Který předmět je nejnáročnější na přípravy?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
eva valoi
Extra třída :D 11426 příspěvků 17.09.18 16:28
Který předmět je nejnáročnější na přípravy?

Téma hlavně pro učitele a učitelky. Který předmět je podle vás časově nejnáročnější? Já bych dala krk na to, že je to čeština. Nikdo jiný nenosí s sebou pořád takové haldy sešitů na opravování, jako právě češtináři.) Jsou to pořád nějaká pravopisná cvičení, což by nebylo asi ještě to nejhorší… Ale ty slohové práce, to musí být radost se tím prokousávat.))
A je to taky asi veliká zodpovědnost, protože přeci jen se jedná o mateřský jazyk, který by měl umět opravdu každý.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
tininas
Ukecaná baba ;) 1370 příspěvků 17.09.18 16:30

Příspěvek upraven 17.09.18 v 17:31

eva valoi
Extra třída :D 11426 příspěvků 17.09.18 16:32

@tininas To je vskutku vražedná kombinace.

tininas
Ukecaná baba ;) 1370 příspěvků 17.09.18 16:35
@eva valoi píše:
@tininas To je vskutku vražedná kombinace.

Příspěvek upraven 17.09.18 v 17:30

eva valoi
Extra třída :D 11426 příspěvků 17.09.18 16:37

@tininas A jsi i třídní? Nebo Tě toho ušetřili?

tininas
Ukecaná baba ;) 1370 příspěvků 17.09.18 16:39
@eva valoi píše:
@tininas A jsi i třídní? Nebo Tě toho ušetřili?

Příspěvek upraven 17.09.18 v 17:30

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.09.18 16:44

Který předmět je časově nejnáročnější? No, za prvé dost záleží na učiteli, jak si to udělá… Když angličtináři a češtináři dávají denně DÚ, pak mají více opravování… Pak taky záleží na velikostech tříd, na prvním stupni je toho taky hodně, denně DÚ, ale zase nejsou většinou tak početné třídy… Matikáři a češtináři mají celkem výhodu, že mají jednu třídu 4× týdně… Osobně mám zeměpis, kde máme jen učebnice a atlasy, všechny samostatné práce a pracovní listy si sama chystám. Učím celý druhý stupeň, tzn. 200 dětí mi projde 3× týdně učebnou na hodinu (2×ZE + 1×Vko)… No a když napíšu písemku, je to 200 písemek během max 14 dní jen zeměpis a k tomu třeba 200 pracovních listů nebo něčeho do Vko… Do hodiny mi rozhodně nestačí pouze učebnice, tam je málo úkolů atp., češtináři přinejhorším vezmou pracovní sešity a jedou… Taky ta náplň je tam celkem „jasná“ - prostě procvičovat pravopis a počítání… Já se pořád vymýšlím s tím, jak to děckám podat co nejzáživněji a zároveň jen nezbytné minimum bez přílišného učení faktů… Je to hodně i o učiteli, vím o jedné paní, co učila ČJ absolutně bez příprav… Já mám třeba třídy +- 27 dětí, ale na AJ jsou půlení a nechodí jich tam víc jak zhruba 18… A každá škola má spoustu věcí individuálně, podle svého…

eva valoi
Extra třída :D 11426 příspěvků 17.09.18 16:47
@Anonymní píše:
Který předmět je časově nejnáročnější? No, za prvé dost záleží na učiteli, jak si to udělá… Když angličtináři a češtináři dávají denně DÚ, pak mají více opravování… Pak taky záleží na velikostech tříd, na prvním stupni je toho taky hodně, denně DÚ, ale zase nejsou většinou tak početné třídy… Matikáři a češtináři mají celkem výhodu, že mají jednu třídu 4× týdně… Osobně mám zeměpis, kde máme jen učebnice a atlasy, všechny samostatné práce a pracovní listy si sama chystám. Učím celý druhý stupeň, tzn. 200 dětí mi projde 3× týdně učebnou na hodinu (2×ZE + 1×Vko)… No a když napíšu písemku, je to 200 písemek během max 14 dní jen zeměpis a k tomu třeba 200 pracovních listů nebo něčeho do Vko… Do hodiny mi rozhodně nestačí pouze učebnice, tam je málo úkolů atp., češtináři přinejhorším vezmou pracovní sešity a jedou… Taky ta náplň je tam celkem „jasná“ - prostě procvičovat pravopis a počítání… Já se pořád vymýšlím s tím, jak to děckám podat co nejzáživněji a zároveň jen nezbytné minimum bez přílišného učení faktů… Je to hodně i o učiteli, vím o jedné paní, co učila ČJ absolutně bez příprav… Já mám třeba třídy +- 27 dětí, ale na AJ jsou půlení a nechodí jich tam víc jak zhruba 18… A každá škola má spoustu věcí individuálně, podle svého…

Ano, to máš pravdu. Učebnice na zeměpis tedy nebyly nic extra a asi se to tedy nezměnilo. A to nemáš ani moc šanci všechny ty děti nějak víc poznat.

tininas
Ukecaná baba ;) 1370 příspěvků 17.09.18 16:53
@Anonymní píše:
Který předmět je časově nejnáročnější? No, za prvé dost záleží na učiteli, jak si to udělá… Když angličtináři a češtináři dávají denně DÚ, pak mají více opravování… Pak taky záleží na velikostech tříd, na prvním stupni je toho taky hodně, denně DÚ, ale zase nejsou většinou tak početné třídy… Matikáři a češtináři mají celkem výhodu, že mají jednu třídu 4× týdně… Osobně mám zeměpis, kde máme jen učebnice a atlasy, všechny samostatné práce a pracovní listy si sama chystám. Učím celý druhý stupeň, tzn. 200 dětí mi projde 3× týdně učebnou na hodinu (2×ZE + 1×Vko)… No a když napíšu písemku, je to 200 písemek během max 14 dní jen zeměpis a k tomu třeba 200 pracovních listů nebo něčeho do Vko… Do hodiny mi rozhodně nestačí pouze učebnice, tam je málo úkolů atp., češtináři přinejhorším vezmou pracovní sešity a jedou… Taky ta náplň je tam celkem „jasná“ - prostě procvičovat pravopis a počítání… Já se pořád vymýšlím s tím, jak to děckám podat co nejzáživněji a zároveň jen nezbytné minimum bez přílišného učení faktů… Je to hodně i o učiteli, vím o jedné paní, co učila ČJ absolutně bez příprav… Já mám třeba třídy +- 27 dětí, ale na AJ jsou půlení a nechodí jich tam víc jak zhruba 18… A každá škola má spoustu věcí individuálně, podle svého…

Všechny Tvé připomínky bych brala v potaz, kdybys ovšem nebyl/a anonymous. :)

Příspěvek upraven 17.09.18 v 16:54

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.09.18 16:54

Jsem učitelka na ZŠ. Čeština: náročná na opravy diktátů a slohovek, ale samotné přípravy mi moc času nezaberou. Je tam spousta věcí daných, nemusí se (a vlastně ani nedá) vymýšlet tolik zajímavých aktivit.
OV: na přípravy náročnější, než čeština, když chci, aby to děti bavilo.
Přírodopis na 2.st.: pro mě velmi náročný na přípravy, ale je to hlavně tím, že jej nemám vystudovaný a nemám k tomu předmětu ani žádný vztah.
Přírodopis na 1.stupni: taky náročný, neustálé vymýšlení aktivit, navíc na prvním stupni pracujeme s pracovními sešity, které jednou týdně vybírám a kontroluji.

Takže za mě je čeština jedna z jednodušších na přípravy. Ale je to i tim, že další předměty, které učím, nemám vystudované (kromě OV).

eva valoi
Extra třída :D 11426 příspěvků 17.09.18 16:56

@tininas Tak třeba nechce, aby ji někdo odhalil. Však já tu taky nejsem pod vlastním jménem.

eva valoi
Extra třída :D 11426 příspěvků 17.09.18 16:59
@Anonymní píše:
Jsem učitelka na ZŠ. Čeština: náročná na opravy diktátů a slohovek, ale samotné přípravy mi moc času nezaberou. Je tam spousta věcí daných, nemusí se (a vlastně ani nedá) vymýšlet tolik zajímavých aktivit.
OV: na přípravy náročnější, než čeština, když chci, aby to děti bavilo.
Přírodopis na 2.st.: pro mě velmi náročný na přípravy, ale je to hlavně tím, že jej nemám vystudovaný a nemám k tomu předmětu ani žádný vztah.
Přírodopis na 1.stupni: taky náročný, neustálé vymýšlení aktivit, navíc na prvním stupni pracujeme s pracovními sešity, které jednou týdně vybírám a kontroluji.Takže za mě je čeština jedna z jednodušších na přípravy. Ale je to i tim, že další předměty, které učím, nemám vystudované (kromě OV).

Já mám vystudované jazyky a historii. A teď mi bylo předběžně navrženo, abych vzala právě češtinu. A já se toho tedy trochu obávám. Je to podle mě veliká zodpovědnost, neboť se jedná o mateřský jazyk a za všech okolností maturitní předmět. To prostě není sranda.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.09.18 17:08
@eva valoi píše:
Já mám vystudované jazyky a historii. A teď mi bylo předběžně navrženo, abych vzala právě češtinu. A já se toho tedy trochu obávám. Je to podle mě veliká zodpovědnost, neboť se jedná o mateřský jazyk a za všech okolností maturitní předmět. To prostě není sranda.

To chápu, ale taky záleží, jak na tom jsi. Jde ti ČJ? Věříš si v ní? Pokud ano, tak to podle mě zvládneš. V češtině vlastně stačí znát to, co žáky učíš, nic navíc se jim stejně neříká (když mluvím jen o mluvnici). Ale pravopis bys měla ovládat opravdu dobře. V tomto ohledu vidím větší problém u jiných předmětů. Mrzí mě, že v prirodop. nemůžu učit tak kvalitně, jako aprobovaný člověk. Nemám tam ty vědomosti, nevím žádné zajímavosti (až na drobností, které si před hodinou vygooglim).
A další věc, na které záleží, je vedení. Mně třeba nezbylo nic jiného, než učit všechny uvedené předměty. Pokud to máš stejně a čeština tě nemine, tak je zbytečné nad ní takto přemýšlet, to bys pak mohla leda tak odejít ze školy.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.09.18 17:23

Čeština a cizí jazyky - strašně moc opravování, dost času zabere hledání nejlepších ukázek do literatury (čítanky jsou podle mě dost odfláknuté). Zároveň se snažím dělat hodiny zábavné a děti motivovat - takže vymýšlení nejrůznějších her a aktivit do češtiny i do cizího jazyka, malování obrázků k popisu, výroba nejrůznějších kartiček a přehledů. Navíc jenom v češtině mají děti čtyři sešity a ještě pracovní sešit, v cizím jazyce opět normální sešit a pracovní, takže moje pracovní doba fakt nekončí v půl druhé, jak si mnozí myslí. :mrgreen:

mončatka
Zasloužilá kecalka 832 příspěvků 17.09.18 17:24
@eva valoi píše:

Ano, to opravdu neni sranda. Pripravit kvalitne k maturite neni tak snadne, jak se mozna zda. Predpokladem je mit nacteno,umet veskerou gramatiku,znat didakticke testy… Je to krasny predmet,ale na opravovani opravdu narocny.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Nezvládala dvě děti, pořídila si třetí! Špindíra Věra z Výměny manželek má syna

Jen málo dílů televizní show Výměna manželek bylo tak kontroverzních jako... číst dále >

Alláhu Akbar? "Typický radikál" Chekatt měl dávno sedět, ne běhat na svobodě!

Vrah ze Štrasburku před útokem křičel Alláhu Akbar (Bůh je veliký). Po... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >