Reklama

Které kojení zrušit, abych neměla jedno prso menší?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.03.17 10:40
Které kojení zrušit, abych neměla jedno prso menší?

Ahoj, nadpis berte s rezervou, přesto bych chtěla poradit, jak dál :) Od 9. měsíce kojím ráno, dopoledne a večer, kdy už je dcerka buď ospalá nebo roztěkaná a ne pokaždé se pořádně napije. Od roku jsem chtěla kojení přes den zrušit a kojit ráno a večer a pak třeba jen ráno. Ale mám pocit, že bych kojila pořádně jen ráno a tedy ze stejného prsa. Napadá mě tedy zrušit nejprve večerní kojení a to by měla hned dvě kojení za sebou a přes den by kojení neodpadlo nebo zrušit dopolední a kojit dvakrát za sebou ze
stejného prsa.
Kamarádka mi říkala, že v roce by mělo pro pokrytí vápníku stačit jedno kojení, jogurt a mléčná kaše. Ty přepočty nevím, jak fungují a kdyby někdo měl radu, jak to různě zkombinovat, kdybych chtěla nedávat mléčnou kaši (na tu se chce zeptat doktora na roční prohlídce) nebo kdybych nekojila, byla bych ráda, díky mockrát :-)

Reklama

Reakce:

Borůvka1990
Kelišová 5431 příspěvků 02.03.17 10:44

Zkuste střídat prsa během jednoho kojení, 5 minut jedno, pět minut druhé. Od roka ubírejte kojení, jak píšeš, jen ráno a večer. Odstavování je pak jednodušší (zhruba na 2 letech dítěte) :palec:

Elishka1
Závislačka 2590 příspěvků 02.03.17 10:45
@Borůvka1990 píše:
Zkuste střídat prsa během jednoho kojení, 5 minut jedno, pět minut druhé. Od roka ubírejte kojení, jak píšeš, jen ráno a večer. Odstavování je pak jednodušší (zhruba na 2 letech dítěte) :palec:

tohle mě taky zajímá, ale moje dítě pije jen 3-4 minuty :-) nevím, jak bych to rozdělila

Příspěvek upraven 02.03.17 v 10:48

zoy
Ukecaná baba ;) 1495 příspěvků 02.03.17 10:46

Moje dítě pije vždy z obou, takže to neřeším. V tvém případě bych asi nechala ráno a dopo a večer dle situace, buď nic nebo z obou.

Tichošlápek
Echt Kelišová 9664 příspěvků 02.03.17 10:49

Kojila bych postupně ráno a večer. Ja vždy kojim z obou prsů ;) v roce jsem začala dávat jogurt k svačine a měl mléko v hrnecku k dispozici. To jsem ještě kojila třikrát - ráno, večer a jednou v noci. Odstavila jsem bez problému v 17 měsících.

xammy
Kecalka 461 příspěvků 02.03.17 11:12

Mne mladsi casem odmitl levy prso (bylo v nem min mlika), takze jsem chodila s jednim a velkym a jednim malym :-D vypadalo to uchvatne, v podprsence se to ale ztratilo. Nastesti se odstavil brzo.

Amys
Generální žvanilka 20697 příspěvků 02.03.17 11:14
@Anonymní píše:
Ahoj, nadpis berte s rezervou, přesto bych chtěla poradit, jak dál :) Od 9. měsíce kojím ráno, dopoledne a večer, kdy už je dcerka buď ospalá nebo roztěkaná a ne pokaždé se pořádně napije. Od roku jsem chtěla kojení přes den zrušit a kojit ráno a večer a pak třeba jen ráno. Ale mám pocit, že bych kojila pořádně jen ráno a tedy ze stejného prsa. Napadá mě tedy zrušit nejprve večerní kojení a to by měla hned dvě kojení za sebou a přes den by kojení neodpadlo nebo zrušit dopolední a kojit dvakrát za sebou ze
stejného prsa.
Kamarádka mi říkala, že v roce by mělo pro pokrytí vápníku stačit jedno kojení, jogurt a mléčná kaše. Ty přepočty nevím, jak fungují a kdyby někdo měl radu, jak to různě zkombinovat, kdybych chtěla nedávat mléčnou kaši (na tu se chce zeptat doktora na roční prohlídce) nebo kdybych nekojila, byla bych ráda, díky mockrát :-)

Tak koj z obou prsou a máš to vyřešené ;) Já teda u takhle vekého dítěte už prsa nestřídala.

fia80
Závislačka 2966 příspěvků 02.03.17 11:16

Já jsem střídala prsa tak, že když se napili z jednoho, tak u druhého kojení dostali z druhého a při dalším kojení zase z toho prvního.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.03.17 11:59
@Borůvka1990 píše:
Zkuste střídat prsa během jednoho kojení, 5 minut jedno, pět minut druhé. Od roka ubírejte kojení, jak píšeš, jen ráno a večer. Odstavování je pak jednodušší (zhruba na 2 letech dítěte) :palec:

10 minut dcera nepila ani ve 2 měsících :)

zakl.

Borůvka1990
Kelišová 5431 příspěvků 02.03.17 12:53
@Elishka1 píše:
tohle mě taky zajímá, ale moje dítě pije jen 3-4 minuty :-) nevím, jak bych to rozdělilaPříspěvek upraven 02.03.17 v 10:48

No tak to jde rozdělit na 2 minuty a druhé stejně tak, ne?

Borůvka1990
Kelišová 5431 příspěvků 02.03.17 12:55
@Anonymní píše:
10 minut dcera nepila ani ve 2 měsících :)zakl.

Brala jsem to podle svých dětí, oni nejen že pili mléko, ale také se uklidňovali, blízkostí. Pokud pije kratší dobu, tak tu kratší dobu rozděl. Jestli pije jen okamžik, tak je možný že už máš minimum mléka a jen chce prso.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.03.17 10:33

@Borůvka1990 dostatek mléka neřeším, když se zklidní, tak se napije v pohodě, jen se mi nechce v půlce odtrhávat, když pije no :roll:

nikdy jsem si nepřipadala jako dobrá kojná, ale člověk chce pro dítě vždycky to nejlepší

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Články z Expres.cz

Sledujte a učte se! Peštová je výjimkou Instagramu: Bez filtrů a příkras boduje

Instagram je místo, kde lidé ukazují zkreslenou realitu a málokdy odhalí... číst dále >

Spí v její ložnici! Plekanec si nastěhoval Šafářovou a Lucie to snáší těžce!

Právní zástupce zpěvačky Lucie Vondráčkové se rozhodl učinit přítrž... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama