Které tuky jsou vhodné při hubnutí?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ennny
Ukecaná baba ;) 1435 příspěvků 20.01.18 13:28
Ktere tuky jsou vhodné pri hubnutí?

Prosím chci se zeptat které tuky jsou vhodné a potřebné k hubnutí a stejně tak cukry. Prosím konkrétní věci. Děkuji

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reakce:

Russet
Extra třída :D 11107 příspěvků 20.01.18 13:38
@Ennny píše:
Prosím chci se zeptat které tuky jsou vhodné a potřebné k hubnutí a stejně tak cukry. Prosím konkrétní věci. Děkuji

Rostlinné mají přednost (to snad v obchodě rozeznáš). Vyhýbat se jednoduchému cukru (sladkosti, zákusky), ovoce v rozumné míře nevadí, ale lepší je zelenina. Není potřeba vynechávat přílohy (brambory, rýže a těstoviny). Maso libové.

Ennny
Ukecaná baba ;) 1435 příspěvků 20.01.18 13:48

@Russet jo tak to fakt poznám ale zajímají me tuky v potravinach orechy ryby…

Russet
Extra třída :D 11107 příspěvků 20.01.18 13:51
@Ennny píše:
@Russet jo tak to fakt poznám ale zajímají me tuky v potravinach orechy ryby…

Ořechy ok, jen pozor na kvalitu - plíseň. Ryby se doporučují mořské, ale náš obyčejný pstruh taky nezaškodí. Tuky neztužené. Ty jsou právě v cukrovinkách. Základní potraviny, nekupovat konzervy a polotovary.

Eule
Ukecaná baba ;) 1015 příspěvků 20.01.18 14:34

Takže, co se týče cukrů, vyhýbat se jednoduchému cukru (tzn. ve složení vždy číst kolonku: sacharidy - Z TOHO CUKRY! uvědomit si, že nějakých 5g je jedna kostka cukru a také si uvědomit, že většinou v tom složení je to psáno na 100g. Takže, pokud máte něco, co má třeba 150g a ve složení je 90g sacharidy z toho cukry 30g, tak v těch 150g máte 45g cukru = 9 kostek.
K tukům - tuky jsou obecně mnohem menší zlo než cukry - tuky naše tělo opravdu potřebuje. A velice zdravé jsou tuky v semínkách (lněné, dýňové), v oříškách, ryby, i kvalitní olej je zdravý.
NEZDRAVÉ TUKY - to, co je smažené + tuky v uzeninách (klobásy, trv. salámy, „tlusté“ maso)
Kdyžtak zkuste vy třeba napsat co konkrétně vás zajímá… Já doporučím hlídat v první řadě cukry (pít neslazené - každá ochucená voda má několik kostek cukru nemluvě o kofole atp.! - dále na maximum omezit sladkosti a vše ochucené - místo toho si na chuť dát tabulku kvalitní čokolády s vysokým obsahem kakaa, nebo já to řeším chutnou kávou - dělám si ve french press a melu si v mlýnku). Co se týče tuků nejíst tlusté maso, pak vynechat třeba kůži na kuřeti, uzeniny, smažené.
Ovoce má hodně cukrů - jíst tak do 16 hod.
Hodně pít ideálně čistou vodu.
Mrkněte třeba na stránky https://www.margit.cz/ ;-)
 http://www.vimcojim.cz/…10x8759.html

Ennny
Ukecaná baba ;) 1435 příspěvků 20.01.18 14:56

@Eule můžu večer napsat SZ?

Eule
Ukecaná baba ;) 1015 příspěvků 20.01.18 16:12

@Ennny jasný, klidně můžeš, ale pokud to nění něco nějak extrémně tajného, tak klidně sem, ať vidí odpovědi více lidí a může jim to být nějak užitečné… ale upozorňuji teda, že jsem pouzke laik, který se již asi 4 roky zabývá zdravou stravou atp…

Ennny
Ukecaná baba ;) 1435 příspěvků 20.01.18 20:16

Musím hlídat hlavně to pití to mi dělá odjakživa problém…ráno čistý bílý jogurt s müsli a k tomu žitný dalamanek, kolem 10 smothie co najdu doma na mrazaku a sem tam dokoupim nějaké ovoce je toho 400ml(dneska jahody, avokado, kaki, pomeranc, zazvor a granatove jablko a trochu vody ať to jde rozmixovat zazvor je prý dobrý na redukci váhy jen neni moc vhodný pro lidi s vysokým tlakem což mi vyhovuje ja mám tlak hodně nízký, potom oběd tam tp moc neresim jen vynechavam cukr a tuk (dneska brokolicova polivka a šišky s mákem bez cukru) na svacinu si pak udělám mrkvovy salát a na veceri vajecnou omeletu a okurku vody čisté vypiju 2 litry + čaj minimálně půl litru detox nebo na odvodnění

co je špatně na tomto dnu třeba?

