Který druhý jazyk na ZŠ?

564
1.7.21 15:31

Který druhý jazyk na ZŠ

Ahoj, syn se na ZŠ učí angličtinu. Po prázdninách půjde do sedmé třídy a mají si zvolit druhý jazyk. Na výběr mají němčinu a ruštinu. Který jazyk byste vybrali/y a proč?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
32987
1.7.21 15:35
@verujan píše:
Ahoj, syn se na ZŠ učí angličtinu. Po prázdninách půjde do sedmé třídy a mají si zvolit druhý jazyk. Na výběr mají němčinu a ruštinu. Který jazyk byste vybrali/y a proč?

A co chce syn? Já bych volila ruštinu. Ne že bych zbožňovala Putina, ale je to jazyk, kterým mluví dost lidí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1413
1.7.21 15:36

Já umím ruštinu a mnohokrát jsem ji v běžném životě i v zaměstnání využila. Rusky hovoří velká část světa (často neumí ani anglicky) a v zaměstnání to pro mě bylo velkou výhodou. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22603
1.7.21 15:40

Volila bych němčinu. Vzhledem k tomu, že Německo máme kousek je pro Čechy asi využitelnější, je podobnější té aj, nemusí se u toho učit ještě i písmo. Ruština je třeba zajímavá, já ji měla na střední, ale pokud v ní pak nebude pokračovat dál, tak dost lidi za ty 3 roky mělo co dělat zvládnout pořádně tu azbuku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30883
1.7.21 15:40

To si teprve budou vybírat? U nás už mají dávno vybráno, aby se mohly udělat úvazky. Angličtináři říkali, že pokud má děcko problém s angličtinou, tak si má radějí vzít ruštinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1004
1.7.21 15:41

Němčinu. Lepší využití - v práci i při cestování nejen v příhraničí ale i po světě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32987
1.7.21 15:44
@Kriss Tina píše:
Volila bych němčinu. Vzhledem k tomu, že Německo máme kousek je pro Čechy asi využitelnější, je podobnější té aj, nemusí se u toho učit ještě i písmo. Ruština je třeba zajímavá, já ji měla na střední, ale pokud v ní pak nebude pokračovat dál, tak dost lidi za ty 3 roky mělo co dělat zvládnout pořádně tu azbuku.

Zvláštní. Azbuku jsem se učila v sedmé třídě a ještě ji přečtu. Je to 30 let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19330
1.7.21 15:45
@verujan píše:
Ahoj, syn se na ZŠ učí angličtinu. Po prázdninách půjde do sedmé třídy a mají si zvolit druhý jazyk. Na výběr mají němčinu a ruštinu. Který jazyk byste vybrali/y a proč?

Ruštinu, je jednodušší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19330
1.7.21 15:46
@Kriss Tina píše:

Cože? To se učí první dvě hodiny ne? :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
252

Za mě bych volila spíše NJ. Jak psáno v komentáři nade mnou, máme německé sousedy. Pokud se zrovna nebude chystat pracovně vyjet do zahraničí právě tam ( mimochodem, jsou tam zajímavá pracovní místa. Kamarádka se ocitla ve Švýcarsku a už nemá moc důvodů se vracet), bude mít spoustu příležitostí využít NJ v různých firmách tady v ČR. Nabídka je široká a za zajímavé peníze. S oběma jazyky mám zkušenosti. NJ jsem se učila od základky až po vysokou. Ruštinu na střední, ale moc jsem ji nikdy nevyužila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1979

My tedy už museli určit na který jazyk syn půjde. Vybral si sám jelikož on se bude muset učit.
Bude mít ruštinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1216

Záleží jak mu jde angličtina. Pokud nic moc, tak bych raději volila ruštinu.
Mně se třeba tyto 2 jazyky ve škole hodně pletly. (AJ+NJ)
Nakonec používám jen angličtinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16591
1.7.21 15:49
@verujan píše:

Pokud nemá nějakou poruchu učení, tak určitě němčinu – je obtížnější a čím dříve se s ní začne, tím lépe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2586
1.7.21 15:52

Já jsem měla němčinu, a vzala bych si ji opět. Vůči všemu ruskému mám celkem averzi, takže ruštinu fakt nee.

Edit navíc s ruštinou bych mu ani nemohla pomoci, když jí nemluvím. S němčinou ano, to umím. Ale konečnou volbu bych nechala na dítěti no :nevim:

Příspěvek upraven 01.07.21 v 15:55

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51077
1.7.21 15:53

Volila bych němčinu. Ale bude se to učit dítě, takže bych nechala výběr na něm.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat