Které všechny papíry budou potřeba pro důchod?

35309
12.6.17 07:45

Které všechny papíry budou potřeba pro důchod?

Nejsem moc pořádná a taky mi připadalo zbytečné schovávat všechny ty papíry ze sociálky, takže jsem některé i cíleně povyhazovala. Byla jsem překvapena, když po mě požadovali „potvrzení o ukončení pobírání RP“ a úřednice byla zděšena, že to nemám, vždyť to přeci bude potřeba na důchod.

Tak bych si to ráda dala do pořádku.
Které všechny papíry jsou třeba ze sociálky (ohledně MD a RD) a od zaměstnavatele? Každoročně mi dávali takový ten výpis odvedených dávek na důchodové, mám jen některé ročníky, bude tohle všechno potřeba? Ohledně RD mi zejména ke konci chodila všelijaká oznámení, že mi bude dávka zkrácena, pak odebrána, protože jsem vyčerpala, přehled vyplacených dávek atd…

Nějak jsem si myslela, že se to někde centrálně eviduje, že přeci vědí, kolik jsem odvedla a důchod mi pak dají na základě mého RČ

Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
12.6.17 08:24

Eviduje, ale nepřesně.
Nejlepší je nechat si vyjet výpis, co, kdy, kde.
Peníze (roční výdělky a odvody) by tam snad měli být.

Žádala jsem o ID, a opravdu tam měli chaos ohledně 2 RD a Pnp na dítě do šesti let.

U práce to sedělo, ale byla jsem 20 let u jedné firmy.

Pokud je datová schránka, tak tam lze o výpis nějak zažádat přímo.

Anonym (opravdu nejsem hrdá na částečný ID)

• Nahlásit
  • Citovat
57484
12.6.17 09:36
@Anonymní píše:
Eviduje, ale nepřesně.

Žádala jsem o ID, a opravdu tam měli chaos ohledně 2 RD a Pnp na dítě do šesti let.

tak když jde výpis ted, tak půjde i za 20 let, to bych se nebála. a jestli je bordel ve výpise ted a nemám k tomu papíry, tak už to stejnk nezvrátím.
Já jsem lepml, tak vyhazuju. Věřím, že státní správa bude na todle pečlivější a dochová toho do důchodu víc, než já- Pokud ne, tak vsázím na to, že umřu dřív, než se dočkám důchodu. Je to stále více pravděpodobné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24426
12.6.17 09:51

@Pudloslava Byla jsem tam na jaře, na příslušné sociálce. Paní koukla do počítače, sdělila mi, že tam mám všechna hlášení, a tudíž nemusím nic shánět. Potřebuji pouze občanku a rodné listy dětí a to je vše. Mám dorazit v červenci, ona se mnou vyplní žádost a hotovo.
Jinak vím, že třeba někomu může chybět hlášení od zaměstnavatele. pak je třeba ho navštívit a potvrzení si sehnat.
Jo a šlo o starobní důchod - pána, to zní, já budu staroba!

Příspěvek upraven 12.06.17 v 09:53

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24426
12.6.17 09:53
@Anonymní píše:
Eviduje, ale nepřesně.

Proč? Chápu a beru, že neádíš jméno, je to tvoje volba a právo, ale stydět se za to, že máš invalidní? Bože, to je jako bych se styděla, že nosím brejle. Budme na sebe hrdé na takové, jaké jsme. Nemže být každá modelka a ještě superhrdinka a kdovíco. jsme prostě normální, ale zato úplně krásné a jedinečné ženy, i když třeba máme jenom jednu nohu a ibnvalidní důchod. hrdost holky!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57484
12.6.17 09:53
@inkakřivák píše:
@Pudloslava Byla jsem tam na jaře, na příslušné sociálce. Paní koukla do počítače, sdělila mi, že tam mám všechna hlášení, a tudíž nemusím nic shánět. Potřebuji pouze obanku a rodné listy dětí a to je vše. Mám dorazit v červenci, ona se mnou vyplní žádost a hotovo.
Jinak vím, že třeba někomu může chybět hlášení od zaměstnavatele. pak je třeba ho navštívit a potvrzení si sehnat.

jo, mám taky řikala, že od zam. měla všechno. potřebovala taky můj rodný list. Teda todle nechápu, co kdyby s dětma nebyla v kontaktu? vždyt todle musí mít ta státní správa propojené.
Prý bývá problém s růsznými malými zaměstnavateli, že neodesílaj hlášení-

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24426
12.6.17 09:55

@Lama Lama Já jsem tedy měla malou dušičku, protože jsem dělala kdysi za komančů na Slovensku. Umíte si představit, že bych tam ted sháněla potvrzení? Když vím, že jedna z těch firem skutečně neexistuje?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.6.17 10:10

Já si nechala udělat u OSSZ výpis (přišel z Prahy) a zjistila jsem, že mi nemůžou dohledat 2 roky.
Takže jsem v háji. Tentokrát si nechávám každý rok posílat info o tom, zda-li mě na sociálce za daný rok mají evidovanou a pokud ne, okamžitě jím posílám okopírované výplatní pásky + roční potvrzení o zaplacení socky + zdravky od zaměstnavatele.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3391
12.6.17 10:13

@inkakřivák gratuluji :-), já jsem se taky chtěla informačně zeptat, zda to mám v pořádku, mě hnali, že v té době, až budu žádat, už důchody nebudou, sadisti :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17669
12.6.17 10:16
@hudečice píše:
Já si nechala udělat u OSSZ výpis (přišel z Prahy) a zjistila jsem, že mi nemůžou dohledat 2 roky.
Takže jsem v háji. Tentokrát si nechávám každý rok posílat info o tom, zda-li mě na sociálce za daný rok mají evidovanou a pokud ne, okamžitě jím posílám okopírované výplatní pásky + roční potvrzení o zaplacení socky + zdravky od zaměstnavatele.

To doženeš. Známý to tak měl a doložil pak svědeckými výpověďmi, že tam pracoval a schválili to. Možná máš nějakou výplatní pásku, třeba i výpis z banky, že ti přicházely peníze. Jsi mladé děvče, máš na dohledání fůru času. V háji určitě nejsi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19494
12.6.17 10:18

Dokládala jsem RL dětí. JInak po mě nic nechtěli. Nemohli dohledat asi měsíc, kdy jsem při práci na dohodu onemocněla. Chvíli mi trvalo, než jsem si vzpoměla, ale pak to dohledali.Taky mi chyběli dva dny, což dodnes nechápu. Končila jsem v jednom zaměstnání uprostřed měsíce v pátek a v pondělí nastupovala jinam.
Doporučuji si zapisovat kdy, kde a jak dlouho jsi pracovala, abys pak nemusela přemýšlet (jako já) nad chybějícím obdobím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24426
12.6.17 10:26

@hudečice To seženeš. Bud si tam zajed a potvrzení si vyžádej - tedy pokud firma existuje. A pokud ne, tak nějaké to čestné prohlášení třeba od bývalých kolegů nebo tak. To půjde.
Mně tedy prý chybělo pár dní, při těch změnách, ale to mi pokryjí děti. Sečna na úřadě byla velmi milá, tak mne to potěšilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1619
12.6.17 10:33

Při žádosti o důchod jsem dokládala rodný list dítěte, diplom z VŠ. A oni tam neměli vůbec uvedené VŠ studitum. Celých 5 let nic… Já tedy při VŠ i pracovala na částečný úvazek, ale nechápu jak tam mohli nemít celé studium VŠ. Mají tam v tom fakt zmatek. A dodávala jsem to 2×.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1619
12.6.17 10:42

@inkakřivák Chápu anonymku. Taky mám ID. 1. stupeň a jedna známá mi to závidí. Chodím do práce jako ona a já mám k tomu ještě prachy navíc. No, je to fakt terno. Když si spočtu kolik utratím v lékárně, kolik se platí neschopenky. Hned bych jí ho dala i s tou dost vážnou nemocí, která mě omezuje každý den mého života a nikdy se to už nezlepší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24426
12.6.17 10:48

Aha, vidíš, to mne nenapadlo. Závist, to jo. Hele já dokonce zažila, máme známého s roztroušenou sklerozou. A dělal doma nějakou práci na přivýdělek, mají dvě malé děti. No a vykazovala to žena - a co bych nevěřila, vlastní soused z dvojdomku je udal a poslal tam kontrolu. Ale dopadlo to dobře, protože oni to na sociálce stejně věděli, věděli, že je to mladý chlap a že tu rodinu přiživit nějak musí. Takže kontrola nic neprokázala a dobrý. Ale ten šok, doted mi to hlava nebere.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama