Které kojení zrušit, abych neměla jedno prso menší?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.03.17 10:40
Které kojení zrušit, abych neměla jedno prso menší?

Ahoj, nadpis berte s rezervou, přesto bych chtěla poradit, jak dál :) Od 9. měsíce kojím ráno, dopoledne a večer, kdy už je dcerka buď ospalá nebo roztěkaná a ne pokaždé se pořádně napije. Od roku jsem chtěla kojení přes den zrušit a kojit ráno a večer a pak třeba jen ráno. Ale mám pocit, že bych kojila pořádně jen ráno a tedy ze stejného prsa. Napadá mě tedy zrušit nejprve večerní kojení a to by měla hned dvě kojení za sebou a přes den by kojení neodpadlo nebo zrušit dopolední a kojit dvakrát za sebou ze
stejného prsa.
Kamarádka mi říkala, že v roce by mělo pro pokrytí vápníku stačit jedno kojení, jogurt a mléčná kaše. Ty přepočty nevím, jak fungují a kdyby někdo měl radu, jak to různě zkombinovat, kdybych chtěla nedávat mléčnou kaši (na tu se chce zeptat doktora na roční prohlídce) nebo kdybych nekojila, byla bych ráda, díky mockrát :-)

Reakce:
Borůvka1990
Kelišová 5438 příspěvků 02.03.17 10:44

Zkuste střídat prsa během jednoho kojení, 5 minut jedno, pět minut druhé. Od roka ubírejte kojení, jak píšeš, jen ráno a večer. Odstavování je pak jednodušší (zhruba na 2 letech dítěte) :palec:

Elishka1
Závislačka 2949 příspěvků 02.03.17 10:45
@Borůvka1990 píše:
Zkuste střídat prsa během jednoho kojení, 5 minut jedno, pět minut druhé. Od roka ubírejte kojení, jak píšeš, jen ráno a večer. Odstavování je pak jednodušší (zhruba na 2 letech dítěte) :palec:

tohle mě taky zajímá, ale moje dítě pije jen 3-4 minuty :-) nevím, jak bych to rozdělila

Příspěvek upraven 02.03.17 v 10:48

zoy
Ukecaná baba ;) 1495 příspěvků 02.03.17 10:46

Moje dítě pije vždy z obou, takže to neřeším. V tvém případě bych asi nechala ráno a dopo a večer dle situace, buď nic nebo z obou.

Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 12116 příspěvků 02.03.17 10:49

Kojila bych postupně ráno a večer. Ja vždy kojim z obou prsů ;) v roce jsem začala dávat jogurt k svačine a měl mléko v hrnecku k dispozici. To jsem ještě kojila třikrát - ráno, večer a jednou v noci. Odstavila jsem bez problému v 17 měsících.

xammy
Zasloužilá kecalka 669 příspěvků 02.03.17 11:12

Mne mladsi casem odmitl levy prso (bylo v nem min mlika), takze jsem chodila s jednim a velkym a jednim malym :-D vypadalo to uchvatne, v podprsence se to ale ztratilo. Nastesti se odstavil brzo.

Amys
Generální žvanilka 20820 příspěvků 02.03.17 11:14
@Anonymní píše:
Ahoj, nadpis berte s rezervou, přesto bych chtěla poradit, jak dál :) Od 9. měsíce kojím ráno, dopoledne a večer, kdy už je dcerka buď ospalá nebo roztěkaná a ne pokaždé se pořádně napije. Od roku jsem chtěla kojení přes den zrušit a kojit ráno a večer a pak třeba jen ráno. Ale mám pocit, že bych kojila pořádně jen ráno a tedy ze stejného prsa. Napadá mě tedy zrušit nejprve večerní kojení a to by měla hned dvě kojení za sebou a přes den by kojení neodpadlo nebo zrušit dopolední a kojit dvakrát za sebou ze
stejného prsa.
Kamarádka mi říkala, že v roce by mělo pro pokrytí vápníku stačit jedno kojení, jogurt a mléčná kaše. Ty přepočty nevím, jak fungují a kdyby někdo měl radu, jak to různě zkombinovat, kdybych chtěla nedávat mléčnou kaši (na tu se chce zeptat doktora na roční prohlídce) nebo kdybych nekojila, byla bych ráda, díky mockrát :-)

Tak koj z obou prsou a máš to vyřešené ;) Já teda u takhle vekého dítěte už prsa nestřídala.

fia80
Závislačka 3043 příspěvků 02.03.17 11:16

Já jsem střídala prsa tak, že když se napili z jednoho, tak u druhého kojení dostali z druhého a při dalším kojení zase z toho prvního.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.03.17 11:59
@Borůvka1990 píše:
Zkuste střídat prsa během jednoho kojení, 5 minut jedno, pět minut druhé. Od roka ubírejte kojení, jak píšeš, jen ráno a večer. Odstavování je pak jednodušší (zhruba na 2 letech dítěte) :palec:

10 minut dcera nepila ani ve 2 měsících :)

zakl.

Borůvka1990
Kelišová 5438 příspěvků 02.03.17 12:53
@Elishka1 píše:
tohle mě taky zajímá, ale moje dítě pije jen 3-4 minuty :-) nevím, jak bych to rozdělilaPříspěvek upraven 02.03.17 v 10:48

No tak to jde rozdělit na 2 minuty a druhé stejně tak, ne?

Borůvka1990
Kelišová 5438 příspěvků 02.03.17 12:55
@Anonymní píše:
10 minut dcera nepila ani ve 2 měsících :)zakl.

Brala jsem to podle svých dětí, oni nejen že pili mléko, ale také se uklidňovali, blízkostí. Pokud pije kratší dobu, tak tu kratší dobu rozděl. Jestli pije jen okamžik, tak je možný že už máš minimum mléka a jen chce prso.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.03.17 10:33

@Borůvka1990 dostatek mléka neřeším, když se zklidní, tak se napije v pohodě, jen se mi nechce v půlce odtrhávat, když pije no :roll:

nikdy jsem si nepřipadala jako dobrá kojná, ale člověk chce pro dítě vždycky to nejlepší

Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Okázalý život vévodkyň je Britům trnem v oku: Drahé róby za naše peníze!

Královská rodina s příchodem vévodkyň Kate a později Meghan pořádně ožila!... číst dále >

Martin Hofmann z Mostu!: Chanov už není divočina, komparz je tam snadnější

Kdyby dal na svoji matku, je z něj lékař a možná dokonce dobrý, protože má... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >