Které s těchto oborů má největší uplatnění?

Anonymní
1.8.21 00:46

Které s těchto oborů má největší uplatnění?

Dobrý večer snad tu ještě někdo je, no maximálně budou odpovědi ráno. :mrgreen: :lol: Mám dceru v září v devátém ročníku a má vybrané 5 oborů a víme že tři musíme vyřadit. Obory: kosmetička, informační technologie, logistické a finanční služby, ekonomika vnitřního obchodu a stavebnictví. Které z těchto oboru má perspektivitu do budoucna? U jakého z těchto oboru by neměla problém sehnat práci a nedělala by za minimální mzdu? :D

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
760
1.8.21 00:53
@Anonymní píše:
Dobrý večer snad tu ještě někdo je, no maximálně budou odpovědi ráno. :mrgreen: :lol: Mám dceru v září v devátém ročníku a má vybrané 5 oborů a víme že tři musíme vyřadit. Obory: kosmetička, informační technologie, logistické a finanční služby, ekonomika vnitřního obchodu a stavebnictví. Které z těchto oboru má perspektivitu do budoucna? U jakého z těchto oboru by neměla problém sehnat práci a nedělala by za minimální mzdu? :D

Máš to velmi různorodé. Kosmetička je manuální práce v učebním oboru naproti např. ekonomice, což je maturitní obor, práce hlavou. :nevim: To se nedá srovnávat. Jaký má známky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.8.21 00:56
@Zeoli píše:
Máš to velmi různorodé. Kosmetička je manuální práce v učebním oboru naproti např. ekonomice, což je maturitní obor, práce hlavou. :nevim: To se nedá srovnávat. Jaký má známky?

Na vysvědčení měla pár trojek. (Nejdou ji jazyky)

• Citovat
  • Nahlásit
760
1.8.21 01:02
@Anonymní píše:
Na vysvědčení měla pár trojek. (Nejdou ji jazyky)

Pár? Z čeho?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
602
1.8.21 01:03

Omfg. Naprosto odlisne cinnosti. Vi ona vubec, co chce? Pripadne ma vubec u vas doma moznost si rict a delat, co by chtela? Nebo koukate jen na „nejlepsi uplatneni do budoucna“? Nikdo nevi, jak za 5 let to tady bude vypadat, se koukni kolem sebe.

Rada? At se vyuci tim, k cemu ma nejvetsi vztah a predpoklady tu cinnost svedomite a dobre vykonavat. Uzivit se lze VSIM, ale kazdej mame jiny nadani a troufnu si rict, ze snad jedinym ukolem rodice je umoznit potomkovi, aby objevil, jake je jeho nadani, touhy, zivotni styl, atd - a pritom dohlidnout, aby se nezabil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.8.21 01:04
@Zeoli píše:
Pár? Z čeho?

Všechny tři jazyky co má.
Matika a Fyzika.
Zbytek měla převážně jedničky občas dvojku.

• Citovat
  • Nahlásit
1051
1.8.21 01:05

Vyřadila bych kosmetičku. Jako holka bych nešla do stavebnictví, ale to je moje osobní preference. Ty ostatní obory mi přijdou všechny perspektivní. Když je člověk šikovný, může být úspěšný ve všem. Co vím, tak největší platy ve firmách mimo vedení mívají softwaroví developeři, takže z hlediska financí a uplatnění bych možná šla směrem IT.

Sama jsem ale z úplně jiného oboru, tak to ber jen jako pohled zvenčí.

EDIT: Jinak souhlas s tím, že vystudovat by měla hlavně to, co ji baví. Ono jí pak pomůže i v kariéře, když ji nebude práce otravovat.

Příspěvek upraven 01.08.21 v 01:09

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
602
1.8.21 01:05

Jaky ma konicky, povahu? Jak zije? To snad musis jako jeji mama vedet nejlip. A podle toho si odpovedet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
760
1.8.21 01:08
@Anonymní píše:
Všechny tři jazyky co má.
Matika a Fyzika.
Zbytek měla převážně jedničky občas dvojku.

Matika za 3? Zapomeň na ekonomiku i stavárnu.
Učňovský obor, který by ji bavil. Jestli je to kosmetička, tak klidně. Nebo kadeřnice. Švadlena. Záleží jak je šikovná na ruce a co jí baví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

A co by chtela ONA?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
602
@annali píše:
Vyřadila bych kosmetičku. Jako holka bych nešla do stavebnictví, ale to je moje osobní preference. Ty ostatní obory mi přijdou všechny perspektivní. Když je člověk šikovný, může být úspěšný ve všem. Co vím, tak největší platy ve firmách mimo vedení mívají softwaroví developeři, takže z hlediska financí a uplatnění bych možná šla směrem IT.Sama jsem ale z úplně jiného oboru, tak to ber jen jako pohled zvenčí.

Prave, to je tak individualni! Ja bych treba z nabizenyho sla do stavarny (ale nemela jsem trojky z matfyzu! 8o). Kosmeticku bych prezila, byt nepreferovala (sama jsem krejcova). V kancelari bych umrela! To ma proste kady uuuplne jinak a v tom je ta krasa lidskyho spolecenstvi. :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.8.21 01:09
@AZ29 píše:
Jaky ma konicky, povahu? Jak zije? To snad musis jako jeji mama vedet nejlip. A podle toho si odpovedet.

Koníčky no sportuje a ráda někoho líčí, ale zároveň chce být bytová architetka.
Pak jo baví počítače. (ekonomický obor je taková zaloha)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.8.21 01:11
@Zeoli píše:
Učňovský obor, který by ji bavil. Jestli je to kosmetička, tak klidně. Nebo kadeřnice. Švadlena. Záleží jak je šikovná na ruce a co jí baví.

U nás se letos na tu ekonomku dostali trojkaři právě bez problému (není o ten obor u nás zajem) a stávárna podobně.

• Citovat
  • Nahlásit
602
1.8.21 01:13
@Zeoli píše:
Učňovský obor, který by ji bavil. Jestli je to kosmetička, tak klidně. Nebo kadeřnice. Švadlena. Záleží jak je šikovná na ruce a co jí baví.

To je o motivaci. Ja na gymplu mela 4 z fyziky, protoze me to nezajimalo, aspon v tu chvili ne. Na maturu jsem z ni mela 1 a na VS dva roky pak taky, ale to uz je jiny pribeh, stejne se oboru nevenuju. Takze zalezi na motivavi se ucit. Dokonce myslim, ze castokrat i kdyz clovek sedi z donuceni nad knizkama cely den, tak to do te hlavy stejne nenarve, kdyz sam uprimne nechce. A neznam nikoho, kdo uprimne chce a neporozumi tomu. Ale pokud matfyz fakt nenavidi a nema k tomu vztah, tak stavarna NE!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1051
1.8.21 01:15
@Zeoli píše:

Tak na nějakou podprůměrnou obchodku by se dostala i s trojkama, ale je otázka, jestli to má smysl. Když není studijní typ, souhlasím, ať jde radši na učňák.

Příspěvek upraven 01.08.21 v 01:17

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat