Který CAR v Ostravě vybrat?

252
27.11.20 09:36

Který CAR v Ostravě vybrat? ZKUŠENOSTI? Pište prosím..

Ahoj holky, chodíme do CARu v Ostravě do Gyncentra ale nejsem úplně s jejich přístupem spokojená.
Máte někdo nějaké zkušenosti s jinými? Ale pouze v Ostravě. Děkuji :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1835
27.11.20 10:48

Kamarádka tam také šla. Řekla, že mají problémy s početím a doktor hned, že to bude tolik a tolik tisíc. Tak šla do Polanky a tam je první začali posílat na různé vyšetření a hledat příčinu. Úplně jiný přístup. A druhá roky nemohla otěhotnět (nevím, kde všude byla), ale až v Polance se zadařilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
252
27.11.20 10:55

@Lucie008 aha, aha, díky že ses podělila.
O tom centru jsem ještě neslyšela..měla bych to i blíž..
Prosím další o názor. 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
193
27.11.20 12:00

Ahoj, já navštěvovala Eurofertil a Reprofit. Z Reprofitu mám miminko. :-) Takže za mě Reprofit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
252
27.11.20 13:29

@Shinky90 Ahojky, gratuluju :). Jaké je prosím Tě přístup lékařů, vysvětlují Ti toho hodně nebo jen pojďte jdeme na to nashledanou..? Můžu se zeptat jakou metodou jsi otěhotněla? :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
193
27.11.20 19:24

@Moonpie Děkuji. :kytka: Obě kliniky jsou co se týče přístupu super, ale v Reprofitu byla doktorka vždy lépe pripravena, přesně věděla kdo jsem, co mám za sebou, co slibovala, že se bude dít, atd. To v Eurofertilu jsem se musela s některými věcmi připomínat. Ale obě kliniky byly fajn i v tom, že jsem neměla pocit, jak právě píšeš, že jen vše šuo šup a nashle, vždy vše vysvětlili a ptali se, zda máme nějaké další dotazy, atd. Otěhotněla jsem klasicky po embryotransferu, inseminace úspěšná bohužel nebyla. V Eurofertilu nám udělali genetiku, imunologii a hematologii, v podstatě hned kvůli potratu a v Reprofitu jsme podstoupili genetiku embryí a hysteroskopii. S klidným svědomím bych ale doporučila spíš ten Reprofit. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
252
27.11.20 21:17

@Shinky90 a kdy očekáváš, či už jsi po porodu?:)
A těch IUI jsi měla kolik?
No mě říkal doktor že bych musela dowjt na imunologii do Prahy jak na odběr tak pak pro výsledky a to je vážně celkem z ruky, tak koukám, že to dělají i v tom Eurofertilu a v Reprofitu to nedělají, nevíš? :D
Díky že se takto svěřuješ, jsem moc závázaná!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.11.20 07:23

@Lucie008 A prosím tě, v té Polance je Fertimed nebo jak se to tam jmenuje? Nemůžu to najít, neposlala bys odkaz? Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
28.11.20 12:00

Já si myslím, že ti doporučí každý to, kde otěhotněl, což nemusí ale nutně znamenat, že to tam vyjde tobě. Stejně jako třeba to, že je někdo nespokojený, může mít různé příčiny.

No ale teda pridavam mojí zkušenost. V únoru jsem přišla na Eurofertil v Ostravě. Pan doktor udělal krevní testy, genetiku, poslal mě na hematologii. Mezitím mi nabídli hned inseminaci (trvalo 3 měsíce - 2 inseminace v měsíci). Ty neúspěšné. Domluvili jsme se tedy na IVF. V srpnu stimulaci a odběr vajíček+oplodnění. My jsme využili genetické testy embryí (trvalo 2 měsíce). No a následoval transfer jednoho 5-denniho zmrlika s asistovanym hastingem. Ted čekám na krev, potvrzení trhu (mám pozitivní test). Z mého pohledu hodnotím nasledovne:

• doktor - spokojenost, cokoliv jsem se zeptala, odpověděl, na začátku vysvětlil co a jak (ale zas zbytečně nezahlcoval informacemi), doporučil mi postup, taky výborná zkušenost před a po odběru vajíček, kdy jsem řešila zdravotní komplikace těsně před odběrem vajíček i potom a doktor se mnou komunikoval i mimo pracovní dobu i o víkendu a situace hned řešil. Taky mám na začátku před ivf řekl přibližnou cenu a ta se fakt nezměnila (platila se až po KET)
  • sestry - objednávání termínu, léků apod vše bez problémů
  • jediné negativum vidím, že na objednaných kontrolách jsem vždy čekala min. 20 minut a jednou i 1,5 hodiny (doktor měl akutní případ) než byl objednaný čas. Ale já to respektovala a vždy s tím raději počítala, to lze však pochopit, protože se pacientky objednávají dle aktuální situace a jejich cyklu a to prostě neovlivníte a ani není možné několik dní dopředu předvídat

Poznámka na závěr moje dvě kamarádky u nich podstoupily taky léčbu v posledních 2 letech a oběma to vyšlo a taky byly spokojené, aby ne :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
193
28.11.20 23:13

@Moonpie To vůbec neděkuj, budu ráda, když Ti to info k něčemu bude. :) IUI jsem podstupovala v Eurofertilu a měla jsem jich celkem 6, ale dělaly se vždy 2 v jednom cyklu. Genetiku a imunologii mi dělali přímo tam, na hematologii jsem musela do Poruby. Reprofit má taky svou imunoložku, ta mi kontrolovala výsledky z Eurofertilu. Ale jak je to tam s ostatními vyšetřeními, tak to nevím.
Ale jak tady už zmínila „zuzak82“, každý doporučí místo, kde otěhotněl, ale to je asi jasné. :lol:
Já už mám devítiměsíční holčičku. :* Tobě moc přeji, ať dobře vybereš, jsi spokojená a hlavně, ať se zadaří. A čím dřív, tím líp. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
252
29.11.20 09:05

@zuzak82 Ahojky, děkuji Ti za detailní popis, jsi moc hodná :srdce:.
A Tobě to teda vyšlo? Nemůžu to nějak vyčíst:) já se IVF bojím..můžu se zeptat, ztloustla jsi po lécích nebo cítila jsi nějakou změnu..a když si byla na inseminaci, nechali Tě chvíli ležet?
Mám právě i další obtíže a celkem mi vadí, že jsem doktorovi ukázala zprávu a ten mi řekl, že tomu nerozumí. :pocitac:
Ty tvé dvě kamarádky otěhotněly po IUI nebo IVF?
Já nechci aby tu další komentátorky hodnotily podle toho jestli jim to tam vyšlo nebo ne ale spíše podle toho, jak se tam doktoři a ostatní personál chová:).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
252
29.11.20 09:07

@Shinky90 tak to jsem moc ráda že máš už holčičku, já bych taky chtěla ale chlap kluka :D
Já zatím čekám ještě pár dní jak dopadla inseminace druhá ale myslím, že nedopadla..a po Novém roce si vybereme nové centrum :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1835
29.11.20 12:57
@SmokedSalmon píše:
@Lucie008 A prosím tě, v té Polance je Fertimed nebo jak se to tam jmenuje? Nemůžu to najít, neposlala bys odkaz? Děkuji

Reprofit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
30.11.20 15:21

IUI (inseminaci) jsme začali. Měli jsme 6 pokusu, kdy v jednom měsíci se udělali 2 pokusy, takže to je na 3 měsíce. Z toho nic nebylo. Tak jsme šli do IVF. A hned první zavedené embryjko se chytlo, jak to dopadne se uvidí. Ještě je brzo, ale jsem ráda, že vim, že to jde.
Mame už jedno 6-lete dítě, které se podařilo přirozené hned druhý měsíc snažení. Jenže jsme chtěli druhé a to se nám nedařilo počít 3 roky. Přitom všechny testy co nám udělali byli v pořádku. Někdy to tak prý je. Kamarádky měli stejný postup, nejprve měli IUI (bez úspěchu), ale hned při po prvnim IVF otěhotněly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
30.11.20 15:30

Jinak po IUI se neleží vůbec. Při IVF se pak odběr vajíček dělá v krátké narkóze a pak se leží na pokoji hodinu. Ale při zavedení embryjka (to se dělá normálně při vědomí) se taky leželo hodinu.
No já jsem z léků nepřibrala, naopak jsem zhubla, ale to s léky nesouvisí. Celkově já nemívám problémy s léky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat