Kuba, nebo Dominikánská republika? Dovolená

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
793
2.5.22 13:44

Kuba, nebo Dominikánská republika? Dovolená

Ahoj, řešíme s přítelem dovolenou. A váháme mezi Kubou a Dom. republikou.
Jasně, že na Kubě je situace jaká je a tak i počítám s menší kvalitou hotelových služeb apod.
Chtěla jsem se zeptat, pokud mate někdo zkušenosti, jakou destinaci brát raději? Příští rok plánujeme mimčo, tak na par let budeme jezdit pouze po Evropě, bude li vše Ok. :-)

Případně, pokud někdo víte, na kolik vyjde potápění na Kubě?
Díky a hezký den :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
863
2.5.22 14:26

Pokud se rozhodnete pro Dominikánu, pak jeďte raději na sever, tam jsou bílé písčité pláže, jak jsou vidět v katalogu. Na jihu u Santo Domingo to stojí za starou belu. Kamínkové šedé pláže a nic moc moře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.5.22 15:22

Na Kubě je turistická sezona od prosince do dubna, kdy je tam období sucha. Mezi dubnem a říjnem tam bývá období dešťů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3348
2.5.22 18:55
@Jana Martinková píše:
Na Kubě je turistická sezona od prosince do dubna, kdy je tam období sucha. Mezi dubnem a říjnem tam bývá období dešťů.

Ano, a v podstatě totéž platí i pro Dominikánskou republiku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45
2.5.22 21:09

Taky jsme si s manzelem chteli udelat posledni poradnou dovcu nez budou deti…vybrali jsme si Dominikanskou republiku…byli jsme nadseni :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35692
2.5.22 22:49

Zanzibar nezvažujete? To je ráj + krásné výlety.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
40
19.5.22 14:04

Já jsem byla jednou na Kubě a letos se chystáme po čtvrté do Dominikány i s dětmi. Kuba má své kouzlo, ale do Dominikány jsme se s manželem zamilovali. Je to úžasné místo, plno možnosti na cestování, krásná příroda, vodopády i nějaká ta historie. Úžasní dobrosrdeční lidé. Doporučuju pro dovolenou zvolit oblast Samanu nebo Bayahibe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45
19.5.22 19:48

@Hilsa Naprosto souhlasím, my jsme byli v Bayahibe naprosto nadseni :srdce: Muj asi největší zazitek byl vylet katamaranem na Saonu :dance:…ja doufam, ze jakmile deti budou vetsi, tak tam zase vyrazime…letos bereme deti poprve k mori, tak zatim zkusime Evropu :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
40
20.5.22 09:33

@Ajule31 Ze Saony jsem byla taky unešená :srdce: je to ráj. No my taky letos bereme děti poprvé k moři a rovnou tam no… Tak doufám, že tu cestu zvládneme bez nervů 🙏 😆. Jak si člověk zvykne na takovou krásu, tak už se pak těžko hledá dovolená po Evropě 😆.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35692
20.5.22 12:16
@Hilsa píše:
Já jsem byla jednou na Kubě a letos se chystáme po čtvrté do Dominikány i s dětmi. Kuba má své kouzlo, ale do Dominikány jsme se s manželem zamilovali. Je to úžasné místo, plno možnosti na cestování, krásná příroda, vodopády i nějaká ta historie. Úžasní dobrosrdeční lidé. Doporučuju pro dovolenou zvolit oblast Samanu nebo Bayahibe.

tady někdo zmínil, že je třeba dát pozor, v jaké části DR jste. Že snad jen na severu je krásný bílý písek a jinde oblázky. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
40
20.5.22 23:13

@Burj Chalifa Ne ne to vůbec není pravda. V Dominikáně žádná oblázková pláž snad ani není, všude je písek. Severní pobřeží omývá atlantický oceán a jsou tam větší vlny, je vhodná pro vodní sporty. Je ale zase taková více autentická, místní nejsou zatím tak zkažení turismem. Pravý Karibik je spíše jih. Punta Cana je velké turistické středisko… Krásné hotely, ale pravou Dominikánů tam nikdo neuvidí. Samana je nádherná příroda, krásné pláže, ale taky nejdeštivější část DR. Bayahibe je takový střed, krásné pláže. Asi tak bych to v rychlosti zahrnula :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35692
20.5.22 23:43

@Hilsa

díky moc!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...