Který sunar je vhodný? Nebo jako přikrm?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
393
4.1.22 21:04

Který sunar je vhodný nebo jako přikrm?

Dobry den maminky.Mame 5 mesicu tento tyden a kojim plne bez caju apod. Malej vyda nyni v poslednich dvou tydnech docela zabrat, v noci kojim co 2-3h. Prijde mi to casty.Po covidu jsem ho uz separovala z postele ale bud hleda dudlik nebo prso a v noci rve a tak si ho beru opet do postele.To ma nasledek toho ze mi prijde ze ho kojim porad kdyz je blizko. Chtela bych aby byl opravdu napapany.Chci uz mu koupit sunar ale opravdu ten co ho zaplacne na noc.Pres den fungujeme tak ze hodina hra,20min kojeni a hodinka spanku, pres poledne v kocarku i 3h spi a porad dokola.Ptam se na reseni. Mudra mi to vicemene schvalila, rekla ze podle potreb maleho. Jinak pribira a pleny pocurane. Prijde mi ze hrou a podnety da vic energie a potrebuje vic nez moje MM muze nabidnout. V sunarech se ztracim jestli 1 nebo 2 a radsi dam na radu ostatnich zkusenych maminek. Hodlam kojit dal kdyz to pujde. Dekuji za podněty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7420
4.1.22 21:16

Pokud chceš kojit dál nedávej sunar… je to nesmysl. Jak zkusí láhvičku nebude chtít sát. A taky dost možné odmítné UM, tak to bývá u kojených, teď čtu že jde o 5ti měsíční…tam spíše bude že to vůbec nebude chtít.
A příkrmy jste už začali? Raději než UM dej už zeleninový příkrm. Hlavně ne kaši na noc… aspoň můj názor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1198
4.1.22 21:21

Urcite nedavej sunar, protoze i kdyby to tedy zazrakem vzal a vypil, tak se ti bude budit uplne stejne, protoze se nechce kojit kvuli hladi, ale kvuli kontaktu aby te citil. :nevim: muj 11 mesicni uz basti 5 jidel denne a stejne se v noci koji nescetnekrat :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
4.1.22 21:37

Nechci ti brát naději, ale měla jsem to (nebo spíš mám) stejně… Syna jsme po příchodu z porodnice dokrmovali jak odsátým MM, tak Nutrilonem (obojí z lahvičky a světe div se, synovi bude rok a stále kojím jako o život :D)…Pak se kojení ustálilo, odbourali jsme kloboučky, naučili se všemožné polohy (po příchodu z porodnice po CS jsem byla tři měsíce ráda, že se syn nějak nakojil :D)… Spal v noci celkem pěkně vstávala jsem dvakrát třikrát za noc… V sedmi měsících se v něm něco zlomilo a vstávali jsme i co 45 minut :D.. Vzala jsem si ho k sobě do postele, protože jinak bych asi nepřežila a zkoušela dát večer UM, aby byl napapaný…a efekt žádný…muselo to přejít…teď v necelém roce spí vedle mě v postýlce bez bočnice a vstává opět třikrát za noc :D když má ale blbou noc neustále chce kojit i když vlastně nepije (teď už ji čtyřikrát až pětkrát denně normální jídlo a troufám si říct, že obstojné porce…a stejně se budí na prso…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
393
4.1.22 21:43

@eli.pionyr ja tohle prave neznam, mam dceru a kojila jsem ji do 4 mesicu, pak ze zdravotnich duvodu uz to neslo.Od mala kojena vstavala 2× za noc a to podruhy bylo az v 7 rano. A tak stejne i na sunaru ale s tim ze mela nutrilon ryzovou kasi na noc.Oni ti kluci jsou vic u prsa mi prijde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1004
4.1.22 21:52

Koj prosím stále, je to nejlepší a pokud prospívá, UM nepotřebuje. Pro pocit můžeš začít s příkrmy ale řeknu jen to, že moje Kamča není bohužel kojená (nezvládla jsem bojkot) a je na UM s příkrmy a stejně mi v noci minimálně jednou jí a jinak se budí stále. Není to jenom o hladu, chce se ujistit, že tě má u sebe, rostou třeba zoubky nebo hlavinka zpracovává vývoj. Já ji dala spinkat v 19 hodin a do 21 hodiny jsem u ní byla 3×, že mi plakala. Chtěla uklidnit, takže já místo prsa dám dudlík, podržela jsem za ručku a za chvíli zase spinkala. Někdy musím vzít do náruče a uhoupat. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
5.1.22 15:38

Je to úplně normální, že se budí, kojený mimina se prostě budí. I nekojený teda, ale údajně méně (nevim, nemám zkušenost, jen jsem to slyšela). Je mu 5 měsíců, tak klid, vezmi si ho do postele a spi s ním, když chce cucat, jen se přikulíš dáš mu pít a ty spíš dál, minimálně na polospánek. Sunar, kaše moc nedoporučuju, ono to totiž taky může mít zcela opačný efekt. Dítě bude bolet bříško a bude mít ještě méně klidnou noc. Jo a že to schválila Mudra… oni ti schválí kde co, ale kojení moc nerozumí. Pak začnou tlačit do příkrmů a nebo řeknou kojení při příkrmu vynechat… no není to vůbec dobrý nápad. Do roka v klidu nejdřív nakojit a pak nabídnout něco k jídlu, ne obráceně, po roce naopak, nejdřív dát jíst a pak dokojit, ale nic bych nenahrazovala. Kojení je to nejlepší, co můžeš miminku dát. Ničím to nenahrazuj. Pokud dítě má zájem, můžeš začít nabízet zeleninu, ale jen pokud tě sleduje a chtěl by taky. Jinak je brzy a počkej do ukončeného šestého měsíce. Začni obědem, ne večeří, než se srovná trávení, potrvá to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
393
5.1.22 19:34

@rebeka1234 to ja ho mam v posteli, jinak bych v noci bouchala hlavou do futer :lol:.Jde o to ze mame malou postel a muj partner vstava na kojeni semnou a to rano vstava v 5 do prace a 12h sluzba :( Par noci spi i na gauci-no je to zahul. Dcera ta byla klidnejsi.Tu jsem musela budit a prsem jezit po tvarich aby vubec reakce nejaka byla. Zkusim to vydrzet, my vsichni.
Me prave doktorka rekla ze kdyz je u me tak proto se koji celou noc.On si podynda a za hodinu znova, rano a cely den jsem dolamana. Zkusim jeste srazit tu postylku k posteli, musim ji odsroubovat.Mam v hlave ze mu moje mliko nestaci nebo toho mam malo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
5.1.22 23:04

Taky máme malou postel. Proč, když spí s vámi v posteli na to kojení vstáváš, respektive oba? Já u toho ležím. Manžel spí normálně s námi a ani neví, že kojim. Máme postel šíři 160 menší snad nemáte ne? :think:
Pokud máš pocit, že máš málo mléka, co laktační poradkyně, která by pomohla se zvýšením laktace? Nápad se sunarem je cesta k ukončení kojení a to je podle mě škoda, ale samozřejmě je to čistě tvoje věc. Pak totiž v noci nebudeš nabízet pohodlně prso, ale poběžíš připravovat Sunar. Taky kojim co hodinu, nejde jen o jídlo, chce mě cítit. Jsem holt dudlík :mrgreen: a umělý dudlík nechce ani náhodou. Ono lepší, taky kazí kojení, ale zkusila jsem ho. Držím palce, upřímně si myslím, že přidat jídlo nepomůže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat