Které lázně? Janské x Jeseníky x Luhačovice

1194
10.9.19 05:20

Které lázně? Janské x Jeseníky x Luhačovice

Kdo měl možnost vyzkoušet víc lázeňských zařízení? Které je TOP a proč? Dekuju :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
201
10.9.19 05:49

Luhacovice, jezdime tam kazdym rokem, supr prostredi ve kterem se neztratis, letos jsme tam byli dokonce 3×😄

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31653
10.9.19 06:23

Pro dítě, dospělého, s jakým problémem? To je dost zásadní. Treba alergikum a astmatikum bude více vyhovovat vyšší poloha Jeseníků. Ty jsem zvolila pro dcery, i když jako dítě jsem jezdila do Luhačovic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14387
10.9.19 08:46

Pro koho a s jakou indikací?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1194
10.9.19 10:54

Astmatici, alergici. Děti s doprovodem. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1194
10.9.19 18:49

@Anonymouska jakto? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.10.19 11:17

Myslím, že z těchto tří lázní jsou pro astmatiky a alergiky nejvhodnější Priesnitzovy lázně v Jeseníku. Čistý vzduch, krásná okolní příroda, hodně procedur - inhalace, koupele, bazén, sauna, řízená chůze, solná jeskyně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
9.10.19 13:41

Ahoj taky zvažujeme, jestli do lázních v Jeseníku. Už dvakrát jsme byli v sanatoriu Edel, poprvé super, ale podruhé jsem nebyla moc spokojená, takže bych chtěla změnu a Jeseník mi přijde kvůli čistotě vzduchu asi nejideálnější (dcera má astma). Akorát bych chtěla poprosit, jestli do těchto lázní
jezdíte, napište prosím zkušenosti, našla jsem jen z roku 2015 a ty teda moc pozitivní nebyly :). Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
442
21.10.19 23:56

Na dýchací obtíže a atopiky doporučuju Lázně Kynžvart. Před týdnem jsme se vrátili a ještě teď se nám stýská. Jedinečný vzduch schválený jako přírodní léčivý zdroj, všude okolo lesy, nádherná příroda, možnost výletů. Příjemní lidé, sestřičky, lékaři naprosto báječní. Procedury na míru konkrétní indikaci, bazén bez chloru, kvůli atopikům. V neposlední řadě dobře vařili :D. Ani se nám nechtělo domů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
22.10.19 08:31

Dobrý den, tyto lázně neznám :), děkuji za inspiraci. Mohla byste mi prosím napsat, alespoň zhruba, jak zde vypadá den (v kolik je budíček, zda mají děti přes den nějaký program, jaké procedury, apod.)? A pobyt je schvalován na 4 týdny? A případné návštěvy mohou spát s námi na pokoji? Děkuji mockrát :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
442
22.10.19 09:54

Začnu od konce, návštěvy nahlásíte a zaplatíte 3 dny dopředu a spí s vámi na pokoji a dostanou i jídlo (povinně :) ). Pobyt je na 4 týdny.
Snídaně se vydávají od půl 8 do 8. Dopoledne, případně i odpoledne jsou procedury, záleží jak vám je rozepíšou. Průměrně 3 procedury denně+ klimatoterapie (lítání venku, je tam spousta hřišť). Procedury jsou např. masáže, inhalace, střídavé koupele dolních končetin, dechová cvičení, míčkování, hra na flétnu, vířivka, bazén, cvičení v bazénu, sauna, řízená terénní chůze… Každé ráno máte možnost požádat o vizitu lékaře, pokud má dítko nějaké potíže.
Dopoledne funguje i školka a škola na asi 2 hodiny denně. Oběd je 11:45-12:15. Pak je odpolední klid pro děti, které spí. Odpoledne případně ještě zbylé procedury a klimatoterapie. Můžete jezdit na výlety (Mariánské Lázně, Kladská..doporučuju nechat si tam auto), lítat venku, chodit do bazénu. Lázně organizují i kulturní akce pro děti jako dílničky, karneval, promítání, výket do porcelánky apod.
Večeře je 17:30-18:00. O víkendu jsou večeře studené a obvykle nejsou procedury. Děti mají jít do postele v 8 večer.
Jídla je dost a bylo dobré. V lázeňských domech jsou i pračky, popř. sušičky nebo sušáky na prádlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
23.10.19 12:34

Děkuji mockrát za odpovědi. Zvážíme a uvidíme :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama