Které kapičky na bolest briska a prdiky?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
15
23.10.21 13:22

Které kapičky na bolest briska a prdiky?

Ahoj maminky, mám 6tydenni miminko a po kojení nás trápí bolavé bříško. Kroutí me se a blijeme. Jaké máte zkušenosti s kapičkami na bolesti briska a které by jste doporučili?
Děkuji za rady a tipy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3500
23.10.21 14:01

Masírovat a cvičit nožičkama, případně kapky Espumisan a mazala sem bříško Tymiánovým krémem. Jako kojící musíš aj dávat pozor na stravu, pokud je dítě citlivější. U první nebyl vůbec problém a nic jí nevadilo, ale syn měl bříško " náročnější " :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17054
23.10.21 14:11

Mně přišel nejlepší Baby calm, navíc se nabírá pipetkou a snadno se aplikuje i v noci po tmě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
330
23.10.21 14:25

U nás teď u třetího Babycalm zlepšil, ale zázrak to samozřejmě nebyl. Espumisan naopak zhoršoval. Biopron bez efektu, stejně jako Biogaia. Ono je to dost individuální. Každému prostě zabírá něco jiného, to je fakt. U prvního syna mi třeba Biopron taky pomáhal, ale už třetího prcka už ne.
To bys musela prostě zkoušet, co sedne. Otázka, jestli se Ti chce mu stále něco dávat a měnit. Většinou to pak vyšumí plus minus kolem 4.měsíce, kdy už se dost hýbe a prdy tak lépe odcházejí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1605
23.10.21 14:39

U nás Espumisan katastrofa, malej se kroutil, brečel. Máme Babycalm a super.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
88
23.10.21 21:05

Je toho strašně moc☺️ my jsme cvičili s nožičkami, dostával espumissan, dr nám doporučila balonix med, pupík - mastičku, nahřívání bříška, měl i fenyklový olej na mazání bříška, při kojení mi doporučila pít fenyklový čaj ( bylo to ještě horší) nebo se ještě pije odvar z kmínu a špetkou majoránky, případně já pomáhala rektální rourkou ( zase se to nesmí tak často aby si miminko neudělalo závislost) a ještě dr nám doporučila změnu z vigantolu na vitamin d3 od terezie

Snad vám to aspoň trošku pomůže ☺️ Každé miminko je jiné☺️🌸

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43
23.10.21 21:14

Je možné zkusit spousty věcí, které mohou zabrat. My jsme cvičili s nozickama, taky mast Pupík, kapicky babycalm a probiotika Biogaia. Taky muzes zkusit nahřát plenku a dat na bříško, pít fenyklový čaj. Nebo muzes par lzicek fenykloveho čaje miminku. V lékárně je fenyklový čaj pro miminka od 1 týdne. Taky nám pomohla změna vitamínu D. Vigantol byl peknej hnus, který to ještě zhoršoval a když nic nezabralo, tak jsem sáhla po rektální rource. ;) Snad vám něco pomůže :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17054
23.10.21 21:19

@Evulenka01 Nechci zpochybňovat Tvé rady, jen ta závislost na rource je nesmysl - a vede k tomu, že spousta žen nechá děti (i sebe) zbytečně trápit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
487
23.10.21 21:49

Kapičky jsem nikdy žádné nedávala. Dobré zkušenosti mám s tím, když se miminko při každém přebalení dá v klubíčku vykakat nad umyvadlo. Bříško masírovat, masírovat chodidla. Pokud nic nepomáhá, a i kvůli tomu blinkání, možná by stálo za to zkusit vysadit mléčné výrobky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
88
24.10.21 07:56

@Ba-stet takhle mi to bylo řečeno od DR a také mě na to upozorňovala paní z lékárny, my jsme rourku používali vždy když to bylo nutné. A i má tu závislost jsem se ptala, protože mě to taky přijde k smíchu, a prý je to proto aby maminky nenaucili miminka jen na rourku, tím pádem by se miminko mohlo přestat snažit vykonávat potřebu a bylo by to pro něj mnohem těžší

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17054
24.10.21 11:00

@Evulenka01 Tak to je šílené, ze Ti to tvrdila i doktorka 8o (i kdyz naše je docela dobrá a ty nesmysly, co vykládá o kojeni a o výživě, to je taky dilo). Je to na urovni hladoveho mleka, nebo ze nosenim se dite rozmazli.

Je to fakt nesmysl. Znas kohokoliv, kdo se v dospělosti (v první třídě, ve školce) neumi vykadit? Nebo snad existuje nejaka odvykací léčba pro mimina? Protože kdyby to reálně hrozilo, jistě by se to alespon někomu stalo.

Dítě moji kamaradky mělo strašné potíže s travenim. Do pul roku prorval hodiny a hodiny, nepomahaly žádné kapky, masáže, cvičení. Pozdeji se to zlepšilo natolik, ze treba nebrecel 5 nebo 7 hodin v kuse, ale potize mel stale, kazda nova potravina pri příkrmech katastrofa. Rourku používali prvni mesice temer neustale (taky se zdrahala, ale uz to bylo o zdravi), postupne, jak travici ústrojí zralo, porad mene a méně (ale nekdy na ni došlo jeste v roce)… Jestli byl kdy adept na závislost, tak tenhle chlapeček - a nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
88
24.10.21 19:56

@Ba-stet
Omlouvám se, nemyslela jsem to špatně :nevim: jen jsem chtěla dát radu co jsme dělali my ( a co nám k tomu bylo řečeno)
Jinak taky jsme ji používali a malej žije bez nějakých potíží

Naše doktorka je super, taky má občas něco co úplně nechápu… ale prostě je to doktorka a tečka 😃 lepší je se nehádat a přikývnout…

Ještě jednou se omlouvám nechtěla jsem nikoho pohoršit nebo dokonce naštvat ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17054
24.10.21 22:34

@Evulenka01 Ježíš, tak jsem to vůbec nemyslela :kytka: Jen jsem chtěla upřesnit, že se to sice traduje, ale že se zakladatelka (nebo kdokoliv si to v budoucnu přečte) nemusí bát. Nechtěla jsem Tě vyprudit, promiň.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
88
25.10.21 22:17

@Ba-stet nene v pořádku, jsem ráda za jakýkoliv názor nebo cokoliv co můžu říct nebo napsat špatně 😅 jen jsem se bála aby sk to nevyložil někdo blbě a nespustil hádku😃

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
27.10.21 21:59

Ahoj za nás můžu jen doporučit Lacto sirup od Harmonelo, ne jen že je na koliky u miminka ale i dobré pro maminku při kojeni :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat