Který obor je perspektivní ke studiu?

Anonymní
28.3.21 22:05

Který obor je perspektivní ke studiu?

Zdravím,

začala jsem si pohrávat s myšlenkou, že bych si podala přihlášku na DÁLKOVÉ studium. Bydlím na Vysočině, můj obor je ekonomický a zaprvé je v administrativě strašně málo míst a velmi těžko se shání práce, když se něco najde, tak platy úplně na nic a ani mě to tolik nebaví. Účetní dělat nechci.

Proto jsem začala uvažovat nad obory, které by mohly být i do budoucna perspektivní ke studiu, tzn. vyplatí se do nich investovat čas, učení a případně školné.

Důležité tedy je, aby obor do budoucna splňoval obě tyto podmínky:
a) vždy najdu práci a budu mít uplatnění (žádný pracák nebo práce mimo obor)
b) slušný plat (žádná almužna, v této době by pro mě bylo 25.000 hrubého minimum)

Toto jsou obory, co mě napadly:

• farmaceutický asistent (prodávání v lékárně / práce v laboratoři…)
  • mimoškolní pedagogika (např. logopedie)
  • veterina
  • psychologie
  • nutriční terapeut - zdravá výživa (ale tam si tím uplatněním nejsem moc jistá)
  • grafika, něco kolem IT
  • ? (pokud někoho ještě něco napadne nebo má vlastní zkušenost)

Vynechávám programátora, lékaře nebo právníka - tam by perspektiva také byla, uplatněním i platově, ale vím, že na tyto obory nemám a dělat bych je ani nechtěla.

Jde mi opravdu o to, abych měla nejen teď, ale i do budoucna uplatnění a nedělo se mi to, co teď - že jsem na pracáku a nemůžu najít v oboru práci, plus ten dobrý plat, aby se to studium opravdu vyplatilo. Ekonomku má navíc každý druhý a chci umět něco, čím se budu odlišovat.

Co myslíte, co by mělo smysl?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8436
28.3.21 22:11

Farmaceutický asistent je dobrej. Veterina je to stejný jak lékař, to si skrtni. Pedagogika už je teďka lépe placená, ale ta mimoškolní to není. Nutriční terapeut je potřeba v každé nemocniční kuchyni, domově důchodců atd. A grafika, k tomu musíš mít vlohy a nebo už na tom daaavno makat, a něco kolem IT má být co? Můžeš začít na juniorské pozici testery či support, ale i tak se tam předpokládají znalosti z oboru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29191
28.3.21 22:14
@Cenarius píše:
Farmaceutický asistent je dobrej. Veterina je to stejný jak lékař, to si skrtni. Pedagogika už je teďka lépe placená, ale ta mimoškolní to není. Nutriční terapeut je potřeba v každé nemocniční kuchyni, domově důchodců atd. A grafika, k tomu musíš mít vlohy a nebo už na tom daaavno makat, a něco kolem IT má být co? Můžeš začít na juniorské pozici testery či support, ale i tak se tam předpokládají znalosti z oboru.

Ti nutricni nejsou takove terno. Pred tremi lety nabizeli dvacet hrubeho :P Navic treba v nemocnici chodi bezne na patou rano, i vikendy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
186
28.3.21 22:15

Marketing - hrozně široké odvětví, kde práci najdeš vždycky ;) každá firma potřebuje reklamu :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.3.21 22:17

@Cenarius Teď jsem hodila do googlu „logoped plat“ a vyjelo mi 30 - 55 tisíc hrubého :think:

• Citovat
  • Nahlásit
1159
28.3.21 22:20

Tak farmaceutický asistent nebo nelékařské profese (optik, laborant atd.) podle mě najdou práci snadno, ale s platem to opravdu tak slavné nebude, 25 možná hrubého. Pedagogika, platy to samé, lehčí studium, ale náročnost na nervy, chce to zapálení pro děti, jinak za pár let vyhoříš. Veterina, psychologie, to snad dálkově ani není a náročnost studia se absolutně nedá srovnat s ostatními, veterina je jedna z nejtěžších škol vůbec…a těžko do toho máš nějaký vhled a nadšení, když jsi v administrativě, že?…IT, grafika…hodně složité, jde ti dobře logika, algoritmy, základy matiky apod.? Když tě nebaví účetnictví, bude tě bavit hrabat se v kódech? To je jinak určitě nejlépe placené. Obecně, ujasnila bych si, kolik jsem do toho ochotná strčit času a úsilí, co je v dojezdné vzdálenosti, většina dálkových oborů je třeba na 3 školách v republice. A co tedy chceš dělat. Určitě se nedá srovnat práce logopeda, veterináře a grafika, přece. My tě neznáme, to si musíš ujasnit sama. :D Asi nejlíp bych zkusila propojit, to co už dělám s ne úplně náročným dálkovým studiem, nějaká sociální pedagogika, specializace v ekonomice nebo třeba vyšší soudní úředník? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3432
28.3.21 22:21

Překlad, tlumočení, výuka jazyků

Jako VŠ farmacie, je také perspektivní…na Psychologii se jen tak nedostaneš, tam se hlásí třeba 3000 lidí a berou 30…

možná dentální hygiena?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8509
28.3.21 22:22

Jsem dětská sestra. Pracovala jsem i na dospělých. Tento obor měl, má a bude mít budoucnost.
Ale je hrozně důležité, aby tě bavil a dělala si ho s láskou.
Já bych se dnes při volbě povolání rozhodla naprosto stejně.
A myslím, že tvoje požadavky, splňuje-práci vždy najdeš. Můžeš vybírat ze širokého spektra - v ordinaci na ranní, v nemocnici, domovy důchodců… A platově se tento obor rapidně zlepšil. Nevěř tomu, že sestry jsou málo placené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10727
28.3.21 22:24

Ja bych si na tvém místě ujasnila, co chci vůbec v životě dělat. Nejde jen o perspektivu daného oboru, ale když ho chceš vykonávat dobře, musíš to dělat s chutí. Já třeba budu teď po třicítce začínat úplně od nuly v tom, o čem jsem si jistá, že chci v životě dělat. Nikdy není pozdě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14016
28.3.21 22:24
@Anonymní píše:
@Cenarius Teď jsem hodila do googlu „logoped plat“ a vyjelo mi 30 - 55 tisíc hrubého :think:

Kamarádka je logopedka, nemá svou vlastní ordinaci, protože nemá dost praxe a bere 20 hrubého.

Mmch. mi to tvoje vybírání připadá takové divné. Jsou to zcela odlišné obory. Veterinář je stejně, jako lékař nejdelší obor ke studiu a kde máš jistotu, že tě vezmou? Veterinář špatně shání praxi a většina z nich se musí na roky zadlužit, aby měla na ordinaci.
Jake máš maturitní vysvědčení, co tě na střední nejvíc bavilo a šlo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10789
28.3.21 22:25

@lasička1 ale tam bude haprovat do „dálkové“ studium. protože i takové bude mít hafo povinné praxe, která se dálkově neošulí :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14016
28.3.21 22:28

Jo a většina toho co máš ve výčtu samozřejmě dálkově nejde.
A ještě jsi vůbec studijní typ? Od toho bych začala. A humanitní nebo přírodní vědy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14016
28.3.21 22:29
@sagina píše:
@lasička1 ale tam bude haprovat do „dálkové“ studium. protože i takové bude mít hafo povinné praxe, která se dálkově neošulí :nevim:

Jasně, dálkové vlastně není, je kombinované

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1418
28.3.21 22:31

Dobrý obor s budoucností je také pohřebnictví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8509
28.3.21 22:32

@sagina Pokud o obor bude mít zakladatelka opravdový zájem, tak se dá zorganizovat cokoli. Např. Nastoupit do nemocnice jako sanitář. Platově by to splňovalo její požadavky - holky na směny mají přes 20 čistého. Na ranní okolo 19-20. A domluvit se s hlavní sestrou, že chce studovat. Na školu i praxi by měla nárok na volno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat