Která pražská porodnice má samostatný porodní box

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Pucalkovic Amina
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 23.02.18 12:39
Která pražská porodnice má samostatný porodní box/"garsonku"?

Ahoj holky, poradíte mi, prosím, která pražská porodnice má samostatný porodní pokoj? Porodním pokojem myslím to, co je v Podolí (jenže Podolí má mít v termín mého porodu uzávěru, takže musím rodit jinde). Tzn. pokoj, kam jde žena rodit, je to stavebně oddělený od jiných pokojů, má to vlastní koupelnu a v tom pokoji může být i například otec dítěte (např. mají tam křeslo). Jako je pravda, že v Podolí mi u porodu prvního dítěte chyběla hekárna, dali mě na pokoj na gynekologické oddělení a tam jsem se prohekala až k porodu (a nikdo tam se mnou nesměl být), teprve cca poslední hodinu porodu a hodinu po porodu jsem byla na tom boxu. Ale stejně jsem z té porodnice měla dobrý dojem. Případně mi poraďte, kde jste se kdo v poslední době (cca poslední rok) cítil u porodu dobře (dostatek soukromí, vstřícná asistentka/lékařka, jaké jsou kde hekárny a jaké porodní boxy…). Předem moc děkuju za názory!

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

iwa83
Kelišová 5838 příspěvků 23.02.18 12:44

Pribramska nemocnice ma komplet zrekonstrovane porodnicke oddeleni. Vim ze chces prahu, ale je to po D4 relativne blizko. Pokud mate auto, tak bych se tam sla pidivat. Nevim kolik tam maji tech boxu ted po rekonstrukci, ale vypadalo to luxusne. Ja tam na chvili skoncila loni v rijnu se spontannim potratem. Bylo to moc hezke, snad si to vyzkousim i na ten primarni ucel.

Tichošlápek
Echt Kelišová 9102 příspěvků 23.02.18 12:48

Krč

Temaho
Kelišová 5230 příspěvků 23.02.18 12:54

Motol

Emka135
Zasloužilá kecalka 831 příspěvků 1 inzerát 23.02.18 13:09

@Temaho já taky Motol. Porod loni v říjnu, samostatné pokoje se zašupovacími dveřmi s vlastní koupelnou+wc. Manžel „rodil“ se mnou a moc rádi vzpomínáme.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.02.18 13:12

Vím, že chcete Prahu a Prostějov je z ruky, ale v naší nemocnici mají samostatné 3 porodní sály. To znamená. že jsou 3 samostatné místnosti. Každá místnost má své wc a sprchu, porodní křeslo, stoleček, křeslo pro tatínka, CD přehrávač, balon atd., příslušné vybavení i pro první ošetření miminka ihned po porodu. Jeden z těchto sálů má i vanu, která není určená k porodu, ale může v ní maminka před porodem relaxovat. Pokud má rodička pravidelné kontrakce a je volný sál, jde přímo tam. Pokud to ještě na porod není, ale již si vás tam nechají, jdete na pokoj na šestinedělí. Tatínek u porodu nic neplatí a dostane jednorázový plášť. PA se na vás chodí pravidelně dívat nebo máte zvonek a můžete si ji přivolat. PA také vede porod, MUDr., pokud nejsou komplikace, chodí až k závěru. Rodila jsem vždy v noci, tak tam byl klid.

vertunka
Závislačka 4319 příspěvků 23.02.18 13:22

U nas v Plzni maji taky samostatne porodni saly. A rodicky jsou na nich od prvnich pravidelnych kontrakci. Po dalnici to mate z Prahy kousek ;-).

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.02.18 13:32

No kousek :-) Ve 2 hod v noci mi praskla doma ve spánku voda a dítě se mi narodilo před 5 hod. ráno v 37+1tt, tzn. ještě jsem musela dobalit tašku. :-)

Pucalkovic Amina
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 23.02.18 13:51

Děkuju moc všem za odpovědi. No já jsem první mimi porodila za 3 a půl hodiny od prvních kontrakcí, a věřím, že tak rychle to půjde i u druhého (doufám :-)), takže radši z obav, že porodím na dálnici, bych volila Prahu. Asi zkusím tedy ten Motol. Děkuju!

iwa83
Kelišová 5838 příspěvků 23.02.18 13:55
@Anonymní píše:
No kousek :-) Ve 2 hod v noci mi praskla doma ve spánku voda a dítě se mi narodilo před 5 hod. ráno v 37+1tt, tzn. ještě jsem musela dobalit tašku. :-)

Do Příbrami by se to stihlo. Jen nevím jak dlouho si dobalovala :)

nozu
Extra třída :D 11323 příspěvků 23.02.18 18:49

První dítě jsem rodila v Podolí, druhé na Bulovce (neplánovaně, ale Podolí mělo narváno a i přes registraci mě nevzali). Na Bulovce jsem porodila do 1,5 hodiny po příjezdu, takže mě odveleli rovnou na porodní sál. Ten je jako samostatná místnost, manžel byl celou dobu se mnou. Sociálku nebo sprchu si moc nevybavuju, byl to fičák :-) Byla jsem tam spokojená. Spoustu věcí neřešili (na rozdíl od Podolí), takže byl větší klid. A taky to byl už druhý porod. Jo a jinak myslím, že hekárnu tam mají nějakou společnou. Ale tu jsem vynechala :-)

sakota
Kelišová 5421 příspěvků 23.02.18 18:57

@Tichošlápek v Krci je sprcha jen na jednom pokoji, jinak sprchy a zachod spolecny v chodbe. :(

Icestar
Závislačka 4145 příspěvků 2 inzeráty 23.02.18 19:01

@Pucalkovic Amina Motol - rodila jsem tam obě děti, pokaždé naprostá spokojenost s personálem napříč všemi odděleními :pankac: Porodní pokoje jsou všechny oddělené, nevím kolik jich je, ale posledně jsem byla na pětce… máš tam k dispozici sprchu, míč, dost prostoru na chození, zvonek na asistentku, jinak si tam děláš, co je libo. Taky rádio a žaluzie k zatažení oken :palec:

Tichošlápek
Echt Kelišová 9102 příspěvků 23.02.18 19:12

@sakota aha, tak to jsem byla zrovna na něm  :mrgreen:

kytkalenka
Zasloužilá kecalka 544 příspěvků 23.02.18 19:13

Hořovice a PB, jezdí tam spousta pražský a nemusí se registrovat předem. Já si to vůbec jinak neumím představit, než pokoj pro sebe.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Do první třídy jedině s kvalitní aktovkou. Víte, na co si dát při výběru pozor?

Prázdniny pomalu končí a blíží se začátek školního roku, pro mnohé děti... číst dále >

Články z Expres.cz

Vondráčková promluvila o rozchodu s Plekancem: Bylo to překvapení!

Když Tomáš Plekanec před týdnem prostřednictvím sociálních sítí informoval,... číst dále >

Osudová žena Kaira: Bolest z rozchodu ukrývá mezi řádky na Instagramu

Kaira Hrachovcová (43) se letos na jaře rozpadlo manželství a ačkoliv rány... číst dále >

Články z Ona Dnes

K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak... číst dále >

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Reklama