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33195 příspěvků 10 inzerátů 20.01.18 21:19

Téměř vyčerpávajícím způsobem už ti napsala @Eule, jen bych doplnila, že ty sacharidy jsou také velmi důležité a rozhodně si myslím, že jejich příjem by neměl být snižován a zvyšován zbytečně příjem tuků. Sacharidy získáš z ovoce, celozrnných obilnin, rýže i zeleniny.

Ennny
Ukecaná baba ;) 1435 příspěvků 20.01.18 21:42

@Tiger-lily kdyztak koukni na příspěvek výš jestli je to ok jakž takz díky ;)

Ennny
Ukecaná baba ;) 1435 příspěvků 20.01.18 21:47

A co sýr který je vhodný?

Uživatel je onlineaiwwa
Neúnavná pisatelka 16658 příspěvků 20.01.18 21:49
@Ennny píše:
Musím hlídat hlavně to pití to mi dělá odjakživa problém…ráno čistý bílý jogurt s müsli a k tomu žitný dalamanek, kolem 10 smothie co najdu doma na mrazaku a sem tam dokoupim nějaké ovoce je toho 400ml(dneska jahody, avokado, kaki, pomeranc, zazvor a granatove jablko a trochu vody ať to jde rozmixovat zazvor je prý dobrý na redukci váhy jen neni moc vhodný pro lidi s vysokým tlakem což mi vyhovuje ja mám tlak hodně nízký, potom oběd tam tp moc neresim jen vynechavam cukr a tuk (dneska brokolicova polivka a šišky s mákem bez cukru) na svacinu si pak udělám mrkvovy salát a na veceri vajecnou omeletu a okurku vody čisté vypiju 2 litry + čaj minimálně půl litru detox nebo na odvodněníco je špatně na tomto dnu třeba?

Za mě málo bílkovin a sacharidů, nemáš hlad?

Ennny
Ukecaná baba ;) 1435 příspěvků 20.01.18 21:52

@aiwwa někdy jo, můžeš mi poradit kdy během dne a čím doplnit? :(

Uživatel je onlineaiwwa
Neúnavná pisatelka 16658 příspěvků 20.01.18 22:30
@Ennny píše:
@aiwwa někdy jo, můžeš mi poradit kdy během dne a čím doplnit? :(

Přílohy, k obědu kuskus, rýže, brambory, luštěniny, bulgur, pohanku. K svačině třeba krajíc chleba a žervé nebo šunku. Když mám hlad mezi jídly, dám si plátek rýžového nebo kukuřičného chleba(takové ty křupavé nafoukane plátky).
Dneska třeba: snídaně míchaná vajíčka, rajče, kus okurky, krajíc kvaskoveho chleba, svačina pomeranč, oběd rýže a vepřové v mrkvi. Odpoledne bílý jogurt. Večeře porkova polévka a tři plátky domácí veky. Druhá večeře 2 plátky knakebrotu s žervé a rajčetem. Pití voda, zázvorový čaj a dvě pressa. Jo a po svižné procházce jsem sprasila tři plátky kandovaneho zázvoru. :lol:

Ennny
Ukecaná baba ;) 1435 příspěvků 20.01.18 22:34

@aiwwa takže na svacinu víc než zeleninu nebo ovoce jo? Mám hlad většinou mezi odpolední svačinou a večeři :nevim: když ja se furt bojím přidat jídlo abych nepribirala :(

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Konec rodin, odvlečené děti a vláda gayů? O tom Istanbulská úmluva opravdu není

Istanbulská úmluva. Termín, který oživl po vystoupení monsignora Petra Piťhy.... číst dále >

Byla slepá, spalující a šílená, říká o lásce k ženatému Štaidlovi Zelenková

Od mládí byla rebel a bohém se vším všudy. Zpěvačka Jitka Zelenková (68)... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >