Který hudební nástroj je snadný?

35689
30.5.16 14:31

Který hudební nástroj je snadný?

Trochu překvapivě pro nás nám bylo sděleno, že syn je talentovaný a vezmou ho do ZUŠ na jakýkoli nástroj. Problém je v motivaci, když mu něco nejde, hned se vzteká a už dopředu se hrozím, jak budem doma cvičit.
Tak mi poraďte. On má jen lehkou preferenci pro trubku - to ale během měsíce už asi tak 5× změnil. Nechce totiž začínat na flétnu. Jinak by se mu i nám líbila kytara, klavír.
S čím myslíte, že sice talentovaný leč tvrdohlavý a vzteklý chlapec sekne nejpozději?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

18447
30.5.16 14:36

@Pudloslava Klavir by nedoporucovala, ty dve ruce, kazda v jinem klici, to je pro uvztekance neco… Pak mam jeste porovnani housel-kytara a kytara je urcite jednodussi v tom, ze nemusi tak intonovat. A v budoucnu je dobre vyuzitelna, bude magnet pro holky :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59265
30.5.16 14:38

@Pudloslava se všim.. nic není snadné, pokud ho to nebude bavit.. pro mne byl boj flétna, později hoboj. Naopak kytara, bicí a basa jsou moje lásky, to jsem se naučila sama :nevim: :nevim: dej mu prostě vybrat a nech to na něm..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9180
30.5.16 14:38

No, za nas v ZUSce mely nejvetsi odpadovost jednoznacne housle (nejcasteji o nejakem muzicirovani nechteli uz ani slyset), pak kytaristi (spis si pak hrali pro sebe nebo v nejakem bandu) zbytek mi prisel tak vyrovnany :think:, i kdyz nejcasteji na absolutoriu se objevovaly nejspis klaviry a dechove nastroje (pricne fletny, klarinety a trubky), obcas nejaky akordeon.

Ja hraju na leccos, z toho, co jsem zkousela, mi nejnarocnejsi prisly bici :mrgreen:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7625
30.5.16 14:39

@Pudloslava Lehké není nic a připravte se na to, že pokud ho to nechytne, sekne s čímkoliv (mluvím z vlastní zkušenosti). Obecně - dobrý je klavír, je to takový dobrý základ, na který se dá zahrát prakticky všechno a vyloudit z něj čistý tón není zas tak těžké, narozdíl třeba od strunných nástrojů. Nebo bych volila takový nástroj, na který si bude moct zahrát hudbu, která, se mu líbí, tzn. třeba tu kytaru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Mišuna
30.5.16 14:39

Dle zkusenosti s nasim vzteklym a tvrdohlavym synem hlasuji pro piano. Tri roky a zatim se nesekl. A navic jako ambidexter s poruchou grafomotoriky se krasne srovnal v psani.

• Citovat
  • Upravit
6762
30.5.16 14:42

Doporučuji buď lesní roh, činely nebo buben. Případně prý není těžké se naučit hře na pilu.
Jestli má ale talent, pak bude nejlepší poradit se přímo s učitelem hudby. Právě hudba by ho mohla naučit trpělivosti. Každopádně gratuluji k talentovanému dítku!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23224
30.5.16 14:44

Vozembouch a činely :palec: :mrgreen:
Ale nejpraktičtější a nejlepší lapač na holky se mi zdá kytara :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.5.16 14:59
@Premek_Orac píše:
Doporučuji buď lesní roh, činely nebo buben. Případně prý není těžké se naučit hře na pilu.
Jestli má ale talent, pak bude nejlepší poradit se přímo s učitelem hudby. Právě hudba by ho mohla naučit trpělivosti. Každopádně gratuluji k talentovanému dítku!

Teda lesni roh…ufff… to moc jednoduche neni. To je nastroj narocny na techniku natisku…a to neda kazdy. To je nastroj vyzadujici extremni trpelivost. Znam to protoze manzel na nej hraje. Ja to obcas taky zkousim:-D

Ja bych doporucila pro zacatek fletnicku z toho pak muze jit na tu trubku nebo nejaky jiny dechovy nastroj (co saxofon? ten je takovej libivej) Ale hlavni je aby to dite ten nastroj chytnul za srdce. Me takhle rodice nutili do klaviru, ale proste to neslo. Nebavilo me to. Naopak me pak moc chytla kytara. Kytara je dobra taky, ale teda pokud by mel prvni roky delat stupnice a klasicky vybrnkavani, tak to teda nevim jestli by me to jako malou bavilo. Ale zahrat si nejake moderni pisnicky na tom jde relativne snadno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6762
30.5.16 15:01

@Tšekkin Kulpa Omlouvám se, pravděpodobně jsem jej zaměnil za vábničku na jeleny…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.5.16 15:06

@Premek_Orac :lol: Tak to pak vse vysvetluje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14353
30.5.16 15:12

@Pudloslava Proč překvapivě, vy nemáte hudební sluch? Nebo jste jen nečekali, že by zrovna syn? ;)
Ta flétna by byla asi nejlepší, dechová cvičení, ale každý nástroj má to své, jinak by na jeden hráli všichni. Vzteklý ex hrál na kytaru, takže asi i ta je možná. :mrgreen: Nebo může začít zpívat, to se nedá ve vzteku hodit do kouta. 8) U nás na ZUŠ bývaly přehrávky s ukázkou všech nabízených nástrojů a děti si vybíraly favority. Asi bych ho nechala, ať si vybere sám. Na začátku se dá nástroj třeba jen půjčit, takže se pak může vyměnit, kdyby ho to hodně trápilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1190
30.5.16 15:27
@Litta píše:
@Pudloslava Proč překvapivě, vy nemáte hudební sluch? Nebo jste jen nečekali, že by zrovna syn? ;)
Ta flétna by byla asi nejlepší, dechová cvičení, ale každý nástroj má to své, jinak by na jeden hráli všichni. Vzteklý ex hrál na kytaru, takže asi i ta je možná. :mrgreen: Nebo může začít zpívat, to se nedá ve vzteku hodit do kouta. 8) U nás na ZUŠ bývaly přehrávky s ukázkou všech nabízených nástrojů a děti si vybíraly favority. Asi bych ho nechala, ať si vybere sám. Na začátku se dá nástroj třeba jen půjčit, takže se pak může vyměnit, kdyby ho to hodně trápilo.
.. no až asi na klavír :think: :mrgreen:.. i když banda stěhováků a kdyby ho to nebavilo… tak se klavír vrátí :D
Jináč souhlas, myslím, že by si mlaďoch měl vybrat sám k čemu ho to táhne.. A je fakt teda, že kytaru určitě později zúročí i před holkama ;)
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
88480
30.5.16 15:34
@Premek_Orac píše:
Jestli má ale talent, pak bude nejlepší poradit se přímo s učitelem hudby. Právě hudba by ho mohla naučit trpělivosti. Každopádně gratuluji k talentovanému dítku!

proč lesní roh? to by mě zajímalo jaksi na to přišel

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
88480
30.5.16 15:46

U nás to vypadalo takhle, syn lesní roh, dcera klavír, syn příčná flétna a klarinet, vnučka klavír. :lol:.Kluci si vybrali sami, holky z tradice. Určitě bych si nechala poradit :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama