Kterou maminkou z knihy byste chtěly být

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
270
23.1.22 11:24

Kterou maminkou z knihy byste chtěly být

Po dlouhé době jsem si s chutí přečetla Ronju a napadlo mě, že bych vlastně byla ráda taková máma jako Lovisa. Poznala, kdy je třeba dát dceři důvěru, nechala ji jít a přesto byla připravena poblíž a věděla, co zrovna dítě potřebuje.

Podobně na mě působí paní Walkerová, maminka Vlaštovek, od A. Ransomeho.

Která literární matka je vám sympatická?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15606
23.1.22 11:27

@Violetina čoveče já nevím, ale věděla jsem, že nechci být jako matka Káji Maříka, ta její přehnaná přísnost :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
270
23.1.22 11:29

@g.sandova
Tam (v té době) to asi bylo normální… A jaký cupr chlap z Kaji vyrostl :lol:
Ale taky bych děti nerada řezala :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22979
23.1.22 11:32
@Violetina píše:
Po dlouhé době jsem si s chutí přečetla Ronju a napadlo mě, že bych vlastně byla ráda taková máma jako Lovisa. Poznala, kdy je třeba dát dceři důvěru, nechala ji jít a přesto byla připravena poblíž a věděla, co zrovna dítě potřebuje.

Podobně na mě působí paní Walkerová, maminka Vlaštovek, od A. Ransomeho.

Která literární matka je vám sympatická?

hmm a ten její strach o dítě jsi postřehla? ano dítě dostalo svobodu a mělo úžasný dětství, lítalo po lese, pár dní o něm nevěděla, lezlo po skalách atd atd, ale ona byla strachy mrtvá ne nechtěla bych to

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15606
23.1.22 11:33
@Violetina píše:
@g.sandova
Tam (v té době) to asi bylo normální… A jaký cupr chlap z Kaji vyrostl :lol:
Ale taky bych děti nerada řezala :nevim:

ale to já všechno vím, čistě hypotetická odpověď. Bylo to strašně tendenční, čím přísnější rodiče, tím lepší člověk vyroste…
Potom mi vždycky přišla fajn maminka Gabry a Málinky, když beru tedy dětský knížky.
Jinak nevím, fakt mě toho moc nenapadá a vlastně si nemůžu vybavit matky z knih.
Když jsme u Lindgrenové, milovala jsem Pipi, záviděla jsem jí tatínka a koně a svobodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15606
23.1.22 11:38

Ale to vlastně není odpověď na tvou otázku.
Já fakt nevím. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19712
23.1.22 11:43
@g.sandova píše:
ale to já všechno vím, čistě hypotetická odpověď. Bylo to strašně tendenční, čím přísnější rodiče, tím lepší člověk vyroste…
Potom mi vždycky přišla fajn maminka Gabry a Málinky, když beru tedy dětský knížky.
Jinak nevím, fakt mě toho moc nenapadá a vlastně si nemůžu vybavit matky z knih.
Když jsme u Lindgrenové, milovala jsem Pipi, záviděla jsem jí tatínka a koně a svobodu.

Jo! A pana Nelsona :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
270
23.1.22 11:45

@ka2ka
Určitě se bála, ale nepřipadá mi, že byla strachy mrtvá. V jedenácti bych asi taky dítě do divočiny nepustila, ale ráda bych mu uměla dát důvěru k odchodu, až to bude aktuální

@g.sandova
Vím, že víš :)
Mě vlastně taky žádné nedetske knihy s matkou nenapadaji… Leda ještě Malé ženy, paní Marchová je taky dobrá :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9595
23.1.22 11:48
@g.sandova píše:
@Violetina čoveče já nevím, ale věděla jsem, že nechci být jako matka Káji Maříka, ta její přehnaná přísnost :roll:

Já zrovna chtěla napsat, že Káji Maříka :mrgreen: Já to hrozně žrala. Tak moc, že jsem pojmenovala syna Karel a to fakt, že po Kájovi :pankac: Ta jeho maminka byla přísná, ale zároveň hodná a moc milující.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15606
23.1.22 12:00
@Paoloska píše:
Já zrovna chtěla napsat, že Káji Maříka :mrgreen: Já to hrozně žrala. Tak moc, že jsem pojmenovala syna Karel a to fakt, že po Kájovi :pankac: Ta jeho maminka byla přísná, ale zároveň hodná a moc milující.

já ho taky žrala, ale ta máma mě hrozně dráždila. Já vím, že byla milující…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15606
23.1.22 12:01
@Eemii píše:
Jo! A pana Nelsona :mrgreen:

nojo, jsem zapomněla :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15606
23.1.22 12:09

Ještě se mi vybavuje maminka Metráčka, knižní představa i paní Myslíková, tak ta mě fascinovala, nevadilo jí, že dcera měla nadváhu. To bylo krásný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
616
23.1.22 12:32

Mumínkova maminka. Ta ráda a hlavně hodně spala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
270
23.1.22 12:38

@la_amanita
Muminky jsem nečetla, ale vím, že jejich maminka je pojem… Píšu si je na seznam, až zase půjdeme do dětského :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22979
23.1.22 12:59
@Violetina píše:
@ka2ka
Určitě se bála, ale nepřipadá mi, že byla strachy mrtvá. V jedenácti bych asi taky dítě do divočiny nepustila, ale ráda bych mu uměla dát důvěru k odchodu, až to bude aktuální@g.sandova
Vím, že víš :)
Mě vlastně taky žádné nedetske knihy s matkou nenapadaji… Leda ještě Malé ženy, paní Marchová je taky dobrá :palec:

vidíš a já z ní vždy cítila frustraci a únavu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat