Které nevyžádané rady ohledně výchovy miminka vás vytáčely?

16.6.17 11:29

Které nevyžádané rady ohledně výchovy miminka vás vytáčely?

Zdravím, dámy. Prosím, pobavte mě při pátku nevyžádanými radami, které jste jako novopečené matky dostaly. Klasika jako koj max co 3 hodiny, nech vyplakat toho šíleného manipulátora (který si sám neumí ani vyloučit prdíky, ale už má určitě kapacitu pro manipulátorství), miminko patří do kočárku/postýlky (tak jaktože se s ním nenarodilo?), ty mu to ovoce neosladíš? atd. Podotknu, že jsem nenechala vyplakat, ale malý v postýlce usne a ano, teď nosím, ale hlavbě proto, že se mu v kočárku teď vůbec nelíbí a už slýchám takové připomínky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

16.6.17 11:33

Mne kamaradka porad tvrdi, ze je dcera malo oblecena. Treba jdeme k ni na navstevu v zime, dcera ma body, svetr, dziny, bundu, cepici. V garazi si nasedneme do auta a pak vystoupime pred vchodem, dcera je tedy venku maximalne 5 minut a kamaradka hned dle ocekavani spusti: Proc ji nedas proboha puncochace?!?! 8o 8o 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.6.17 11:35

@BloomingGorgeous Jooo to taky znám, tchýně by zas malému i v 30 stupních dala dlouhé kalhoty, tlusté ponožky, aby ho nahodou neofouklo :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9124
16.6.17 11:36

Naštěstí jsem od nikoho žádné nevyžádané rady nedostávala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
@Perandoreshe píše:
@BloomingGorgeous Jooo to taky znám, tchýně by zas malému i v 30 stupních dala dlouhé kalhoty, tlusté ponožky, aby ho nahodou neofouklo :zed:

Nejhorsi je, kdyz uz to vis predem :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5175

:-D Mně dostala už sestra v porodnici. Když mi dávali infuzi (ležela jsem normálně na svém lůžku a kapala do mně krev) a chtěla mi syna odvézt, tak jsem se ohradila s tím, že spí a že kdyby byl problém, tak někoho zavolám, tak odvětila, že ho tím ale rozmazlím :-D
A kolegyně v práci mi taky hned říkaly, když jsem dcerku hojdala na ruce, protože plakala, že ji tím rozmazlím, když ji budu nosit, když brečí :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1580
16.6.17 11:38

Tak já teď taky víc nosím, protože v kočáře nemá rozhled-a slyším od tchýně..to on je zvyklej na chování atd. Přitom na dece vydrží ležet a žvatlat si v poho.To kojení taky-kojím moc často..přece po třech až čtyřech hodinách musí stačit(obě babičky).já už se obrnila a ani to nekomentuju.
Oblíkej ho víc, bude mu zima..slyším taky často. staršího takhld zchoulostivěla-vždy když hlídala, tak byl oblečenej jak pumpa..no teď už je starší, tak nehlídá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.6.17 11:39
@JituleF píše: :-D Mně dostala už sestra v porodnici. Když mi dávali infuzi (ležela jsem normálně na svém lůžku a kapala do mně krev) a chtěla mi syna odvézt, tak jsem se ohradila s tím, že spí a že kdyby byl problém, tak někoho zavolám, tak odvětila, že ho tím ale rozmazlím :-D
A kolegyně v práci mi taky hned říkaly, když jsem dcerku hojdala na ruce, protože plakala, že ji tím rozmazlím, když ji budu nosit, když brečí :-D

Kdyz si tohle mysli sestra v porodnici tak je to fakt smutny…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22563
16.6.17 11:42

Já nevím, asi žádné. Nebo jsem je pouštěla druhým uchem ven.
Není to taky o tom, kdo a jak to řekne?
O přislazování a přisolování jsem si to poslechla a řekla, že dneska je to holt jinak. Některým radám jsem dala třeba i za pravdu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3478
16.6.17 11:42

Já mám pocit, že některým maminkám se nesmí říct vůbec nic. :mrgreen: Jsou nějaké háklivé. A nejvíce ty, co všechno nastudovaly na netu a v odborné literatuře. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
720
16.6.17 11:43

Nejvíc nenávidím rady ohledně uspávání. Máma mě i bráchu položila do kočárku a spali jsme, moje dcera kolem 3 měsíců začala kočár bojkotovat a řvala klidně půl hodiny než usnula (to jsem vydržela jen jednou). Tak jsme koupili nositko a šátek a pres den uspavam na balonu v nositku, do pěti minut spí. Když jí to náhodou trvá dyl (například ted lezou zuby tak obcas před usnutim mrci nebo usíná dýl - max 15 minut), tak hned slyším že jsme si ji rozmazlili a mam ji položit do kočáru a maximálně trochu houpat. Takže mam raději chodit desítky minut několikrát denně kolem baraku s hystericky rvoucim dítětem než ji chvilicku pohoupat aby usnula spokojeně u me :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5175
16.6.17 11:44

@BloomingGorgeous Jo, fakt to řekla, malému byly tři dny. A s tím oblékáním to slyším dodnes, i když už je synovi 9. Od miminka byl hodně výhřevný, když jsem ho víc oblékla, tak se zpotil a spíše se nachladil z toho. Učitelka ve třídě v říjnu na třídních schůzkách komentovala, že stále chodí v kraťasech (bylo asi 15C a do školy to má asi 150m). Já to nechávám na něm, myslím, že je dost velký na to, aby poznal, jestli mu je zima nebo ne. A nemocný není skoro vůbec :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22563
16.6.17 11:52

Manželova mamka - když se bavíte o tom oblékání - by taky děcka víc oblíká. Je to hodně o pocitu daného člověka. Ona je zimomřivá, tak je logický, že má pocit, že je zima i dětem. (Děcka navlíká i moje sousedka a je to mladá holka. Vždycky mají min. o vrstvu víc, jak ostatní.)
Tak jsem jí vysvětlila, že ona sedí ve stínu a děcka běhají na sluníčku, tak jim to oblečení stačí - v klidu, mám ji ráda, je bezvadná. A holky už jsou větší a samy si řeknou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8319
16.6.17 11:54

Posazování na nočník :lol:… Dávej mimčo na nočník už tak od půl roku, ať je co nejrychleji bez plín :roll:… pak příjdou bojkoty, nenávist k nočníku a nakonec ještě ve 2 a půl letech nosí plínu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3855
16.6.17 11:55

Nech ji vybrecet, furt ji nenos, spat ma v postylce ne u tebe, v roce by mela byt bez plin, v roce bez dudlika. Plin jsme se zbavily ve 2 letech, dudliku v 20 mesich a nocnich plen pred 3 rokem. Myslim si, ze je dcera sikovna, ze to tak zvladla. Ma mama jen rekla no konecne :roll:. Nekojila jsem a v 15 mesich dcera prestala pit umela mleko. Mama zas ze musi, ale jak ho do dcery dostat to uz nevedela. Ted jsem ji zkrouhla kravsky a zas je to spatne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama