Kuchyň Ikea svépomocí, jak dlouho vám zabrala montáž + rady

423
30.1.21 18:46

Kuchyň Ikea svépomocí, jak dlouho Vám zabrala montáž + rady

Nazdárek, mám otázku ohledně montáže Ikea kuchyně svépomocí, máte nějaké rady a tipy na co si dát pozor před montáží, při montáži apod.?

Kolik času Vám montáž zabrala? Muž je šikovný velmi, já jsem spíš nešikovná, tak budu pouze pomocná síla… :))

Děkuju za rady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
640
30.1.21 18:55

Máme celkem velkou kuchyňskou linku, manžel montoval korpusy nejprve celé dopoledny s kamarády (4 chlapy) a pak sám cca 20 hodin skládal šuplíky a montoval úchytky atd. Většinu věcí zvládl sám, ale na pověšení skříněk si určitě pozvěte nějakého chlapa na pomoc. Např skříňka s digestoří to bylo peklo a dělali to ve čtyřech a měli co dělat. Ale jinak jsme s kuchyní fakt spokojení, drží super už devátý rok

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1876
30.1.21 18:59

Mámě kuchyň montoval pán, lepil na zeď i dlaždičky a maloval. Montáž kuchyně z IKEY mu zabrala tuším 2 dny, skříňky a poličky nějak pomáhal táta v mezičase. S nábytkem z IKEY platí dotahovat šroubky + před montáží si nesmíchat obsah krabic dohromady :mrgreen:. Jinak je máma velice spokojená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19405
30.1.21 18:59

@Bajina.P jak píše nade mnou, ve dvou to nedáte, je potřeba aspoň 3 lidi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
449
30.1.21 19:06

Hodně podobná zkušenost jako @Anny2148 Máme středně velkou kuchyň, montoval manžel s mým taťkou, celkem asi 2,5 - 3 dny nepřetržité práce. Já asistovala, tlumočila manuály a radila :mrgreen: Zvládli vše naprosto bez problémů, jen přidělat vrchní skříňky byla fuška a na to je potřeba určitě dva chlapy, já bych to s manželem nedala. Máme kuchyň 3,5 roku a je pořád jako nová.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
a12
45247
30.1.21 19:10

Tak my jsme kuchyň dali s chlapem ve dvou úplně na pohodu..
jak dlouho to trvalo netuším, bylo to v novostavbě, tak jsme to skládali jak byl čas, tak pár dni, nic hroznýho

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1508
30.1.21 19:14

U nás to tedy dělal manžel cele sam, nikdo s ničím nepomáhal a úplně v pohode. Takze pokud je manžel šikovný, není třeba nikoho zvát. Složené to měl cca za 3 dny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1738
30.1.21 19:17

My máme malou kuchyň a dělal to manžel sám a trvalo mu 1 den. Už jí máme 6 let a pohoda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5214
30.1.21 19:21

Taky jsme celou kuchyň postavili s manželem sami ve dvou, i ty skříňky jsme zavěšovali sami. Dalo se to. Dělali jsme to hlavně po odpoledních cca dva týdny - ale mi měli pomalé tempo, nic nás nehnalo, určitě se to dalo zbouchat rychleji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19611
30.1.21 19:22

Manžel montoval obývák i dětský pokoj. Vše sám. Já mu jen asistovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14021
30.1.21 19:30

@Bajina.P my jsme jeste s kamosem davali dohromady 2 dny..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7628
30.1.21 19:31

@Bajina.P záleží na velikosti linky. My máme linku docela malou, 3 spodní skříňky a 3 horní. Manželovi to zabralo pár hodin, včetně montáže linky a usazení dřezu, okrajových lišt apod. Vše zvládl sám, já jsem držela vysavač, to je má funkce při jakékoli montážní práci.

Příspěvek upraven 30.01.21 v 19:35

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14021
30.1.21 19:32

Akorat pak prisel truhlar dodělat linku, vyrez na drez, na desku.. Obklady jsme delali my a elektřinu znamej. Jo a musel prijit instalater trosku upravit vodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
a12
45247
30.1.21 19:42
@lucynka25 píše:
Akorat pak prisel truhlar dodělat linku, vyrez na drez, na desku.. Obklady jsme delali my a elektřinu znamej. Jo a musel prijit instalater trosku upravit vodu.

rezat desku jsme si taky nechávali, dal nám k tomu lepidlo a spojili jsme si to už taky sami :mrgreen:
z hornich skříněk je nejtěžší rohová a i tu jsme tam dali ve dvou, a hned několikrát :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
907
30.1.21 19:43

Dali jsme to ve dvou, ale ja jsem dost sikovna tak jsem montovala korpusy, desku jsme si taky zvladli uriznout sami, namontovat umyvadlo apod. I horni skrinky, Ono je to dost brnkacka kdyz uz vic jak a co. Jediny s com jsme meli trosku problem bylo postavit to pak na ty nozicky (meli jsme plastovy, ted uz bych brala jen kov), le jinak jako jo trvalo nam to asi celkem tri/ctyri dny. Ale dalo se to :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat