Krvavé nitky ve stolici 2letého dítěte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kostickaa
Stálice 62 příspěvků 03.01.17 14:10
Krvavé nitky ve stolici 2 letého dítěte

Ahoj maminky. Dcera ma 2 roky a obcas ji ve stolici najdu malinke krvave nitky (jasne cervena krev). Ma je treba 3 dny po sobe, pak 14 dnu nic, pak zase parkrat po sobe.. Chystam se s ni k Mudr., ale stejne se zeptam, nevite co to muze byt? Zvlastni je, ze to mel nedavno parkrat i 3 lety syn, ale mel hroznou zacpu a po tom, co jsem mu zacala davat vlakninu, zacpa zmizela a nitky se uz neobjevily. Dcera taky trpi na zacpu, vzdy tlaci az ma slzy v ocich, ale vlaknina moc nezabira a nitky se opakuji. :( Nema to moc, najdu je vzdy az po dukladnejsim prozkoumani obsahu nocniku, ale jsou tam. Vzdy trosku na povrchu hovina jen na jednom miste. Omlouvam se za detailni popis. Cetla jsem, ze to mivaji obcas miminka, ale 2lete dite?

Reakce:

JayLee 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.17 14:16
@Kostickaa píše:
Ahoj maminky. Dcera ma 2 roky a obcas ji ve stolici najdu malinke krvave nitky (jasne cervena krev). Ma je treba 3 dny po sobe, pak 14 dnu nic, pak zase parkrat po sobe.. Chystam se s ni k Mudr., ale stejne se zeptam, nevite co to muze byt? Zvlastni je, ze to mel nedavno parkrat i 3 lety syn, ale mel hroznou zacpu a po tom, co jsem mu zacala davat vlakninu, zacpa zmizela a nitky se uz neobjevily. Dcera taky trpi na zacpu, vzdy tlaci az ma slzy v ocich, ale vlaknina moc nezabira a nitky se opakuji. :( Nema to moc, najdu je vzdy az po dukladnejsim prozkoumani obsahu nocniku, ale jsou tam. Vzdy trosku na povrchu hovina jen na jednom miste. Omlouvam se za detailni popis. Cetla jsem, ze to mivaji obcas miminka, ale 2lete dite?

tohle se deje když ma prcek alergii na něco třebas na kravske mleko pokud se nepletu takze zajit k dr je na miste a co nejdříve aby udelala potrebna vysetreni ;) stejne tak to muze byt prilis tuha stolice takze i ta vláknina je na miste ale rozbor stilice rekne vic a bude se vedet hnedka ;)

Kostickaa
Stálice 62 příspěvků 03.01.17 14:23
@JayLee píše:
tohle se deje když ma prcek alergii na něco třebas na kravske mleko pokud se nepletu takze zajit k dr je na miste a co nejdříve aby udelala potrebna vysetreni ;) stejne tak to muze byt prilis tuha stolice takze i ta vláknina je na miste ale rozbor stilice rekne vic a bude se vedet hnedka ;)

A ta alergie se prokaze jen rozborem stolice? Nebo se dela jeste jine vysetreni? S dr jsem uz mluvila, rekla at donesu vzorek stolice s tou krvi, ale mala to mela pres svatky kdyz dr neordinovala, tak ted kontroluju kazdy nocnik a cekam az to tam zas bude. Hned pak pujdem k dr. Jsem z toho uplne nervozni. :,(

Avy
Povídálka 38 příspěvků 4 inzeráty 03.01.17 14:44

Ahoj, teď jsme řešili téměř to samé na Nový rok. Dvouletý syn mívá problémy se zácpou. Teď ho ale nejspíš babička s dědou trochu přeplácali a nejen že zácpa povolila, ale nakonec měl chvíli i průjem. Protože si nestíhal říct, dala jsem mu plínku a v jedné bylo taky trochu krve. Vyděsila jsem se a jeli jsme na pohotovost. Tam mi ale řekli, že když je to čerstvá krev a je to právě jenom navrchu, tak se nemusím strachovat, že došlo nejspíš k prasknutí cévky, jak hodně zatlačil, aby ze sebe dostal do tužší. Plínku jsme měli s sebou a jenom kontrolovali, jestli je to vážně krev a právě jestli je čerstvá a jenom na povrchu.

nina7
Ukecaná baba ;) 1213 příspěvků 03.01.17 14:46

Mívají to děti při alergiích, my to měli u kravského mléka. Brali mu krev a z toho nám řekli dg, po dietě se to upravilo.

Kostickaa
Stálice 62 příspěvků 03.01.17 15:07
@nina7 píše:
Mívají to děti při alergiích, my to měli u kravského mléka. Brali mu krev a z toho nám řekli dg, po dietě se to upravilo.

Kolik bylo malemu kdyz mu zjistili tu alergii? Mala pije kravske mleko uz temer rok a nikdy problem nemela. A je divne, ze syn mel ty krvave nitky nedavno taky a po podani vlakniny zmizely. A jsou mu 3 roky. :nevim:

Ou
Kelišová 5386 příspěvků 03.01.17 15:32

@Kostickaa zajděte na alergologii, tak zácpa může mít zdroj v nějaké intoleranci. Krvavé nitky jsou od podráždění konečníku při tlačení během zácpy.

Kostickaa
Stálice 62 příspěvků 03.01.17 15:34
@Avy píše:
Ahoj, teď jsme řešili téměř to samé na Nový rok. Dvouletý syn mívá problémy se zácpou. Teď ho ale nejspíš babička s dědou trochu přeplácali a nejen že zácpa povolila, ale nakonec měl chvíli i průjem. Protože si nestíhal říct, dala jsem mu plínku a v jedné bylo taky trochu krve. Vyděsila jsem se a jeli jsme na pohotovost. Tam mi ale řekli, že když je to čerstvá krev a je to právě jenom navrchu, tak se nemusím strachovat, že došlo nejspíš k prasknutí cévky, jak hodně zatlačil, aby ze sebe dostal do tužší. Plínku jsme měli s sebou a jenom kontrolovali, jestli je to vážně krev a právě jestli je čerstvá a jenom na povrchu.

Dekuji za uklidneni. Mala to ma prave jen na povrchu a vzdy jen jedna nitka (nekdy mensi nekdy vetsi) v jednom miste. Tak doufam, ze to je taky jen trhlinka ze zacpy a tlaceni.

JayLee 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.17 17:51
@Kostickaa píše:
A ta alergie se prokaze jen rozborem stolice? Nebo se dela jeste jine vysetreni? S dr jsem uz mluvila, rekla at donesu vzorek stolice s tou krvi, ale mala to mela pres svatky kdyz dr neordinovala, tak ted kontroluju kazdy nocnik a cekam az to tam zas bude. Hned pak pujdem k dr. Jsem z toho uplne nervozni. :,(

rozbor stolice a krev se bere ;)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Jana Tunu napadla ochranka klubu: Chtěl jsem jen zahrát písničku, brání se

Moderátor Jan Tuna (45) o sobě dal zase vědět. Tentokrát svou zadnici... číst dále >

Svoboda ze StarDance má tajemství. Proč nechce mluvit o přítelkyni?

Od poroty získal nejvíc bodů a vyslechl si jen slova chvály. Přesto nakonec... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pomozte nadšené sportovkyni Natálce k bezbolestnému pohybu a nové protéze

Jednou by chtěla být veterinářkou, ze všeho nejvíc však čtrnáctiletá Natálie... číst dále >

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >