Která z pražských porodnic bude mou favoritkou?

62
13.3.04 07:03

Která z pražských porodnic bude mou favoritkou?

Zdravím všechny maminy,
první dceru jsem rodila v Brně Bohunicích a byla jsem nad míru spokojená. Druhá dcera se narodila v Praze u Apolináře a to už je v porovnání diskutabilní.(Možná kvůli tomu, že se v té době rekonstruoval porodní sál a já rodila v boxu a hned vedle za plentou tam byla jiná rodička, která šíleně ječela. Dost mě to vadilo) Momentálně žiji v Mexiku, ale přijedu rodit domů- do Prahy......dcery říkají, že nechtějí Mexičánka..haha. Snažila jsem se najít stránky porodnic v Praze, ale nenašla jsem nic podrobného. Vysvědčení pro porodnice moc pomohlo, ale je to dost subjektivní názor. Asi mi hodně záleží na personálu a příjemné prostředí pro porod- ne chladné nemocniční prostředí. Takže otázka je ........jaká Pražská porodnice je ta nej.?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
13.3.04 14:22

Ahoj,
dle mého názoru je to Apolinář. Ať si říká, kdo chce, co chce. A to v případě, že jsou problémy jak s mamkou, tak s mimčem. Já, bohužel, prošla obojím a nebýt profesionálního i lidského přístupu lékařů a asistentek od Apolináře, tak nebyla ani mamka, ani mimčo.
V čem však Apolinář poněkud pokulhává je přístup dětských sester. Není to jen můj názor, už jsem to slyšela z více stran. Nicméně porodníci, porodní asistentky a pediatři jsou odborníci na výši, no a ty dětské sestry člověk holt musí „skousnout“. Ale já jsem v porodnici trčela tři týdny, takže jsem viděla více než mamky, které jsou za pár dní doma.
Prostředí je také vcelku pěkné (byla jsem na standardním i nadstandardním pokoji) a jídlo mi chutnalo.

Evča

• Nahlásit
  • Citovat
7463
13.3.04 14:46

Porodnice

ahoj Sophie
ja jsem vahal mezi Neratovicemi a Apolinarem. Vzhledem tomu,ze mi praskla voda,jeli jsme k Apolinari ( v Neratovicich neni novorozenecka Jipka ) a musim rict,ze to bylo super. Porodni asistentky jsou velice mile a profesionalni. Sestricka se mnou doslova tlacila :-) celou dobu a diky ni nemuselo dojit k nastrihu a ani jsem se nepotrhala. Detske sestricky jsou malinko horsi,ale take pomohou. Kazdopadne apolinare muzu s cistym svedomim doporucit. Preji bezbolestny a rychly porod
market a krystufek ( v pondeli mesic )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7463
13.3.04 15:07

chtela jsem jen napsat,ze mi voda praskla v 36 t.t :-), to ze praskne voda je jinak uplne normalni :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31
13.3.04 18:45

já jsem rodila v Podolí, také vřele doporučuji. Přístup výborný, odborníci jak gynekologové, tak pediatři. Výhodou mi přijde samostatný porodní sál, takže není slyšet ostatní rodičky, což dle mých informací u Apolináře někdy bývá. Další výhoda je možnost nadstandartního pokoje, kde může být i manžel. Preferuju Podolí a příště budu rodit opět tam.
Kolovka :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1089
14.3.04 09:42

Ahoj, abych Ti to ještě více zamotala, chválím Neratovice. Měla jsem bezproblémové těhotenství a syn se jevil ( a byl) v pohodě, takže jsem neváhala a zvolila jsem si menší porodnici, kde mi záleželo na chování sester a chtěla jsem si porod tak trošku užít (možná jsem byla naivní, ale v podstě se stalo. Zvolila jsem dobře, protože mám na Neratovice výborné vzpomínky, jak už zde ale bylo psáno, v případě komplikací nejsou Neratovice tak dobrá volba. V tomto případě bych asi jela k Apolináři. Mám to blíž na Bulovku, ale o tom jsem ani na chvíli nepřemýšlela (špatné reference…)
Možná by bylo lepší se tam jít podívat, ale to půjde asi těžko, jestliže jsi v Mexiku, co???
Přeji úspěšný výběr a zdravého mrňouska s jiskrou v oku:-)
Theo a Kryštof (6m)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
62
14.3.04 16:24

Všem vám moc děkuji za zkušenosti a rady. Nová diskuse- Podolí? byla také velkou pomocí.
Tam jsem psala, že teď váhám mezi Apolinářem a Podolím.......možná více vašich zkušeností pomůže. Až přijedu do Čech - ihned mířím tam. Musí člověk přijít, když jsou návštěvní hodiny.......nebo existuje vůbec něco takového? …dík
Sophie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
14.3.04 20:58
Sophie píše:
Všem vám moc děkuji za zkušenosti a rady. Nová diskuse- Podolí? byla také velkou pomocí.
Tam jsem psala, že teď váhám mezi Apolinářem a Podolím.......možná více vašich zkušeností pomůže. Až přijedu do Čech - ihned mířím tam. Musí člověk přijít, když jsou návštěvní hodiny.......nebo existuje vůbec něco takového? …dík
Sophie

Ano, v Podoli jsou konzultacni hodiny tusim kazdou stredu dopoledne, vede je takova prijemna hubena sestricka, ktera vede i predporodni kurzy. Dozvi se tam o prubehu porodu a dalsi veci, co ti ale neukazi, tak to jsou nadstandartni pokojiky. Coz me trochu mrzelo, protoze kdyz uz za neco mam platit, tak bych rada videla za co. Tady si zaplatis a pak muzes byt dost prekvapena. No i to k porodu v Podoli patri.
Preji prijemny vyber.
Klarka

• Nahlásit
  • Citovat
595
15.3.04 08:21

Fotky nadstandardních pokojů v Podolí jsou na stránkách www.upmd.cz . Apolinář má také své stránky www.apolinar.cz . Že ty pokoje neukazují je pochopitelné. Jsou totiž stále obsazené a které z nás by se líbilo, kdyby si zaplatila nadstandard, ležela tam a chodili se na ní dívat davy těhulí jako na zvířátko v ZOO? No mě tedy ne.
Předporodní kurz s paní Mrkvičkovou je fajn a na porodní sál jsme se podívali také. Byl to ten největší a také jsem na něm za pár týdnů rodila. Je tam soukromí a takové u Apolináře rodička prý nemá.
Ariana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
62
15.3.04 16:46

Ariano, děkuji za odkaz na internetové stránky těchto porodnic. Za žádnou cenu jsem je nemohla nalézt...............no nejsem až tak zkušená pracovat z internetem. Takže vyhledávání není mou silnou stránkou.
Sophie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
595
15.3.04 18:32

Nemáš zač Sophie. Když jsem byla těhotná, brouzdala jsem od rána do večera a leccos našla.:-) V Podolí jsem byla spokojená a šla bych tam zas.
Přeji Ti správné rozhodnutí a ten nejlepší porod.
Pa Ariana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
209
15.3.04 19:09

Ahoj, zkus se podivat na tuhle stranku, najdes zde odkazy na stranky 6 prazskych porodnic i s fotkami.

http://www.porodnice.com/default.asp?…

Hezky porod preje Andrea

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama