Který den přesně nastupuji rodičák?

24.6.20 10:29

Který den přesně nastupuji rodičák?

Ahoj holky :mavam: Prosím vás, který den přesně nastupuji na rodičák?

18.2. (úterý) jsem nastoupila na mateřskou, když odpočítám 28 týdnů, skončím u data 1.9. (úterý). Ten den je můj poslední na mateřský a nebo už 1. den na rodičovský?

Máme první miminko a vůbec se v těhle věcech nevyznám a chtějí to v práci, ať jim to řeknu přesně kvůli nároku na zbytek dovolený.
A ještě mi tvrděj, že dovolenou mi proplatit nemůžou, že jí prostě musím nastoupit mezi mateřskou a rodičákem. Je to pravda?

Děkuji moc za radu :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3638
24.6.20 10:34

A v práci neumí počítat? Napiš jim, pak že zadas o čerpání řádné dovolené bezprostředně navazující na MD a pak že zadas o uvolnění z důvodu rodičovské dovolené do 3 let věku dítěte. Já jsem teda žádný data neuvadela. Jen v žadosti o RP pro pracak. Pokud dobre pocitam tak od 1.9. můžeš cerpat RP, v práci budeš čerpat řádnou dovolenou a pak rodičovskou, to si spočítají oni.

Příspěvek upraven 24.06.20 v 10:40

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.6.20 10:40

@JancaS84 ani se mě neptej, proč si to nespočítaj sami. Kdybych jim nenapsala přesný datum, tak by mi to udělali špatně jako vždycky všechno. Když jsem si zjišťovala nárok na tu dovču, tak mi vůbec nebyli schopný říct co a jak :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3753
24.6.20 10:41

Dovolenou musíš jakože nastoupit, a zároven už můžeš mít i rodičák, který bude hned po mateřské. Já to tak měla, po mateřské jsem hned nastoupila na rodičák, a z té práce čerpala dovolenou což znanemá že mi ji proplatili. Nebo můžeš po mateřské mít jen tu dovolenou a pak až jít na rodičák, čímž si prodloužíš dobu co budeš doma. Nám se hodili prachy. Takže jsme měli ten první měsíc rodičák i peníze ze dovču.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.6.20 10:42

@JancaS84 dokonce po mě chtěj vypsat dovolenku a to si myslím, že je blbost. Proč bych tam kvůli tomu přeci měla chodit? Já jsem v tomhle blbec obecně a ještě ho ze mě dělaj většího :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
92
24.6.20 10:42

Tu dovolenou ti proplati, ale vlastně díky tomu, že na ni nastoupíš. Já nejdřív byla na mateřské dovolené, pak čerpala řádnou dovolenou v práci a pak nastoupila na rodičovskou dovolenou. Pak je na tobě, kdy začneš čerpat rodičovský příspěvek, zda současně s tou dovolenou nebo až po jejím ukončení. Rodičovská dovolená a příspěvek jsou dvě odlišné věci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.6.20 10:43

@Veru1987 přesně tak jsem si to myslela. Díky :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
92
24.6.20 10:43

@PastikaJatrova taky jsem si vypisovala dovolenou a pak ještě dávala papír s žádostí o čerpání rodičovské dovolené

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.6.20 10:45

Jojo, holky díky moc. Už tomu díky vám snad rozumím :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3638
@PastikaJatrova píše:
@JancaS84 ani se mě neptej, proč si to nespočítaj sami. Kdybych jim nenapsala přesný datum, tak by mi to udělali špatně jako vždycky všechno. Když jsem si zjišťovala nárok na tu dovču, tak mi vůbec nebyli schopný říct co a jak :roll:

Máš nárok na dovolenou za celý letošní rok. Pak si pozadej o čerpání mezi MD a RD. Jako pro laika je to tak, že ti tu dovolenou proplati ale odborně to musí být čerpání. Pak v práci nastupujes na RD. Ale o rodičovský příspěvek můžeš žádat hned aby ti navazoval na MD takze ten měsíc ti přijdou peníze za dovolenou i RP.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3753
@PastikaJatrova píše:
@JancaS84 dokonce po mě chtěj vypsat dovolenku a to si myslím, že je blbost. Proč bych tam kvůli tomu přeci měla chodit? Já jsem v tomhle blbec obecně a ještě ho ze mě dělaj většího :?

Já posílala žádost o čerpaní dovolené od do. Ty tedy od 1.9… a do (počet dní kolik máš dovolené, ale jen pracovní dny počítej). Mě to šlo do dvou měsícu. šla jsem na rodičák v půlce měsíce a dovči bylo asi 25 dní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3638
24.6.20 10:47
@PastikaJatrova píše:
@JancaS84 dokonce po mě chtěj vypsat dovolenku a to si myslím, že je blbost. Proč bych tam kvůli tomu přeci měla chodit? Já jsem v tomhle blbec obecně a ještě ho ze mě dělaj většího :?

Jj musíš to dát piseme. Ale stačí napsat na papír, žádám o čerpání řádné dovolené za rok 2020 bezprostředně navazující na skončení MD a nazdar.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.6.20 10:49

Vsem moc dekuji :potlesk: :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71926
24.6.20 10:52

@JancaS84 No, evidentně neumi počítat ani zakladatelka, kdyz na to tvoří diskuzi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3638
24.6.20 10:53

Je tak kecám, na tu žádost o dovolenou jsem psala datum od kdy chci čerpat. Zrovna to teď taky řeším. Ale myslím, že by jim to měl program spočítat sám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama