Který řádek přiznání - příspěvek zaměstnavatele živ. poj.

16.2.20 19:12

Který řádek přiznání - příspěvek zaměstnavatele živ. poj.

Dobrý den,

do kterého řádku DPFO se promítne ř. 15 Příspěvek zaměstnavatele na soukromé životní pojištění (§6 odst. 9 písm. p)bod 3 zákona)?

Děkuji

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2318
16.2.20 19:39

Myslím, že příspěvek zaměstnavatele si uplatnit nemůžeš. Ale ruku do ohně za to nedám.

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2877
16.2.20 19:42

Domnívám se, že částka se nikam v přiznání neuvádí. :think:
Je to jen informace pro případné dodanění příspěvku zaměstnavatele při předčasném ukončení smlouvy nebo jiném porušení podmínek. Pak si musí zaměstnanec podat přiznání a jako příjem podle §6 uvést částky osvobozené od daně, které mu zaměstnavatel poskytl po 31.12.2014.

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.2.20 19:47

Tak proto jsem to v přiznání marně hledala :) Moc děkuji za informace :kytka:

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.3.20 08:07

@elpiska nevite, hak je to prave v pripade ukonceni smlouvy na ZP s tim, ze jsem obdrzela vyplacen prispevek zamestnavatele? Mam uvest do danoveho priznani i do radku c.31 tak, ze to jen pripoctu k uhrnu prijmu? Nebo to do toho nezahrnu a jen uvedu do prilohy c. 2?

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2877
9.3.20 18:26

@Janickaopicka1 Pokud jsi uplatňovala daňový odpočet, tak dodaňuješ 2 částky.
To, co vyplatil zaměstnavatel (vše od r. 2015) v §6 na ř. 31.
A dále všechny daňové odpočty za předchozích 10 let dodaníš v §10, t. j. v příloze 2 a z ní se to přenáší do ř. 40.

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.3.20 22:27

@elpiska neuplatňovala jsem odpocet. Takze budu danit jen samotny prispevek zamestnavatele, to vim.Jen mi jde o to, jestli ho mam pripocist do te kolonky k uhrnu prijmu dle potvrzeni o zdan. prijmech, anebo ne a jen ho uvest do radku c.40 a pak do prilohy c.2.No nejak to. vyplnim, snad to bude ok :) kazdopadne dekuji moc.

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2877
10.3.20 19:05

@Janickaopicka1 Psala jsem, že příspěvek zaměstnavatele patří do ř. 31, t. j. přičteš ho k příjmům ze závislé činnosti.

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.3.20 12:04

@elpiska a tu dlužnou daň si tedy už vypočítám sama a zajdu jim to uhradit na FÚ?

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2877
12.3.20 23:36

@Janickaopicka1 Ano. Musíš vyplnit celé přiznání a pokud vyjde doplatek daně, tak zajdeš na pokladnu nebo pošleš na účet.

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama