nosu mám taky velké zkušenosti mám to celkem celé těhotenství a vždycky se to dostaví v dost v nevhodnou chvíli a kolikrát ne málo fakt mám kolikrát strach at to neohrozí malého.Jak jsem si tu četla co píšete tak mě to celkem uklidnuje.

• Nahlásit
  • Citovat
veravr
6.3.12 15:32

krvácení z nosu

Ahojky jsem 17tt a začínám mít tento problém s krvácením z nosu taky,
navíc mám uplně nos ucpaný.Dotoho ještě užívám Aktiferrin compositum
na chudokrevnost, což mě znepokojuje ještě víc jestli to nemá souvislost.
nemáte někdo prosím zkušenost? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Simush
14.7.12 12:11

No já si myslím, že krvácení z nosu je běžná věc, ale jen pokud jde normálně zastavit! Pokud jde špatně zastavit i při říznutí, pak bych možná přemýšlela nad tou poruchou srážlivosti, což se taky může v těhu stát, to se pak podávají léky! Mám takový pocit, že se to zjištuje při prvních krevních testech a pak i nějak později kdy se dělají druhé! všechno jsem se dočetla v různých článcích, takže pokud se mnou někdo nesouhlasíte, není to z mé hlavy.Sama jsem 24tt a taky se mi spouští krev při smrkání! Pořádně nevím, co mě všechno čeká, jen co se dočtu nebo od kámošek! už se těším až budu aspon 28tt. mám za sebou jedno těhu, které dopadlo ve23tt špatně, tak se pořád jen bojím! Přeji všem budoucím maminkám hodně štěstí, trpělivosti a hlavně krásná zdravá miminka

• Nahlásit
  • Citovat
nikinka25
22.5.13 10:43

mám stracgh

Je to narmální když mě občas píchá u srdíčka a bolí mě jsem v17 týdnu těhotenství

• Nahlásit
  • Citovat
nikinka25
22.5.13 10:45

A ještě se chci zeptat je normální vtěhotenství stres

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama