Které složky vás odradí od koupě pleťového krému?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Emimin7
Echt Kelišová 9358 příspěvků 12.09.18 16:39
Které složky vás odradí od koupě pleťového krému?

Můj druhý malý průzkum. :kytka: Které složky vás odradí od koupě pleťového krému a proč? Zdůrazňuji, že se neptám jaké složky vás zaujmou. Pouze ty, jež vás odradí.
Děkuji.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
_0812_
Zasloužilá kecalka 614 příspěvků 12.09.18 16:50

Určitě pokud produkt obsahuje alkohol. Nehledě na to zda je to krém, pleťová voda nebo cokoliv jiného. A také se snažím vyhýbat glycerínu.

Lalelale
Závislačka 2691 příspěvků 12.09.18 16:59

@Emimin7 jakýkoliv druh silikonu. Já si složení u krému pečlivě čtu, a vesměs mě odradí cokoliv, co se jmenuje tak, že to vypadá jako přísada do biologické zbraně :) ale pojmenovat nedokážu

káťa
Extra třída :D 13156 příspěvků 12.09.18 17:10

Mě parabeny, syntetické vůně a barviva a látky, které ucpávají póry. Tj. vazelína, lanolin, včelí vosk, bambucké máslo, kokosový olej atd… takový krém si klidně namažu na nohu, ale na obličej neee…
Většina silikonů je paradoxně nekomedogenní…

iiiv
Extra třída :D 10980 příspěvků 12.09.18 17:13

holky a co byste doporučily na suchou pleť s akné? :,(

Emimin7
Echt Kelišová 9358 příspěvků 12.09.18 17:26
@iiiv píše:
holky a co byste doporučily na suchou pleť s akné? :,(

Gel s azeloglicinou nebo řebříčkem a po chvilce nanést krém s hyaluronkou.

AnastazieB
Echt Kelišová 8413 příspěvků 12.09.18 17:33

Parabeny, parfémy, silikony, PEGy a všechny minerální oleje - parafín, glycerín…

vulpes
Kelišová 5050 příspěvků 12.09.18 17:33
@iiiv píše:
holky a co byste doporučily na suchou pleť s akné? :,(

nevysušovat. Tj. ujasnit si, jestli v péči o pleť nedělám kroky, které jí přesušují, čemuž se pak brání těmi pupínky. Nejhorší jsou asi mycí gely, vynechání tonizace po umytí vodou, nebo kompenzace těchto vysušujících kroků pak nedměrným mazáním i na noc, kdy by měla pleť odpočívat.

Emimin7
Echt Kelišová 9358 příspěvků 12.09.18 17:37
@AnastazieB píše:
Parabeny, parfémy, silikony, PEGy a všechny minerální oleje - parafín, glycerín…

Díky. Jen ten parafín, to je ropa a tím pádem snad ne minerální olej, ne?

vulpes
Kelišová 5050 příspěvků 12.09.18 17:39

alkohol, s tím mám veliký problém a bohužel je nacpaný leckde, sehnat pleťovou vodu bez alkoholu v normální drogerii je detektivní práce! Je např. i ve Welledě a podobných řadách :-(

silikon a parabeny - tady ale bohužel jsem líná na to, abych si dohledala a pamatovala, které složky to vlastně přesně jsou, takže názvy neznám a jsem odsouzena jen k deklaracím na obalech „bez silikonů“ „bez parabenů“

jojobový olej - nedělá mi problém objektivně, ale sublektivně je mi natolik nepříjemný (mám pocit zabalení obličeje do igelitu a jako když v tom nemůžu dýchat), že ho nesnesu

no a obecně dávám přednost kosmetice, kde rozumím pojmům ve složení (je to z přírodních surovin)

AnastazieB
Echt Kelišová 8413 příspěvků 12.09.18 17:41

@Emimin7 minerální olej je z ropy.

ixule
Vesmírná mluvilka 34980 příspěvků 12.09.18 17:49

Já se prakticky nemažu, protože mi vadí jakkoliv parfemované cokoliv na obličej. I když si koupím hypoalergenní atd., tak to můžu max. na noc, přes den s tím nevydržím, hrozně mě pálí oči.

Emimin7
Echt Kelišová 9358 příspěvků 12.09.18 17:50

K těm parabenům, ty jsou často v produktech schované, protože strašně moc zákazníků odradí, takže to nepoznáte. Jednoduše se z nich vyrobí jiná složka, má tím pádem jiný název, a voalá, krém je „Bez parabenů“. :) Takové složky jsou např phenonip nebo germaben.

Příspěvek upraven 12.09.18 v 17:51

Emimin7
Echt Kelišová 9358 příspěvků 12.09.18 17:50
@AnastazieB píše:
@Emimin7 minerální olej je z ropy.

Jo tak.

Lalelale
Závislačka 2691 příspěvků 12.09.18 17:52

@Emimin7 k čemu to vlastně potřebuješ? Vybíráš dárek pro ženu? :)

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Hokejista, který randí s Kovandovou: Prý nezapře podobu se slavným hercem

Vyplatilo se počkat! Česká Miss World Lucie Kovandová (25) byla dlouho věrná... číst dále >

Kletba od matky vyšla! Alena z Pošty pro tebe prodává Nový Prostor a je na ubytovně

Byl to bezpochyby ten nejpopulárnější a nejemotivnější díl pořadu Pošta pro... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >