Která vysoká škola je nejlepší pro studium informatiky?

Anonymní
17.5.20 22:07

Která vysoká škola je nejlepší pro studium informatiky?

Dob­rý ve­čer,
Chtěl by jsem se ze­ptat, jest­li ná­ho­dou ně­kdo ne­zná­te ně­ja­kou dobrou VŠ s obo­rem in­for­ma­ti­ka, kde mě to­ho ja­ko laj­ka na­u­čí hod­ně (žád­né sa­mo­stu­di­um) a kde to ne­ní moc těž­ké (mi­ni­mum ma­te­ma­tic­kých a fy­zi­kál­ních obo­rů). Bu­du rád za ja­kou­ko­liv ra­du.
Dě­ku­ji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

SAJ
5702
17.5.20 22:11
@Anonymní píše:
Dob­rý ve­čer,
Chtěl by jsem se ze­ptat, jest­li ná­ho­dou ně­kdo ne­zná­te ně­ja­kou dobrou VŠ s obo­rem in­for­ma­ti­ka, kde mě to­ho ja­ko laj­ka na­u­čí hod­ně (žád­né sa­mo­stu­di­um) a kde to ne­ní moc těž­ké (mi­ni­mum ma­te­ma­tic­kých a fy­zi­kál­ních obo­rů). Bu­du rád za ja­kou­ko­liv ra­du.
Dě­ku­ji

Tak záleží jaký obor informatiky. Pokud ale myslíš klasické programování, tak tam se bez matematiky fakt neobejdeš. Fyziky je tam minimum, té se bát nemusíš..

A poznámka pod okraj - v tomto oboru se bez samostudia neobejdeš nejem během studia, ale ani po něm. :nevim: Teda pokud chceš dělat i něco jiného než informatickou nádeničinu (v podstatě kdykoli kýmkoli naraditelného kancelářského dělníka).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5170
17.5.20 22:16
@Anonymní píše:
Dob­rý ve­čer,
Dě­ku­ji

Informatika bez matiky a hlavně logického uvažování moc nepůjde. A aby to nebylo těžké? To záleží jakou máš výchozí pozici a jak moc jsi do oboru zapálený. IT oborů je jinak dost, ale učit se budeš muset všude, pokud chceš něco umět. Jestli chceš jen titul tak si zvol dostupnější obor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6428
17.5.20 22:24

Matika je u tohoto oboru důležitá, projdi si obory na VŠ a od toho se odpíchni.
Na VŠ jsou přednášky a cvičení. Každý pedagog má i konzultační hodiny. Aspoň u nás.

Všude je studijní odd. oslovit je s otázkami.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13079
17.5.20 22:42

Co konkrétně si předsavuješ že pak budeš dělat?

Jinak teda to co popisuješ nejspíš nelíp dostaneš od Czechitas… V rámci vysokoškolského studia se u informatiky prostě bez matematiky neobejdeš.

https://www.czechitas.cz/cs/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3299
17.5.20 22:54

Tak trochu se obávám, že „dobrá, kde toho hodně naučí“ a „ne moc těžká“ je prostě paradox sám o sobě. Na kouzla, zázraky a školy, kde to leze do hlavy samo, nevěřím. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6428
17.5.20 23:06
@Ou píše:
Co konkrétně si předsavuješ že pak budeš dělat?

Jinak teda to co popisuješ nejspíš nelíp dostaneš od Czechitas… V rámci vysokoškolského studia se u informatiky prostě bez matematiky neobejdeš.

https://www.czechitas.cz/cs/

nechci Ti brát iluze, ale zatím berou jen ženské a z úvodního příspěvku to vypadá na kluka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
SAJ
5702
17.5.20 23:08
@bublinek píše:
nechci Ti brát iluze, ale zatím berou jen ženské a z úvodního příspěvku to vypadá na kluka

A hlavně je to profesně úplně k prdu. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6428
17.5.20 23:12
@SAJ píše:
A hlavně je to profesně úplně k prdu. ;)

to netuším, u nás je jen potkávám, když si pujčují klíče od učebny

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8804
17.5.20 23:43

No, pokud „by jsi“ chtel nejakou dobrou skolu, tak bych Ti doporucila MFF. No, ale matiky je tam dost. :think: Bez fyziky se obejdes. Zalezi, co od toho ocekavas? Chces se programovanim zivit? Pokud se to chces hlavne naucit bez matiky a samostudia, tak bych si asi zaplatila vyuku u nejakeho studenta :think:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1951
18.5.20 00:04

Tak nevím, jestli je to myšleno jako vtip nebo vážně. Pokud víš o počítačích kulové a nezvládáš matiku, tak vůbec nechápu proč by sis vybral IT obor a očekával, že tě tam někdo bude učit základy. Asi bys to měl přehodnotit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.5.20 01:11

Prozradím ti brutální pravdu a nevím, zda to uneseš. Na žádné VŠ tě nikdo nic učit nebude. Zažívám to na vlastní kůži. Je mi 40 plus, dvě malé děti a do toho práce. Vše je o samostudiu a opravdu extrémní podobu to dostalo teď, v době nouzových opatření. Doma HO, školkove dítě a druhé dítě výuka doma. Knihovny zavřené, pak tedy otevřeli on line Národní knihovnu, totální kolaps a profesory to vůbec nezajímá. To své chtějí i bez přednášek. Projekty, seminárky, a v průběhu 14 dnů mě čekají 4 zkoušky. No, není to legrace, tak to zvaž. Učit se budeš muset všude a především sám. A na co si nepřijdeš, vědět nebudeš. Holá realita a fakt.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
18.5.20 01:32
@Serpentini píše:
Tak nevím, jestli je to myšleno jako vtip nebo vážně. Pokud víš o počítačích kulové a nezvládáš matiku, tak vůbec nechápu proč by sis vybral IT obor a očekával, že tě tam někdo bude učit základy. Asi bys to měl přehodnotit.

Možná je to někdo, kdo nemá matematiku, ale zalíbily se mu ty peníze co jsou v IT.
Vždycky když slyším naříkání na to, jak je ta matematika těžká, že z ní nemůže nikdo maturovat, říkám si, jen se všichni matematiky bojte, aspoň zůstanou v IT nadprůměrné platy. Jinak u nás s vysokou mírně převažují vystudovaní matematici nad informatiky. Ale jak by se řeklo, matematika je podmínka nutná, nikoliv postačující. Už jsem za těch dvacet let, co se programováním živím zažila pár příkladů vystudovaných matematiků, kteří třeba nakrásně rozuměli pojistné matematice, ale když dostali k řešení nějakou chybu a měli se dokrokovat k jejímu jádru byli naprosto nepoužitelní…

• Nahlásit
  • Citovat
18.5.20 01:51

To mi přijde jako já :D

Nevim, co je derivace ani integral…moje znalosti počítače jsou v úrovni „uživatele“.

Ale taky bych samozřejmě chtěla mít práci jistou a dobře placenou…

Prosim, až objevíš tu zázračnou školu čar a kouzel tak mi napiš. Nejlépe ještě aby tam do mně nalili i trochu nadšení, protože práce na počítači mne ani nebaví.. :lol:

A teď tu dobrou radu? Pokud nežiješ mezi kompy od dětství a pohled na běžící servery či povedený zdrojový kód v tobě nevyvolá žádnou emoci..tak to není úplně job pro tebe a stejně bys byl v jakékoliv it práci nešťastný. Zkušenosti 10 let manzelství s ajťákem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama