Která zdrav. pojišťovna hradí epidural?

Anonymni
13.9.09 15:16

Která zdrav. pojišťovna hradí epidural?

Tušíte některá, jak je to s úhradou epiduralu u porodu, pokud ho chce rodička z vlastní vůle? Záleží na tom, jestli epidural vykáže doktor jako nutný nebo záleží na pojišťovně? Z VZP a ZPMV mi odpověděli, že epidural neproplácejí. Budu vděčná za Vaše zkušenosti, porod se mi blíží a odpovědi jsem se nedopátrala…Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2344
13.9.09 15:30

Ahoj, já jsem u VZP. Rodila jsem v Praze Podolí, epidurál jsem měla u prvního porodu a řekla jsem si o něj sama. Neplatila jsem za něj nic a po pravdě mě to teda ani nenapadlo, že bych za něj měla něco platit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
174
13.9.09 16:10

Ahoj,
já myslím, že to záleží na konkrétní nemocnici, zda poskytují epidurál zdarma nebo za úhradu. Pojišťovna s tím dle mého názoru nemá nic společného.
Reed

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
8147
13.9.09 16:49

Když jsem si před porodem studovala nástěnku na chodbě v porodnici, tak tam opravdu měli uvedeno, že pojištěnci(pojištěnkyně) VZP si musí epidurál uhradit hotově. Jen je ta informace stará 5,5 let :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.9.09 18:48

rodila jsem 2007 v Ostravě a epidurál jsem si hradila- cca 1800Kč. Kdybych si mohla vybrat, samozřejmě bych neplatila, ale fakultní nemocnice (a co vím tak ani ostatní) ho pojišťovnou nemají hrazený. Taky bych řekla, že záleží na nemocnici.
Pojišťovna jsem byla VZP. U druhého jsem epi nestihla, takže nevím, jak je to u jiných pojišťoven, jsem teď 222

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15672
13.9.09 19:42

Já jsem epidural neměla (ale ptali se mě jestli ho chci). Vím jen to, že v Praze v Krči ho aspoň před 4 lety dávaly za úhradu (nemalou, řádově tisíce), a to proto, že na ni speciálně povolávali anesteziologa, tak asi aby ho zaplatili. Ovšem nevím, jak to tam je, když si někdo epidural neobjedná a pak ho potřebuje a lékař „nařídí“. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24918
13.9.09 20:10

česká národní zdravotní pojišťovna
má pro těhotné balíček v hodnotě 4500kč. můžeš tam zahrnout cokoliv co souvisí s těhotenstvím, porodem a dítětem
/vitámíny, kurzy, otec u porodu, nadstandart, autosedačka, pleny, UM/
mrkni na jejich stránky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5926
13.9.09 21:21

Revírní bratrská pokladna - porod Brno Obilňák, porody 1999 a 2003 vždy byl epidurál a nikdy jsem nic neplatila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
13.9.09 21:50

Jsem pojištěna u ZP MV a při prvním porodu jsem epidurál měla a nic jsem neplatila. K epidurálu mě přemluvila porodní asistentka a manžel, nejdřív jsem ho nechtěla, protože jsem měla strach. :-)) U druhého se už nestíhal.

• Nahlásit
  • Citovat
8043
13.9.09 21:53

Tak letos v lednu v Brně Bohunicích jsem taky teda za epi nic neplatila a slyším prvně, že se to někde platí :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3492
13.9.09 22:25

V roce 2005 jsem za něj neplatila a v roce 2008 už bych platit musela, ale nestihl se. Jsem stále u HZP 205. Myslím, že teď už málokterá pojišťovna hradí epidurál. Rodila jsem v Ostravě - Fifejdy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10410
13.9.09 22:42

v roce 2008 jsem měla epi v Podolí, nic jsem neplatila, jsem pojištěná u VZP a nemocnice to pojišťovně vyúčtovala, mám výpis z plateb za celý rok

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
14.9.09 15:52

OZP pojistovna - dvakrat jsem mela planovaneho cisare v epiduralu a neplatila jsem nic. Oba u Apolinare, kde se za epidural neplati. A je to take fakultni porodnice.
Kamaradka rodila v Krci a za epidural chteli necele 4tisice. Mame stejnou pojistovnu, pry na to musi volat anesteziologa, coz mi prijde na palici..Hanka

• Nahlásit
  • Citovat
11724
14.9.09 16:06

Ahoj taky jsem za epi neplatila, v Praze vím, že jedině v Krči chtějí za epidural 4tis., kamarádka tam rodila cca před 3 měsíci. Podle mě nezáleží na pojišťovně, ale nemocnici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
618
14.9.09 17:50

únor 2008 - Apolinář - VZP - epidurál na vl.žádost = neplatilo se

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu