Které lázně na psychiku?

Anonymní
2.6.21 18:31

Které lázně na psychiku?

Zdravím, psychiatricka mi doporučila lázně, léčím se s generalizovanou úzkostnou poruchou a depresí, mám na to 1.stupen důchod. Navrhla Lázně Jeseník, Karlovu Studánku nebo Dolní Lipovou. A já vás prosím o info, které mi pomůže se rozhodnout. Určitě chci jednolůžkovy pokoj. VJeseniku mají volno až v listopadu, další dvoje lázně by byly dříve. Je mezi těmito tremi nějaký podstatný rozdíl nebo je jedno, ktere? Děkuji za zachování anonymity. Zdravotní stav.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21
2.6.21 19:26

Ahoj, Jesenik je nejlepší, tam je prý opravdu program na psychiku, ale hůře dostupný. Ja byla v Lipove 3×. Měla jsem pokoj pro sebe. To se dá zařídit. Co se týče psychoterapii, tak tam nic moc není. Je to spíš o tom, ze ses jako by na dovolené. Procedury, pobyt v přírodě. Takže pokud chceš jen vypnout a hned, tak Lipová a KS ok, ale Jeseník je špicka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.6.21 19:51

Jasně Jeseník. Jezdím opakovaně a moc mi to pomáhá.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.6.21 09:09

Holky, mohla bych se prosím zeptat, jak probíhá takový program v lázních? Jestli jsou tam třeba doporučené vycházky v přírodě nebo něco takového?
Sama se s psychickým onemocněním (deprese) léčím už téměř 9 let a lékařka se o lázních nezmínila. Ani vlastně netuším, co se má splnit, aby na ně nárok byl.
Díky.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.6.21 16:09
@Anonymní píše:
Holky, mohla bych se prosím zeptat, jak probíhá takový program v lázních? Jestli jsou tam třeba doporučené vycházky v přírodě nebo něco takového?
Sama se s psychickým onemocněním (deprese) léčím už téměř 9 let a lékařka se o lázních nezmínila. Ani vlastně netuším, co se má splnit, aby na ně nárok byl.
Díky.

Já se léčím 5 let, podle mě na ně nárok máš, moc se jim to psát nechce, tak nenabízí, ale za zeptani nic nedáš, určitě zkus.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.6.21 16:10
@ReginaZ píše:
Ahoj, Jesenik je nejlepší, tam je prý opravdu program na psychiku, ale hůře dostupný. Ja byla v Lipove 3×. Měla jsem pokoj pro sebe. To se dá zařídit. Co se týče psychoterapii, tak tam nic moc není. Je to spíš o tom, ze ses jako by na dovolené. Procedury, pobyt v přírodě. Takže pokud chceš jen vypnout a hned, tak Lipová a KS ok, ale Jeseník je špicka.

A můžu se zeptat, jak tam probíhá den? Jaké druhy procedur a tak. Dá se to sama vydržet? A jakože žádný psychoterapeut tam není?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.6.21 20:54

Při nástupu do lázní projdeš prohlídkou. Procedury nejsou pro každého úplně totožné. Ale každý má nějaké koupele, masáže, relaxační cvičení venku, organizované chození s hůlkami. Pak různě autogenní trénink, skupinovou nebo ind. psychoterapii a pro mě naprosto úžasný a nepostradatelný elektrospánek, někdo má cvičení nebo plavání v bazénu. Já k tomu mám ještě nějaké rehabilitační procedury na bolesti zad.
Nejen, že se to dá vydržet. Prvně jsem taky byla nesvá, jela jsem tam s tím, že nikoho neznám. Teď se tam celý rok těším a zrovna v tyto dny netrpělivě čekám na vyjádření pojišťovny, jestli mi lázně schválí.
Prvně jsem tam jela v návaznosti na hospitalizaci. Další roky už mi doporučení píše ambulantní psychiatr. Vždy do doporučení napíše, že lázně jsou jako alternativa hospitalizace a nutné pro udržení práceschopnosti.
Večer chodíme do hospůdky s kytarou, tancovat, do města na bowling. Někdy si večer zalezu, chci být sama a čtu si. Přes den, když nemám procedury, chodím sama do lesa. Je tam nádherná příroda.

• Citovat
  • Nahlásit
21
3.6.21 21:15
@Anonymní píše:
A můžu se zeptat, jak tam probíhá den? Jaké druhy procedur a tak. Dá se to sama vydržet? A jakože žádný psychoterapeut tam není?

Ráno cvičení (lehké), snídaně, procedury si lidi nechávají psát hlavně dopoledne, aby měli volne odp na svůj vlastní program např túry či návštěvu Jeseníku. Procedury - koupel, chůze s Nordic holemi, masáž. Psychoterapeut i psychiatr tam je, ale je toho podle mého názoru málo. Ja měla psychoterapii jen půl hodiny 4 x za pobyt. To nemá cenu začít nějaké téma. Je to spíš pokec, jak se ti v lázních líbí. Teplý oběd a tepla večeře. Autogenní trénink býval večer. Pak tam ještě byla možnost arteterapie. 2 x za pobyt. Lidi, co byli v Jeseníku, tak říkali, že měli o dost víc procedur a nabitý program. Záleží jak kdo chce trávit volný čas. Někdo je raději sám a odpočívá, někteří se naopak rádi baví, seznamují.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.6.21 21:30

V Jeseníku jsou každý den tak 4 - 6 procedur a určitě si nemůžeš určovat, kdy ti je napíší. Koupele jsem někdy měla i po 21. hod., 1 - 2 procedury bývají i o víkendu. Přes týden vyloženě na výlet není čas. Procedury jsou rozložené přes celý den. Spíš to je na procházky a kratší výlety do lesa. Je pravda, že někdo jezdí dolů do města do Jeseníku. Ale tam já nejedu za celý pobyt. Vysoce si cením přírody a vyhýbám se městu.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.6.21 23:11

Děkuji všem holky. Mám doma dvě malé deti, ale začínám se i tak přiklánět k variantě, že když ta možnost je, pojedu. Psycholog i psychiatr doporucuji. Tady jen zvyšujeme dávky léků a samy stres, za mě změna prostředí bude asi to hlavní. Nějak družit se tam nehodlám, spis si užít samoty, klidu a malovat. Díky

• Citovat
  • Nahlásit
21
4.6.21 15:36
@Anonymní píše:
Děkuji všem holky. Mám doma dvě malé deti, ale začínám se i tak přiklánět k variantě, že když ta možnost je, pojedu. Psycholog i psychiatr doporucuji. Tady jen zvyšujeme dávky léků a samy stres, za mě změna prostředí bude asi to hlavní. Nějak družit se tam nehodlám, spis si užít samoty, klidu a malovat. Díky

Určitě to bude dobrý. Odpočineš si a ve všech 3 lázních je krásná příroda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat