Která část těla zadrží to, když do mě někdo vrazí nebo strčí

31.3.21 22:14

Která část těla zadrží to když do mě někdo vrazí nebo strčí

Chtěl bych se zeptat která část těla mě podepře a zadrží to když do mě např někdo zezadu nebo že předu strčí.
Jestli to zadrží nohy abych se nepřevrátil dozadu nebo do předu, nebo jestli to je tím že když je někdo prostě těžký tak to zabrání a nebo když má někdo velkou sílu např v nohou..
Příklad stojím na ulici a že zadu někdo půjde a strčí do mě.
A druhý příklad s kamarádem testuji: stoupneme si proti sobě a následně jeden druhého odstrčí a jaká část těla zabrání tomu aby mě nějak hodně neodstrčil nebo jsem neodskočil.
Prostě co tomu tělu dělá největší oporu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
294
31.3.21 22:19

Pokud bude člověk na utok pripravenej tak asi nohy. Pokud to nečekám asi jde dopředu trup a vyvažuje se nohama a nebo si rozbiju tu… Ústa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4000
31.3.21 22:19

Váha a moment překvapení. Nic jiného v tom není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7616
31.3.21 22:21

Rovnovahu řídí ustroji ve vnitřním uchu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19691
31.3.21 22:23

Já nevím, jak u tebe, ale u mě to jsou prsa… ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16016
31.3.21 22:25

V principu celý pohybový systém, s tím že když tě někdo praští do ramene, tak víc energie musí vyrovnat vršek těla.

Jinak klíčové jsou třeba hluboko uložený svalový systém.

Jinak to studuje biomechanika.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7616
31.3.21 22:30
@Janli píše:
Já nevím, jak u tebe, ale u mě to jsou prsa… ;)

Klilařko. To moje mě spíš dorazí k zemi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36662
1.4.21 11:26

@Giga_dron.tt rozkročené nohy pomohou udržet stabilitu bez „odskočení“, rovnovážné ústojí zabrání pádu - ale třeba s pomocí toho odskočení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2379
1.4.21 12:11
@Giga_dron.tt píše:
Chtěl bych se zeptat která část těla mě podepře a zadrží to když do mě např někdo zezadu nebo že předu strčí.
Jestli to zadrží nohy abych se nepřevrátil dozadu nebo do předu, nebo jestli to je tím že když je někdo prostě těžký tak to zabrání a nebo když má někdo velkou sílu např v nohou..
Příklad stojím na ulici a že zadu někdo půjde a strčí do mě.
A druhý příklad s kamarádem testuji: stoupneme si proti sobě a následně jeden druhého odstrčí a jaká část těla zabrání tomu aby mě nějak hodně neodstrčil nebo jsem neodskočil.
Prostě co tomu tělu dělá největší oporu.

Ta část, která zrovna udrží tělo v takové poloze, aby se většina hmotnosti nepřesunula přes těžiště.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat