Která smlouva je výhodnější? Úrazové pojištění?

289
20.11.15 13:38

Která smlouva je výhodnější? úrazové pojištění?

Zdravím všechny,

je tady prosím nějaký zkušený finanční poradce?

Mám 2 návrhy smlouvy (od dvou fin. poradců, každý tvrdí, že ten jeho návrh je nej..)

Jedná se o pojištění pro mě (30let) a dvě dcery (1 a 4).

První smlouvá má být u uniqa a druhá u čpp.

Navrhy bych poslala do mejlu, tady to jde vložit.. moc moc děkuji za pomoc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

831
20.11.15 14:17

Do úrazovky nechod vůbec, proč?? Šetři si na spořícím účtu, lépe řečeno odkládej si zbylé peníze tam, at máš kam sáhnout, kdy se něco potento… úrazovky jsou jen velká černá díra na peníze a nakonec i životky, o kapitálových nemluvě. Pojištovny opravdu nejsou charity, které rozdávají peníze a neznamená vůbec, že za každý úraz budeš mít od nich vyplaceny peníze, mají to hodně dobře pokaučováno, hadej ve prospěch koho asi. Doporučuji si slavné fin. poradce již více nepouštět k tělu a rázně jim řekni, že nemáš zájem.

Nebo si založ na sebe staebko - ale jen pokud si schopna tam spořit ročně opravdu minim. těch 20 tis. Budeš-li tam spořit méně, nevyplatí se ti to, jsou tam velké poplatky za vedení účtu, za založení smlouvy.Na děti ji nenechdělaat, nejde vypovědět, jedině přes opatrov.soud nebo až v jejich 18 letech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5939
20.11.15 14:49

Myslím, že to nejsou čisté úrazovky, ale spíš životka. Jestli je to ČPP Evoluce, tak určitě.
Otázka je, co od toho očekáváte a proč to chcete uzavřít. Úrazové smlouvy smysl mají, zejména krytí trvalých následků.
A úplně mi není jasné, jak to myslíte s tím posíláním smluv na „kontrolu“.
Protože těžko budu mít já (nebo někdo jiný) zájem na tom, že vám něco odkontroluji, případně navrhnu jiné/ lepší/ levnější řešení a vy to pak dáte tomu jednomu poradci, ať to upraví dle požadavků a sjedná to s vámi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
289
20.11.15 17:49
@Ivan PPZ píše:
Myslím, že to nejsou čisté úrazovky, ale spíš životka. Jestli je to ČPP Evoluce, tak určitě.
Otázka je, co od toho očekáváte a proč to chcete uzavřít. Úrazové smlouvy smysl mají, zejména krytí trvalých následků.
A úplně mi není jasné, jak to myslíte s tím posíláním smluv na „kontrolu“.
Protože těžko budu mít já (nebo někdo jiný) zájem na tom, že vám něco odkontroluji, případně navrhnu jiné/ lepší/ levnější řešení a vy to pak dáte tomu jednomu poradci, ať to upraví dle požadavků a sjedná to s vámi.

ano, omlouvám se, to jsem nějak nedomyslela, že Vy z toho vlastně nic mít nebudete.. :(((

Jenže nevím, která ta smlouva je dobrá..? Nebo mi prosím alespoň poraďte co by v té smlouvě nemělo chybět..

V jedné smlouvě mám např. krytí na smrt 200 v druhé 300 tisíc. V jedné trvalé následky 300 v druhé 500tisíc. Denní odškodné i hospitalizace se taky liší.. :nevim:

a hlavně každý poradce mi říká, že ta pojištovna, kterou vybral je pry nejlepší v plnění.. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.11.15 18:27

A kolik ty pojistné smlouvy stojí?
Ty pojistné částky mi přijdou velmi nízké, ale pokud máte velmi nízké příjmy a nemáte závazky, tak to může být v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5939
20.11.15 18:46

@neellaa Opět se zeptám, jako na začátku: co od té smlouvy očekáváte? Proč si ji pořizujete? To není myšleno tak, že je to nesmysl. Ani nezastávám názor, že je výhodnější místo pojistného si tu částku spořit a v případě problémů žít z těch úspor…
Tam máte smrt úrazem, nebo obecnou? Denní odškodné a hospitalizace není zrovna extra důležité krytí a pokud je to jen na úraz (nemocnice), tak to už vůbec ne.
Důležitá rizika:
Smrt, invalidita min. II. a III. stupně. Případně trvalé následky úrazu s progresivním plněním- raději na těch 500tKč, než 300 tKč. Na zvážení pojištění vážných onemocnění.
Ale je důležité, jaká je vaše rodinná a finanční situace (příjmy, výdaje, úspory, závazky).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.11.15 18:35

@neellaa Už jsme to tu řešili několikrát. Bez údajů od Vás se nedá říct vůbec nic, natož jestli je to dobré. Pro mě má smysl pojištění věcí, které mají likvidační charakter pro rodinu, tedy pojištění smrti, pak těžkých úrazů nebo nemocí. To první je třeba řešit nikoli pojištěním smrti úrazové, ale smrti z jakékoli příčiny, to druhé řeší pojištění vážných onemocnění, kdy jsou peníze k dispozici po splnění podmínek diagnózy, dále pak trvalými následky a invaliditou z titulu úrazu a nemoci s připojištěním min. 2. stupně a dlouhodobá pracovní neschopnost.
Hodnoty pojištění Vám tu neporadíme, je to otázka příjmů, závazků, finančního majetku nebo jiného použitelného zajištění atd. atd… Obecně Vám lze ale poradit, abyste si reálně všechny tyto situace představila s jejich dopadem. Jak se změní příjmy, jak výdaje, na jak dlouho a jaká to bude celková částka.
A to nemluvím o tom, že ideální je to postavit do nějakého plánu, který začíná vytvářením majetku. Oproti zvyšující se hodnotě majetku a zkracující se době směrem k soběstačnosti dětí a důchodu, je vhodné použít klesající částky, které pojištění výrazně zlevní a umožní Vám pojistit se na smysluplnější částky. Radu redbulky můžete vzít klidně v potaz, jste svobodný člověk, jen k tomu doplním, že pokud byste Vy nebo manžel skončila např. po nějaké havárii na invalidním vozíku, tak ona Vám ty peníze opravdu nedá. ;) Jen úprava bytu je otázka kolem půl milionu korun a je možné, že celý další život ten člověk musí prožít s příjmem z invalidního důchodu, protože je nezaměstnatelný nebo těžce zaměstnatelný, přičemž může mít jako invalida vyšší životní náklady.
Proč výběr z Uniqa a ČPP? Existují i další pojišťovny… PČS, Allianz, Generali, Komerční pojišťovna, Amcico, Kooperativa… Liší se konstrukcí i parametry a to i na vstupu… některé upravují sazby dle péče o svoje zdraví atd…
Pokud by to mělo být více do profi verze a komplexní práce, tak je to práce na několik hodin a několik schůzek nebo alespoň vyměněných e-mailů.
V prosinci budu mít možná čas… :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.11.15 18:47

Redbulka - prosím neradte lidem kraviny… někdo by to mohl vzít třeba i vážně

Za mě co by nemělo v žádné smlouvě chybet - Pracovní neschopnost, trvalé následky, invalidita 2. a 3. stupně úrazem i nemocí, trvalé následky, smrt a popřípadě závažné onemocnění.

Jaké u toho mají být částky záleží na vašich příjmech, výdajích a závazkách.

Jestli tohle Vám neřekl finanční poradce a nedokáže reálně oduvodnit ty částky, tak rychle pryč

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama