Kto je za klasický pôrod a kto za cisársky?

70
8.3.07 10:16

Kto je za klasický pôrod a kto za cisársky?

Prosím, mohli by Ste mi napísať, ktoré budúce mamičky by chceli rodiť cisárskym rezom, keby to bolo u nás (v Českej a Slovenskej republike) legálne? Keby si mohli vybrať…

Robím si taký malinký prieskum, dúfam že sa nenahneváte :-)

Vaše odpovede sú pre mňa a možno i pre iné tehulky moc dôležité. Ďakujem za Váš čas i ochotu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2114
8.3.07 10:25

Tos k tomu měla připojit hlasování, bylo by to lepší.

Sem pro normální porod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1311
8.3.07 10:28

Ahoj,

taky jsem pro přirozený porod.

R.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
236
8.3.07 10:30

Taky pro přirozený porod!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1177
8.3.07 10:32

Re: Kto je za klasický pôrod a kto za cisársky?

Luci - já rodila před 12 dny. A kdybych si před porodem mohla svobodně vybrat mezi císařem a klasickým porodem, vybrala bych si klasický. Ne kvůli tomu, že když se máš po císaři starat o miminko, je to daleko větší zápřah, než po normálním porodu. Ale hlavně proto, že spontánní porod je cesta za dítětem a i když jsem měla dost bolestivé a časté kontrakce, všechna bolest už byla zapomenuta. A kdybych si to všechno neprožila, cítila bych se o hodně ochuzena. A teď se naopak cítím velmi hrdá na to, že jsem to zvládla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2236
8.3.07 10:40

Ahoj,

pri dalsich detech urcite prirozeny porod. Rodila jsem obe holky prirozene a jsem moc spokojena. Predstava, ze bych minimalne tyden po porodu nefungovala me dost desi…

Terik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
37
8.3.07 10:51

Já jsem taky jen a pouze pro přirozený porod. Císařský řez se má používat výhradně v případě nouze, neni to přirozená cesta miminka na svět (ani pro maminku ani pro miminko). Samozřejmě rozhodnutí o císaři má přijít jen na základě úsudku lékaře, v žádném případě „císař na přání rodičky“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1466
8.3.07 11:09

Normální porod - určitě :D Vůbec se neboj. Já jsem mohla po tom i sedět. Bolelo to jen malinko. A o bolestech při kontrakcích už skoro nevím. U císaře bolí dlouho břicho, po klasickém porodu jsi rychle v pohodě :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2619
8.3.07 11:15

Ahojky,

jsem pro prirozeny porod. Bolest neni nijak hrozna a rychle se zapomina :-)

Mata

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38
8.3.07 11:25

Já sem sice rodila císařem vzhledem ke komplikacím, ale jsem taky pro přirozenej porod.i když se ta bolest po císaři dá přežít,následky se budou táhnout asi ještě pěkně dlouho a je to taky podle mě trochu proti přírodě.takže si myslím, že je pěkná blbost rozhodovat se tak nebo tak.císař by měl být fakt jen v akutních případech a kdy je to nezbytně nutný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
449
8.3.07 11:27

jednoznačně přirozený porod :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3492
8.3.07 11:28

Taky jsem pro přirozený porod i když upřímně ke konci už jsem pomýšlela na císařský řez :D ale samozřejmě ten se na přání fakt neprovádí.

A ta úleva po porodu a to jak hned vidíš svoje mimi a dají ti ho na břicho a tobě to vlastně v tu chvíli přijde nepochopitelné, že už máš to svoje mimi u sebe je nepopsatelné :wink:

Je ale pravda, že já jsem měla závěr trochu složitější a pak jsem měla co dělat abych se postarala sama o sebe. Každý pohyb mě opravdu hodně bolel o sezení a chůzi ani nemluvím :( ale nepíšu to proto abych tě vystrašila to vůbec. Prostě někdo je schopen odejít ze sálu jako by ani nerodil a někdo má prostě poporodní poranění velká a dneska ti nikdo neřekne jak to bude u tebe.

Andrea

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
8.3.07 11:33

Já rodila císařem na doporučení lékaře, na výběr jsem neměla. Výhoda byla v tom, že jsem nepanikařila a věděla co přesně mě čeká. Nevýhoda byla, že jsem prvních asi pět dní po operaci vstávala z postele se slzami v očích. Klasický porod jsem nezažila a nezažiju, u mě připadá v úvahu jedině císař a věř, že mi je to docela líto, i když ono je to nakonec jedno, hlavně že nakonec všechno dobře dopadlo. Takže hlasuju taky pro přirozený, pokud to je možné.

• Nahlásit
  • Citovat
28414
8.3.07 11:47

Také jsem pro přirozený porod a císař na přání by neměl být uskutečňován…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
197
8.3.07 11:50

Jednoznačně přirozenej porod. Císař se podle mě ani porodem nazvat nedá, je to prostě operace, kdy Ti vytáhnou dítě z břicha a s porodem to podle mě nemá nic společnýho. Je fakt, že za něj můžeme být vděčné a zachrání se tím spousta miminek i maminek, takže proti císaři nic nemám.
Ale pokud to je možný, tak určo přirozený porod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama