Kuchyně Oresi po 10 letech užívání

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Pinkie
Kelišová 5200 příspěvků 28.02.17 21:12
Kuchyně Oresi po 10 letech užívání

Zdravím,
chci se zeptat, jestli má někdo podobný problém jako my. Před téměř deseti lety jsme stavěli dům a pořídili kuchyň na míru od Oresi. Byl to celkem dlouhý proces vybírání, snažili jsme se vybrat dobře a mysleli jsme, že jsme pořídili kvalitu. Během pár let mi začaly odpadávat koncovky na lištách na lince - dolepila jsem lepidlem, řešení na čas. Pod všechny lišty, které mají vždy cca 5 mm průhledný pruh po celé své délce (nesmysl z výroby) se začala usazovat špína a nejde za žádnou cenu dostat pryč, leda lišty vytrhat. Co mě ale trápí nejvíc, je skutečnost, že se nám postupně na všech dvířkách a šuplících začala odchlipovat folie. To odchlípnuté je ale velmi ostré. Opravdu, člověk se o to velmi snadno bolestivě řízne, někde se to pak i drolí. Situaci zhoršuje fakt, že máme dvě malé děti. Dcera se tolik nikde nehraboší, ale syn je teď ve věku, kdy ho baví lovit misky a hrnce po celé kuchyni a já mám velký strach, aby se nepořezal. Samozřejmě jsem se snažila tu folii přilepit (několika způsoby), ale stejně to nikdy už tak nedoléhá zpátky a je to pořád strašlivě ostré. Ze zoufalosti jsem kritická místa oblepila klasickou průhlednou lepenkou, která ty ostré hrany mírní, ale není to řešení. Nemáte někdo radu, co s tím? Přece jen, nechce se mi po ani ne deseti letech měnit celou kuchyň. Jsem z toho docela naštvaná. Člověk by řekl, že nekoupil šunt, ale byla to hrozná chyba.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:

Borůvka1990
Kelišová 5439 příspěvků 28.02.17 21:22

Nedávno tu byla diskuze na podobné téma, zakladatelka se rozhodla pro kuchyň oresi a ptala se na zkušenosti. Když jsem tu napsala kamarádčinu negativní zkušenost, tak tu někteří psali že je to bl.bost. Opravdu nejsi jediná, kdo takto dopadl, oresi není kvalita.

Adinka_2012
Závislačka 2603 příspěvků 8 inzerátů 28.02.17 21:23

Vyměnit dvířka - nejlépe ne fóliovaná, i když dnešní jsou údajně kvalitnější…moc nerozumím těm lištám, ale to je jedno

Pinkie
Kelišová 5200 příspěvků 28.02.17 21:28

@Adinka_2012 Ty lišty, to je spíš jen estetická záležitost, i když to díky tomu asi vypadá, že doma neuklízím, což mě teda štve. Týká se to lišty na zemi podél celé linky i lišty na lince u zdi. Ona je normálně v barvě kuchyně (linky), jen posledních pár milimetrů je prostě po celé délce průhledná a tam je vidět ten bordel mezi zdí a tou lištou. Možná to není bordel, ale vypadá to tak.

Moise
Hvězda diskuse 36552 příspěvků 43 inzerátů 28.02.17 21:28

@Pinkie měli jste to reklamovat ještě v záruce.. my to udělali a bez řečí nám vyměnili dvířka za nová. Oresi není bůhvíjaká kvalita a nikdy nebyla. Nikdy bych nešla do jejích dražších kuchyní, tam pořídíš za stejnou cenu mnohem lepší provedení.
Je to kuchyň tak na 10-15 let, víc těžko.. my s tím do toho šli, tlačil nás rozpočet a sama jsem pořádně nevěděla, jak to chci mít poskládané.

Pinkie
Kelišová 5200 příspěvků 28.02.17 21:33

@Borůvka1990 No, upřímně řečeno, nejradši bych pořídila novou kuchyň. Mám vztek. Štve mě to, dřív byla kuchyň pomalu na celý život. Toto je prasárna, šlendrián. O to horší, že je to fakt nebezpečný. Přece nebudu jako blbec lepit celou linku izolepou, aby se mi syn nepořezal! 8o

Mužovi jsem to už ukazovala (on jinak do kuchyně moc nepřijde :lol: ) a říkala mu, ať se psychicky připraví, že jestli nenajdeme nějaký lepší řešení, budeme v horizontu 2-3 let pořizovat novou kuchyň a ať se s tím smíří a psychicky se na to připraví. :mrgreen:

Taky mi přijde divný, že jsem o tom nikde moc nečetla. Já teda hodně vařím a peču, přece ale kuchyň není na okrasu, tak tím to snad nebude, přece se na ní nebudu jen dívat. :mrgreen:

Pinkie
Kelišová 5200 příspěvků 28.02.17 21:38

@Moise Já ani nevím, jak dlouhá je záruka, není to jen standardní 2 roky? Tam to bylo ještě v pořádku. Ale poslední dobou ta kuchyň jde do kopru. Minulý týden jsem lepila lišty a jejich koncovky tavnou pistolí. :mrgreen:

Teď je otázka, jestli si do budoucna (=až našetříme a já zpracuju muže a vůbec, jestli se rozhodneme jít někdy do fungl nové) člověk polepší, pokud zvolí firmy jako Hanák nebo Sykora, nebo najít nějakýho truhláře. Ovšem to chce reference přes známý a to já nemám. Je to risk (máme takhle od „super“ truhláře ložnici na míru a naše postele vržou bez našeho přičinění jako bychom to dělali jako králíci celý dny, každý pootočení, pohnutí je doprovázeno šíleným vrzáním, takže bych se tohoto ráda vyvarovala). :think:

Adinka_2012
Závislačka 2603 příspěvků 8 inzerátů 28.02.17 21:41
@Pinkie píše:
@Adinka_2012 Ty lišty, to je spíš jen estetická záležitost, i když to díky tomu asi vypadá, že doma neuklízím, což mě teda štve. Týká se to lišty na zemi podél celé linky i lišty na lince u zdi. Ona je normálně v barvě kuchyně (linky), jen posledních pár milimetrů je prostě po celé délce průhledná a tam je vidět ten bordel mezi zdí a tou lištou. Možná to není bordel, ale vypadá to tak.

tak ty spodní lišty jsou určitě jen zasunuté, takže oddělat, případně sokle by měly jít vycvaknout (myslím, že už i před 10 lety se dělaly skříňky na stavitelných nožičkách, ke kterým se nacvakly sokle)…lišty u pracovní desky by strhnout také měly jít…tomu bordelu rozumím, ono to není utěsněné, špína se tam dostane, ale už to nevyčistíš

Borůvka1990
Kelišová 5439 příspěvků 28.02.17 21:42
@Pinkie píše:
@Borůvka1990 No, upřímně řečeno, nejradši bych pořídila novou kuchyň. Mám vztek. Štve mě to, dřív byla kuchyň pomalu na celý život. Toto je prasárna, šlendrián. O to horší, že je to fakt nebezpečný. Přece nebudu jako blbec lepit celou linku izolepou, aby se mi syn nepořezal! 8o

Mužovi jsem to už ukazovala (on jinak do kuchyně moc nepřijde :lol: ) a říkala mu, ať se psychicky připraví, že jestli nenajdeme nějaký lepší řešení, budeme v horizontu 2-3 let pořizovat novou kuchyň a ať se s tím smíří a psychicky se na to připraví. :mrgreen:

Taky mi přijde divný, že jsem o tom nikde moc nečetla. Já teda hodně vařím a peču, přece ale kuchyň není na okrasu, tak tím to snad nebude, přece se na ní nebudu jen dívat. :mrgreen:

To víš že kuchyň není na okrasu. Jestli chceš kuchyň opravdu na celý život, investuj do masivu. V kombinaci s mramorovou deskou budete za vodou. Ale cena je vyšší, to je jasný. Zase lepší, než investovat 50tisíc a během 20ti let ještě dvakrát. :nevim:

Pinkie
Kelišová 5200 příspěvků 28.02.17 21:44
@Adinka_2012 píše:
tak ty spodní lišty jsou určitě jen zasunuté, takže oddělat, případně sokle by měly jít vycvaknout (myslím, že už i před 10 lety se dělaly skříňky na stavitelných nožičkách, ke kterým se nacvakly sokle)…lišty u pracovní desky by strhnout také měly jít…tomu bordelu rozumím, ono to není utěsněné, špína se tam dostane, ale už to nevyčistíš

Zkusit to můžu, to věčný šťourání štětkou mě štve, ale abych to neurvala definitivně. :mrgreen: Mám pocit, že ty lišty na lince jsou lepený na pevno (byla jsem u toho, když to tam dávali). U tý země je možný, že jsou jen nacvaklý. :think:

Adinka_2012
Závislačka 2603 příspěvků 8 inzerátů 28.02.17 21:44

@Pinkie
opravdu nejlevnějším řešení je výměna pouze dvířek - kování se použije stejné, platit se bude za olepené díly, montáž a demontáž starého

Pinkie
Kelišová 5200 příspěvků 28.02.17 21:47

@Borůvka1990 To jo. Tenkrát mě nenapadlo, že „ta Oresi“ bude po pár letech tak poničená.

Adinka_2012
Závislačka 2603 příspěvků 8 inzerátů 28.02.17 21:47
@Borůvka1990 píše:
To víš že kuchyň není na okrasu. Jestli chceš kuchyň opravdu na celý život, investuj do masivu. V kombinaci s mramorovou deskou budete za vodou. Ale cena je vyšší, to je jasný. Zase lepší, než investovat 50tisíc a během 20ti let ještě dvakrát. :nevim:

masivní kuchyň zničím raz dva, na dřevo ti nesmí přijít voda, jinak ho dřív nebo později odpravíš a můžeš mít povrchovou úpravu jakou chceš…mramorová deska - cena cca 50 tis. na běžnou kuchyň? (odhad, určitě několikanásobně víc než klasické pracovní desky), to si opravdu nemůže dovolit kde kdo

Borůvka1990
Kelišová 5439 příspěvků 28.02.17 21:51
@Adinka_2012 píše:
masivní kuchyň zničím raz dva, na dřevo ti nesmí přijít voda, jinak ho dřív nebo později odpravíš a můžeš mít povrchovou úpravu jakou chceš…mramorová deska - cena cca 50 tis. na běžnou kuchyň? (odhad, určitě několikanásobně víc než klasické pracovní desky), to si opravdu nemůže dovolit kde kdo

No mám celodubovou masivní kuchyň už xxx let a nemá jediný škrábanec. Ošetřena lodním lakem a můžu jí klidně koupat. Dvířka rámová dubová se vsazeným mléčným sklem. Deska je drahá, to je fakt, ale je už na vždycky.

Moise
Hvězda diskuse 36552 příspěvků 43 inzerátů 28.02.17 21:52
@Pinkie píše:
@Moise Já ani nevím, jak dlouhá je záruka, není to jen standardní 2 roky? Tam to bylo ještě v pořádku. Ale poslední dobou ta kuchyň jde do kopru. Minulý týden jsem lepila lišty a jejich koncovky tavnou pistolí. :mrgreen:Teď je otázka, jestli si do budoucna (=až našetříme a já zpracuju muže a vůbec, jestli se rozhodneme jít někdy do fungl nové) člověk polepší, pokud zvolí firmy jako Hanák nebo Sykora, nebo najít nějakýho truhláře. Ovšem to chce reference přes známý a to já nemám. Je to risk (máme takhle od „super“ truhláře ložnici na míru a naše postele vržou bez našeho přičinění jako bychom to dělali jako králíci celý dny, každý pootočení, pohnutí je doprovázeno šíleným vrzáním, takže bych se tohoto ráda vyvarovala). :think:

My máme 7 let. Před koncem záruky ještě všechno projedeme a vyreklamujeme, co bude špatně.
Známý má kuchyň stejně starou od truhláře a ty hrany se mu začaly odlepovat stejně.. rozdíl v tom byl, že nám vyměnili celá dvířka a jeho truhlář poslal kamsi :roll: Je to o štěstí. Určitě je nejlepší poctivý truhlář s referencemi, ale pokud to chceš mít udělané fakt dobře, nebude to za oresi ceny :mrgreen:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak si vyrobit ten nejhezčí adventní věnec?

Chtěli byste si vytvořit adventní věnec, ale nejste si stoprocentně jistí,... číst dále >

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Články z Expres.cz

Běsnění živlů na Tenerife: Jak jsou na tom s domy Bendová nebo David?

Bouřky, přívaly vody a několikametrové vlny změnily oblíbený prázdninový cíl... číst dále >

Detaily z bytu hrůzy Jiřího Pomejeho: Muž, s nímž bydlí, se bojí o život

Zatímco příbuzní a zbytek kamarádů Jiřího Pomejeho se nemohou dočkat, až ho... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Muži se chlubí extrémními svaly, kterých docílili bez cvičení

Pyšní se obřími svaly na rukou, nohou i zádech a přitom nemuseli vůbec chodit... číst dále >

VIDEO: Hadašová a Průšová v plavkách se odvázaly na přehlídkovém mole

Léto je sice v nedohlednu, ale to neznamená, že bychom museli nechat plavky... číst dále >