Kuchyň na míru od soukromníka

Anonymní
7.12.11 20:56

Kuchyň na míru od soukromníka

Nabídla se mi možnost nechat si udělat kuchyň na míru od nějakýho chlápka soukromníka. Kuchyň by vyšla na cca 20tis. i s deskou a to není zrovna malinká. Chce ale zálohu ve výši 20% (což je pochopitelné) a já nevím jestli do toho jít. Aby to třeba nebyl nějaký podvodník a my pak nepřišly o zálohu. Jestli by jsme pak měli šanci třeba dostat zálohu zpět kdyby to byl podvodník.
Co myslíte?
Našla jsem jeho inzerát na netu…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7932
7.12.11 20:58

nech si dát doporučení, kontakty na lidi, kterým už kuchyň dělal, vyptej se na něj, ideálně si nech ukázat nějakou kuchyň, která už je delší dobu v provozu… zjisti si, jaké používá materiály, jaké kování atd.
ta cena je lákavě nízká, tak bych byla o to obezřetnější…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5misa6
7.12.11 20:58

20 tisíc mi příjde podezřele málo. . . Počkej co napíšou ostatní.

• Citovat
  • Nahlásit
3307
7.12.11 20:59

Zkus si o něm něco zjistit.Mě dělal kuchyň kamarád,je to delší doba-zálohu nechtěl žádnou.Ale dneska asi bude chtít většina řemeslníků-alespoň na materiál.Zkus se s ním domluvit,nemá třeba fotky co dělal,nebo ať ti řekne komu a zkus se zeptat jak byly spokojené. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7932
7.12.11 21:01

jinak já mám kuchyň takovou střední (3×2,4 m, linka do L + pečící centrum + spižní skříň) a nejnižší nabídka od soukromníka byla asi 65000 (kvalitní materiály, kování blum, výsuvy, výklopy atd.), z kuchyňského studia asi 75000 a nakonec vyhrála Ikea za 55000 :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.12.11 21:06

Vyděla jsem jednu kuchyň co má doma(na fotce), zítra prý pošle další dvě co dělal.
Dělá prý z borovice nebo ze smrku ale jen dvířka, korpusy prý z lamina.
Cena je dost nízká, taky jsem se divila…a docela mě zaskočilo že psal že dělal dveře a materiál ho vyšel na 4tis. (proto prý ta záloha, zájemce nakonec odmítl zaplatit)

• Citovat
  • Nahlásit
5misa6
7.12.11 21:07

Jen aby to nebyla kuchyň s polska a tobě ji jen nesložil,tak pozor na to.

• Citovat
  • Nahlásit
23995
7.12.11 21:08

20000Kč za kuchyň dělanou na míru je nějak málo. My jsme si radši vzali truhláře, který dělal kuchyň známé a i po době používání je jak nová. A 20% záloha na materiál je taky nějak málo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3307
7.12.11 21:10

20000 a má dvířka z masivu?-no nevím :nevim: :think: A nemáš možnost se jet k němu s někým kdo tomu rozumí podívat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2087
7.12.11 21:14

To je nějak málo ne? I malá záloha. Manžel podniká, děláme hlavně kuchyně a bereme si cca 80% ceny jako zálohu = na materiál. Děláme to tak už leta, ještě nikdo třeba neřekl že nám takovou výši nedá. Dáváme normálně smlouvu od dílo, zakázkový list, doklad. Peníze většinou převodem, takže prostě doklady o převodu peněz jsou.
Nejlépe kdyby ti řekl komu něco dělal a vem si reference, to je k nezaplacení, nám se takhle schází zákazníci sami, na doporučení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.12.11 21:14

To bohužel nemám, je od nás dvě hodiny cesty autem :think: a manžel je teď od rána do večera v práci, takže by jsme ani neměli kdy tam zajed.

• Citovat
  • Nahlásit
17563
7.12.11 21:15

mně se to zdá taky podezřelé. Měli jsme truhláře na všelijaké věci v domě (kuchyň teda zrovna ne), ale když to srovnám, tak nás na tu cenu vyšly troje dveře. A to nás rozhodně nešidil. Jako 20 tis. za kuchyň, to je vážně divné…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26894
7.12.11 21:16

Nepíšeš, jak je kuchyň velká, ale jestli mají být dvířka z masivu, tak pochybuju, že to pořídí za 4 tisíce 8o Do toho ještě nějaký kování, i kdyby jenom panty na normální dřívka, pracovní deska, to za 20 tis. s prací je fakt podezřelý :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8924
7.12.11 21:21

Mame kamarada soukromeho truhlare. Delal nam navrh na kuchyn, pomerne malou a vyslo to se vsim vsudy asi na 35tis. Takze 20tis za vetsi kuchyn je fakt malo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.12.11 21:22

http://aukro.cz/…0655429.html tady je odkaz na inzerát. Přímo ta nafocená linka vyjde prý na 15tis. Já bych chtěla trochu větší tak sem počítala i s vyšší cenou

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama