Které jméno se vám líbí nejvíc - Evelina, Julie, Viktorie

7
1.8.20 23:07

Které jméno se vám líbí nejvíc (Evelina, Julie, Viktorie)

Jsem z ciziny. Termín porodu mám 4.8. A pořád nevíme s manželem jak raději pojmenovat holčičku. Nějakou chvilku určitě budeme v Čechách, ale pak se směrujeme do Německa. Ale kdo ví, možná zůstaneme tady napořád.
Vybírali jsme dlouho… Chtěli jsme aby to bylo mezinárodní. Uvažovali jsme se o tyto jména: Lucie (nelíbí se mi zkratka Lucka), Veronika  (nelíbí se zkrátka Verča), Kristyna (tvrdé y, pro nás složitě vyslovit), Elizabeth (řekli nám že se moc v ČR nepoužívá, i když by se nám hodilo nejvíc protože manžel chce Lizu, a mně se líbí Eliza. Taky Alžběta pro nás zní divně, musím říct). Luiza (řekli, že je to staré málo pouzivane v Čechách jméno), Dominika (líbí se, ale zkratka Domča…), Alisa (bojím se, že ji budou říkat Alice), Eva (moc hezké jméno, ale v Německu to bude Efa…brr)
Takže ted´ jsme zůstali u těchto jmén:
Evelina
Viktoria
Julia
Co si myslíte o Evelině? Je dost málo používané. Snadně se píše. Krásná charakteristika jména. My bychom ji říkali Evo, ale spíš Evelinko
Viktorie hojně používané, taky hezké i když v USA se spíš píše ViCtorie, ale to by snad nevadilo.
Julie. Použivá se jak v Česku, tak i v Německu. Trošku mi zní divně zkratka Julča, ale dá se to přežít.

Takže prosím o radu. Které jméno se Vám líbí nejvíc. Ted´ spíš vybíráme mezi Viktorie, Julie, Evelina
Děkuji za Váš názor :srdce:

Příspěvek upraven 02.08.20 v 18:14

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

412
1.8.20 23:10

@Maru1988 v Česku začíná být boom Eveliny, takže tu bych teď nedávala. Dala bych Viktorii, Julii a poslední Evelína.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2373
1.8.20 23:12

Evelina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
68
@roba18 píše:
@Maru1988 v Česku začíná být boom Eveliny, takže tu bych teď nedávala. Dala bych Viktorii, Julii a poslední Evelína.

Ono i ta Viktorie se dává docela dost. Já hlasuju pro Julii :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3595

Julie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49535

Evelina nejvic a Viktorie. Ale libi se mi vsechny zminene.
I Malvina nebo Jasmina je hezke.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6406
1.8.20 23:16

Evelina a ta Elizabeth. Julie je, promiň, hrozny jméno s Viktorka se mi nelíbí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
412
1.8.20 23:21
@ejven píše:
Ono i ta Viktorie se dává docela dost. Já hlasuju pro Julii :palec:

Souhlasím, ale to je takové normální, běžné jméno. Viktorie byly vždy tak nějak v rozumném množství, ale co je teď kolem mě Evelinek, to je k neuvěření. Hezké jméno to je, ale za chvíli jich bude 5 v každé třídě :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26218
1.8.20 23:22

Julie. Nebo Luisa psáno se s.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
90435
1.8.20 23:24

Napíšu jak se mi líbí nejvíc…Viktorie(Viktoria), Julie, Evelína
A mimochodem Kristina se dá dát v tomto tvaru

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49535
1.8.20 23:29
@roba18 píše:
Souhlasím, ale to je takové normální, běžné jméno. Viktorie byly vždy tak nějak v rozumném množství, ale co je teď kolem mě Evelinek, to je k neuvěření. Hezké jméno to je, ale za chvíli jich bude 5 v každé třídě :lol:

Kristynek mame xy ve skole. V kazde tride jsou min. 1-2.
Evelinu a ani Elen zatim nemame zadnou. Ani ve skolce o zadne Evelince nevim, Elen by mela jedna nastoupit letos. Takze u nas jich moc asi neni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1383
1.8.20 23:30

Viktorie :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
477
1.8.20 23:47

@Kelsey Malvinu jsem mela vybranou :srdce: ale nakonec mame kluka :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4270
1.8.20 23:56

My máme Viktorii. U Eveliny se mi líbí víc Evelin bez a. Ale dejte klidne Elizabeth kdyz se vam to líbí nejvíc a nenechejte si do toho od nikoho kecat!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
571
2.8.20 01:47

Když se vám nejvíce líbí Elizabeth, tak jí dejte. Nikdo by jí neříkal Alžběta. V ČR dávají rodiče dětem různá jména a Elizabeth není nějaká velká výstřednost. V okolí mám dvě Elizabeth (ve školkovém věku) a všichni jim říkají Elinka, Eli. Takže podle mě úplně v pohodě. Jinak Evelína a Viktorie jsou taky krásná jména, Julie se mi moc nelíbí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama