Které z těchto kapek vám zabraly?

457
11.5.16 11:19

Které z těchto kapek vám zabraly na prdiky?

Ahoj, mám 18ti denního chlapečka a od pátku nás trápí koliky, byli jsme kvůli tomu už i na pohotovosti. Byl nám doporučen ESpumisan, ale ten nám nějak nezabírá. Nakoupila jsem kapky BioGaia, Sab Simplex, BABY calm, infacol a zajímá mě, jaké kapky vašim miminkem zabraly, za jak dlouho a v jakem dávkování? Nevím, které mu teď mam zkusit dat a zase je nechci moc střídat… Chudáčku hrozné tlačí a nejde mu to ven. Před každým krmenim masirujeme bříško a dáváme na doporučení dáváme i rektální rourku, přes kterou se tedy většinou vyprdi. Chtěla bych mu pomoci, ale už nevím jak, než vyzkoušet další kapicky. :,(

Děkuji za zkušenosti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11694
11.5.16 11:24

@mesiah
A proč si koupila všechny najednou? :mrgreen:
Zkusila bych BioGaia a masáže bříška nějakým olejíčkem. Jak masírovat najdeš určitě na netu.

Jo, teď čtu, že masírujete, super! ;) :mrgreen:

Příspěvek upraven 11.05.16 v 11:26

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
199
11.5.16 11:25

Když byl maličký tak Infacol, hned jak to šlo BioGaia, zabraly asi po týdnu a skvěle. Sab simplex vůbec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
71
11.5.16 11:26

Nám zabíraly kapky Biopron :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2748
11.5.16 11:40

My začali espumisanem- ten je jeden z mála od narození, pak jsme přešli na sab simplex který zabíral u starší, následně na baby calm a skončili jsme u BioGaia. Pokud kojíte, chce to hlídat si stravu a zjistit, na co dítko takto reaguje. Mě pomohlo k jídlu brát léky proti nadýmání ( espumisan, noball apod) + pít fenyklové čaje. Možná bych zkusila i laktační poradkyni, můžete mít špatnou techniku kojení- dítko pak přisává hodně vzduchu a může z toho mít bolení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.5.16 11:41

U nás hodně pomáhalo teplé na bříško, dávala jsem třešňový pecky, vždycky se uklidnil, uvolnil…zkus to třeba před tou masáží :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.5.16 11:42

Jo a taky pomohlo střídat polohy - dávat na bříško

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78
11.5.16 11:42

Ahoj, taky jsme zkoušeli vše možné s malým. Od 3.týdne věku mu
začaly velké koliky. Taky pořád jen tlačil naprázdno a nic :( Pomáhala
rourka, masírovat se ani pořádně nedalo, tak se kroutil, chudáček :( Taky jsem
postupně vystřídala vše kromě Infacolu. Nám teda asi nejvíc zabíral Espumisan nebo Babycalm kapat před KAŽDÝM kojením.(kdo dává UM tak do lahvičky) Někdy to bylo náročné, hlavně v noci, dávat kapky hlady křičícímu prckovi a potom teprve prso. Kolikrát musela být spolupráce s manželem, protože náš byl a je vzteklounek na entou. Hlídat si stravu, to taky trošku pomůže, ale jinak radím VYDRŽET a PŘEČKAT to složité období břišních kolik. My si prošli peklem i očistcem při druhém synovi. Přestalo to mezi 5 a 6. měsícem. Hodně zdaru :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
681
11.5.16 11:54

@mesiah Nejvíc nám pomohl Baby calm ve spojení s laktobacily. Ale stejně problém ještě trvá, ale už je to o dost lepší…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
681
11.5.16 11:55

@mesiah A jinak nevím, zda jsou všechny ty kapky vhodné pro tak malé miminko, je potřeba se podívat na věkové doporučení.
Jinak Baby calm se dává 10 kapek před každým jídlem + kdykoli je třeba (já kapala hodně v noci, rovnou kapátkem do pusinky).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64723
11.5.16 11:57

@mesiah u nás nezabraly žádné, jen čas a nošení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
457
11.5.16 12:23

@smudlinky Děkuji, na stravu si dávám velký pozor :-) Ta biogaia se uvádí od prvního měsíce života, nicméně mohu to dát skoro 3týdennímu miminku? V předešlých diskuzích jsem četla, že to maminky dávaly už od narození na doporučení lékaře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
975
11.5.16 13:23

U prvního nezabralo nic, teď u druhého Biopron. Občas ale musím použít rektální trubičku i tak ;) Chce to čas. Jinak na kapky Biogaia jsem slyšela jen samou chválu, jako všechny laktobacily ale zaberou až tak za 7-10dní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
364
11.5.16 13:49

Nám zabraly BioGaia s dávkováním 2× denně 3 kapky. A já pila hodně kojící čaje (2 sáčky denně, ale uvařila jsem z toho tak litr a půl a pila to v průběhu dne).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
195
11.5.16 17:24

Já jsem kapky BioGaia dávala už asi od jednoho týdne. První měsíc života začíná narozením, jinak by tam bylo napsáno od ukončeného měsíce. Vím, že i doktoři to doporučují dřív než na měsíci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat