Krvácení z nosu - vyšetření ORL

286
11.5.21 20:34

Krvácení z nosu- vyšetření ORL

Ahoj vsem. Synovi často teče z nosu krev. Dneska jsem Se o tom zmínila doktorce a dostali jsme zadanku na ORL, že by mu tam něco udělali s cévkami v nose. Máte někdo zkušenost jak tam vyšetření probíhá? Dekuju

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
11.5.21 21:12

Podívá se do nosu kamerkou - vypadá to podobně jako baterka, jestli tam jsou zmnožené cévy, pokud jo, nějak je „zataví“, aby se nedráždily a nekrvácely tak snadno. To vím jen z vyprávění, nás to taky čeká. Prý to vůbec nebolí. Ale není to moc účinné. Bere syn Ascorutin?

• Citovat
  • Nahlásit
1588
11.5.21 22:21

Zajímavé téma, syna to také trápí…proste během dne z ničeho nic má krvavé hleny v nose, nebo zaschlou krev okolo dírky. Není to po pláči a ani se v nose nestourá. Bohužel návštěva lékaře s nim není teď snadná tak budu rada když pak napíšete zda to ustoupilo :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
552
11.5.21 22:30

Měla jsem v dětství to samé. Rozšířené cévky v nose mi zmrazili, myslím, tekutým dusíkem a bude mi 35 let a do teď klid. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1280
11.5.21 22:31

Záleží jestli to bude leptat dusičnanem, to nebolí, nebo pálit bipolárem, a to bolí jako píchnutí vosou zhruba. Ale začíná se obvykle tím dusičnanem. Zažila jsem obojí, to spálení je mnohem efektivnější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.6.21 07:51
@Martina712 píše:
Ahoj vsem. Synovi často teče z nosu krev. Dneska jsem Se o tom zmínila doktorce a dostali jsme zadanku na ORL, že by mu tam něco udělali s cévkami v nose. Máte někdo zkušenost jak tam vyšetření probíhá? Dekuju

Ahoj, jak jste dopadli? Bolelo to syna? Dcera (3,5 roku) uz asi mesic denne krvaci z nosu. Pres den bych si rekla, ze si to muze rozdloubat (i kdyz posledni dny se podle me uz nedloube), ale temer kazdy den ji peru lozni pradlo. Krvaci z obou direk, takze jestli ji to v jedne zaboli, tak si nedokazu predstavit, ze si necha osetrit i tu druhou.

• Citovat
  • Nahlásit
2432
10.6.21 10:59

Přidám se k dotazu. Taky máme doporučení na ORL. Syn (7let) trpí na časté krvácení z nosu, stačí aby se tam poškrábal, nebo aby víc smrknul. Říkala něco o nějakém leptani ty cevky která teče. Bolí to? Nerada bych ho traumatizovala nějakým vypalováním nebo tak. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.6.21 11:13
@Terrinka93 píše:
Přidám se k dotazu. Taky máme doporučení na ORL. Syn (7let) trpí na časté krvácení z nosu, stačí aby se tam poškrábal, nebo aby víc smrknul. Říkala něco o nějakém leptani ty cevky která teče. Bolí to? Nerada bych ho traumatizovala nějakým vypalováním nebo tak. :(

Nas objednali na pondeli. Dam pak vedet, jak to probihalo. Dnes rano to u dcery v posteli vypadalo jako na nejake crime scene 8o A pak si u snidane kychla a mela krev v jogurtu.

• Citovat
  • Nahlásit
286
10.6.21 12:27
@Anonymní píše:
Ahoj, jak jste dopadli? Bolelo to syna? Dcera (3,5 roku) uz asi mesic denne krvaci z nosu. Pres den bych si rekla, ze si to muze rozdloubat (i kdyz posledni dny se podle me uz nedloube), ale temer kazdy den ji peru lozni pradlo. Krvaci z obou direk, takze jestli ji to v jedne zaboli, tak si nedokazu predstavit, ze si necha osetrit i tu druhou.

My jsme nakonec nikam nešli. Syn to nemá zas tolik, abych ho tím mučila. Co jsem se dozvěděla, tak to leckdy ani nemusí pomoc a je pak potřeba další zakrok a s věkem se to prý zlepšuje, tak to zatím nechám na přírodě. Ale je fakt, že kdyby mu to teklo tolik jako tvojí dceři, tak bych na to šla..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.6.21 12:49
@Martina712 píše:
My jsme nakonec nikam nešli. Syn to nemá zas tolik, abych ho tím mučila. Co jsem se dozvěděla, tak to leckdy ani nemusí pomoc a je pak potřeba další zakrok a s věkem se to prý zlepšuje, tak to zatím nechám na přírodě. Ale je fakt, že kdyby mu to teklo tolik jako tvojí dceři, tak bych na to šla..

Chapu, starsi dceri tekla krev od 2 let tak 2× mesicne, ale fakt proudy. S tou jsem nikam nesla, preslo to cca za rok. S tou mladsi jsem taky chtela vyckavat. Zpocatku to mela tak jednou za 3 dny, ale kamaradka, se kterou jsme chodily na hriste, mi uz pred casem rikala, ze by s ni sla. Ted uz to ma denne. Dnesni rano, kdyz to fakt vypadalo jak na miste cinu, me primelo zavolat na ORL. Pak se probudila, pri snidani s kychla krev do jogurtu a zbytek pochytala do kapesniku. A pred chvili se ji zase samovolne spustila krev. Vetsinou se ji to vejde do 1 kapesniku, ta starsi to mivala silnejsi. Ale je to fakt casto :(

• Citovat
  • Nahlásit
2432
10.6.21 13:34

Chtěla jsem jít v sobotu, ale vyckam do příštího týdne. Teď bere Ascorutin a zatím dobré, tak mi pak dej vědět. Přeji holčičce, ať to neboli. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.6.21 14:19
@Terrinka93 píše:
Chtěla jsem jít v sobotu, ale vyckam do příštího týdne. Teď bere Ascorutin a zatím dobré, tak mi pak dej vědět. Přeji holčičce, ať to neboli. :kytka:

Diky. Uz zase krvaci :(

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.6.21 23:07
@Anonymní píše:
Diky. Uz zase krvaci :(
@Terrinka93 píše:
Chtěla jsem jít v sobotu, ale vyckam do příštího týdne. Teď bere Ascorutin a zatím dobré, tak mi pak dej vědět. Přeji holčičce, ať to neboli. :kytka:

Po tom, co okolo 16. krvacela popate, jsme jeli na Bulovku.

Nejprve ji do kazde nosni dirky strcili veliky dlouhy tampon napusteny nejakou znecitlivujici latkou. Ty si tam mela nechat 15 minut. Pri jejich aplikaci ani nepipla, ani necukla. Ale pak ji vadily, tak jsem ji v cekarne pustila na mobilu pohadku. Jeste ze tam maji wifinu :D Po jejich vyndani pani doktorka zkoukla vnitrek nosu a nasla nekolik prasklin. Ty “vypalila” Argentou. Dcerku to nastesti nebolelo diky predchozimu znecitliveni. Jenze na jednu prasklinu ta Argenta vubec nepomhla, ani kdyz pak doktorka zkusila vyssi koncentraci. Tak ji do nosu strcila Gelaspon - fakt kusanec, strcila ho az “do mozku”, jak se ted s oblibou rika. Dcerka fakt celou dobu ani necukla, nepipla, byli z ni vyjeveni, jak je sikovna.

Ale nejak se jim to nelibi, jeste mame jit k pediatrovi na vysetreni krve. A kdyby to jeste krvacelo, tak do Motola na elektrokoagulaci.

Mala je bezne nezmar. Ale ted byla uz od cca 19 unavena, ale nejak ji to zacalo prichazet k sobe a nemohla usnout. Nejdriv pofnukavala a pak uz jecela bolesti :( Nakonec se ujecela neco po 22.

• Citovat
  • Nahlásit
2432
11.6.21 03:19

To je mi hrozně líto. :( snad už nebude potřeba žádný zákrok.. Malá je statečná. Děkuji za info a přeji brzké uzdravení. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.6.21 20:24
@Terrinka93 píše:
To je mi hrozně líto. :( snad už nebude potřeba žádný zákrok.. Malá je statečná. Děkuji za info a přeji brzké uzdravení. :hug:

Diky. V 1 se probudila bolesti a rvala az do 3, kdy opet usnula. Pak jeste parkrat v noci brecela, ale stacilo obejmout a zase usnula. Rano uz ji to nebolelo. A zatim to uz nekrvaci. V pondeli pujdeme na odber krve.

Ted je spokojena a uznava, ze to za tu bolest stalo. Konecne uz ma pokoj od krvaceni :)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat