Kuba nebo Kryštof

Anonymní
1.2.20 22:54

Kuba nebo Kryštof

Řešíme doma s manželem jméno na K pro chlapečka. Doma máme již tři větší děti a všechny začínají písmenem K. Kluk Kája a holky Kamča a Klárka. Kdyby to byla holčička, máme jasno, Kristýnka. Jenže, čekáme kluka jako buka :mrgreen:. A máme problém klučičích jmen na K moc není. Manžel i děti by strašně chtěli Kubíka, ale ne Jakub, ale Kuba. Znám slečnu, která má dlouhé příjmení a nejmenuje se Barbora, ale Bára. Takže my bychom měli Kubu. Nevím jestli to vůbec jde a po pravdě ještě nejsem rozhodlá. Přijde mi to takové zvláštní. Proto uvažuji na jménem Kryštof. Doma to moc ohlasy nemá, ale splňuje to podmínku začínajícího písmene. Takže by si museli zvyknout ;). Nejsem moc pro cizí jména, ale nevíte některá o nějakém pěkném ne moc divokém jméně. Kevina ani Kristiána nechceme. Druhá otázka, která mě zajímá dali by jste to výše zmíněné jméno Kuba?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3218
1.2.20 22:58

Kubu bych teda určitě nedávala.. jinak těch jmen na K moc není, Kamil vypadává ze hry, když máte Kamcu, ze :lol: takže za mě Krystof

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
283
1.2.20 22:59

Když už tak Jakub, Kuba je divný. Ale Jakub nesplňuje vasi podmínku. Napadá me ještě Karel, Kamil, Kajetán, Kilián, Karim, Koloděj, Kryšpín :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2365
1.2.20 22:59

Kryštof :srdce: :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4234
1.2.20 23:00

Kuba bych nedala, byl by to problém, pokud by v dospělosti chtěl být seriozní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15055
1.2.20 23:02

Kuba je jak pro troubu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
337
1.2.20 23:02

Určitě Kryštof. Jakub je hezké jméno, ale být jen Kuba, to je divné, omlouvám se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14671
1.2.20 23:03

Kuba stejne nejde, protoze to je domaci zdrobnelina a ty nejsou povolene. Matrikarka bude trvat na Jakubovi nebo jinem jmenu. Stejne tak nejde dat Honzika, musi to byt Jan.

Ta „Bara“ se mi ostatne nezda, nemyslim si, ze se tak doopravdy jmenuje. Povolene to totiz neni.

EDIT: tak oprava, jmeno Bara evidentne existuje. Kuba taky, ma ho 17 lidi.

Příspěvek upraven 01.02.20 v 23:05

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13648
1.2.20 23:04

Kryštofu je hodně, ale Kuba, ne Jakub, to není

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4234
@warita píše:
Kuba stejne nejde, protoze to je domaci zdrobnelina a ty nejsou povolene. Matrikarka bude trvat na Jakubovi nebo jinem jmenu. Stejne tak nejde dat Honzika, musi to byt Jan.Ta „Bara“ se mi ostatne nezda, nemyslim si, ze se tak doopravdy jmenuje. Povolene to totiz neni.

Jo, Bára je normálně povolená, Vojta taky. Myslím, že dokonce i Honza. Kuba nevím, tipla bych, že ne. Ale nedala bych to.
EDIT, tak Honza nejde, Kuba jde.

Příspěvek upraven 01.02.20 v 23:07

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
213

Kryštof :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13648
1.2.20 23:05
@warita píše:
Kuba stejne nejde, protoze to je domaci zdrobnelina a ty nejsou povolene. Matrikarka bude trvat na Jakubovi nebo jinem jmenu. Stejne tak nejde dat Honzika, musi to byt Jan.Ta „Bara“ se mi ostatne nezda, nemyslim si, ze se tak doopravdy jmenuje. Povolene to totiz neni.

Bára se klidně dávat může

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
799
1.2.20 23:06

Dala bych Kryštofa :) Jakub je krásný jméno. Ale jen Kuba ne. Přijde mi, ze by s tím mohl mít zbytečný obstrukce. PS: jméno Bára je v tomto tvaru normálně v kalendáři :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4647
1.2.20 23:06

To je snad vtip, dát Kubu, aby to bylo na K. To vám teda bude fakt vděčný, hlavně, že je na K jako sourozenci, i když s takovým patvarem 8o :roll: Je to šílený a doufám, že se to ani nezapisuje :zed: Kryštof je v pohodě, ještě tak možná Kilián nebo Konstantin :think: Ale pokud to musí být na K, tak jediná možnost je ten Kryštof :nevim:
@warita Znám Báru, ta jde :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14671
1.2.20 23:08
@jizvíková píše:
Bára se klidně dávat může

Uz jsem na to prisla. V Knappove je ale jasne napsane, ze zdrobneliny a domacke formy jmen nejsou pripustne, proto jsem si myslela, ze to nepujde. Honza je v CR 7× podle vseho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama