Která antikoncepce je nejlepší na akné, ale nepřibírá se po ní?

Anonymní
24.3.21 15:55

Která antikoncepce je nejlepší na akné, ale nepřibírá se po ní?

Ahoj holky, mám docela strašné akné a i na kožní i na gynekologii mi řekli, že to půjde vyřešit jenom antikoncepcí. Gynekoložka mluvila o Minervě, ale po té se docela pribira, což už si nemůžu dovolit. Četla jsem o Yadine nebo Yasminelle, píšou tam, že jsou taky andrigenni, ale prej nejsou vyloženě na pleť. Zabrala vám Yadine či Yasminelle na pleť? Nebo nějaká jiná s obsahem drospirenonu (nebo toho, jak odvodnuje 😅)? Díky moc za rady, přemýšlím právě o Yadine, tak aby za tu cenu stála za to.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1901
24.3.21 16:03

Nechces raději změnit tu kožařku? Nebo navštívit nějakého dermatologa? Jestli tu antikoncepci chceš brat kvůli akné, tak mi to přijde úplně zbytečné :nevim: jako není to nic moc :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18328
24.3.21 16:04

Yaz. Pleť a váha v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1314
24.3.21 16:11

Každé ženě zabere něco jiného, to se nedá tak paušalizovat a prvotně je aktikoncepce proti otěhotnění a ne na pleť a váhu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3680
24.3.21 16:16

Ano, Yadine pomáhá na akné velmi dobře. Patří k nejlepším HA, žádné přibírání, změna chutí na sex apo., mohu doporučit. Od mláví jsem vyzkoušela vše možné a nemožné, ale jediné, co mi kdy pomohlo, byla právě HA. Bylo mi řečeno, že mám akné právě kvůli hormonální nerovnováze. Jinak mi tato HA taky moc pomohla při léčbě endometriózy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
162
24.3.21 17:05

Za mě teda Belara. Začala jsem jí brát v 16,kdy jsem měla šílený akné a krásně zabrala. Nepribrala jsem po ní vůbec ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.3.21 17:26

Tak mám i přítele a dítě tedka úplně není vhodné, do teď jsme se chránili kondomem a tohle je příjemnější varianta takže je to mimo jiné i proti otěhotnění, jinak díky za rady 😁 @evulinda79

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
24.3.21 17:41
@Adrasteia píše:
Ano, Yadine pomáhá na akné velmi dobře. Patří k nejlepším HA, žádné přibírání, změna chutí na sex apo., mohu doporučit. Od mláví jsem vyzkoušela vše možné a nemožné, ale jediné, co mi kdy pomohlo, byla právě HA. Bylo mi řečeno, že mám akné právě kvůli hormonální nerovnováze. Jinak mi tato HA taky moc pomohla při léčbě endometriózy.

Mohla bych se zeptat, pokud jsi Yadine brala, po jaké době se ti pleť zlepšila?

• Citovat
  • Nahlásit
3680
24.3.21 19:07
@Anonymní píše:
Mohla bych se zeptat, pokud jsi Yadine brala, po jaké době se ti pleť zlepšila?

Cca po dvou měsících výrazný rozdíl, po čtyřech paráda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.4.21 19:27

Leverette

Ahojky holky, jsem tu nováček a rada bych slyšela i jiný názor. Moje gynekoložka mi předepsala antikoncepci Zlynda, chtela jsem hlavně na zlepšení pleti, byla mi doporučena tahle, po měsíci totální silenost, jako další mi napsala Leverette, také totální katastrofa, akne se mi udělalo i na zádech, na prsou…jsem zoufalá…beru ji měsíc, nebo mám cekat ještě zlepšení? Jsem z toho psychicky zničena :,(

• Citovat
  • Nahlásit
293
11.4.21 19:28

Ja beru Jeanine, je sice drazsi, ale na akne mi funguje perfektne :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
834
11.4.21 19:32

Ale ona ti žádná HA nezmírní akné hned pokud ho máš v těžší formě, to samé platí i o lécích na Akné nebo ověřených krémech.
Nejdříve se ta pokožka těch nečistot musí zbavit, poté až napomáhá, že se nové akné nebude tvořit. Já dostala taky Zlyndu na pokožku a taky se mi udělalo nejdřív akné všude, trvalo cca 4 měsíce než se pleť dala dokupy a od té doby už jen při ms sem tam pupínek. Jinak jsem měla střední formu akné. Před rokem jen HA vysadila a teď mám zase akné horší než dřív

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
158
11.4.21 19:45

HA taky nemusi pomoct vubec. Ja brala pred x lety dlouhodobe 3 ruzny HA a akne jsem mela a mam stale.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
910
11.4.21 19:50

Já beru Mistru, je levnější než yadine…na akné zabírá, ale mám teď nějaké problémy s mezi krvácením tak uvidim, co mi řekne Dr jestli je pro mě vhodná…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
11.4.21 19:58

Tak holky děkuji za radu :-) jsem z toho zničena, brala jsem leta Tri-regol a docela pohoda…teď katastrofa…spis mi přijde, ze doktorka mi proste něco napíše, umlci mě a je to…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat