Kuchyně s obývákem a ostrůvkem - hledám inspiraci

64
10.11.20 14:25

Kuchyně s obývákem a ostrůvkem - inspirace

Hezké odpoledne :-)
začínám plánovat kuchyni, a i přesto, že nějakou představu mám a mám projeté snad všechny možné inspirace, zkusím to i tady :). Máte někdo jednu místnost, kde máte kuchyň propojenou s obývákem? Chtěla bych do kuchyně ostrůvek a uprostřed kuchyně budu mít okno. Nemá někdo z vás něco podobného? :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22949
10.11.20 14:50

Kuchyně s ostrůvkem vypadají hezky, ale nepřijde mi to moc praktické, pokud nemá sloužit jen na odkládání a stolování/jako barový pultík: většinu věcí potřebuješ na lince šíbovat mezi dřezem, pracovní částí a varnou plochou, ideálně tak, aby se zakapala maximálně pracovní deska.

Raději bych volila kuchyň do U, kde jedna část toho účka (nebo dvě k sobě přiléhající) jsou řešeny právě pro výše zmíněný účel (mytí, přírava, vaření).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
956
10.11.20 19:44

Já jsem rozhodně pro ostrůvek. Doma mám normálně velkou (takže pro mě mrňavou) linku - tedy normálně velkou na panelákovou 3 + 1. A ten ostrůvek chybí. Takhle si části pokrmů, které zrovna nepotřebuji a mám je v miskách atd. musím nosit až na stůl, aby mi nepřekážely, když připravuju další části. Se vším se tam nevejdu :nevim:

Takhle bych se jen otočila a přendala si to na ostrůvek… no třeba jednou, jestli bude barák :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1311
10.11.20 23:09

Měli jsme v domě kuchyň v obýváku, s ostrůvkem. I s oknem uprostřed linky. Ostrůvek byl čistá plocha. Jeho největší plus byla zástěna směrem do obýváku - čili ze sedačky se člověk nekoukal na kuchyňskou linku, ale na zídku kolem.

Jinak to bylo enormně hloupý, pro mě. Záhy jsme dostavěli kuchyň vedle - a byť je to spojené otevřeným průchodem, dvě místnosti m přijdou praktičtější. Ten trend si cpát kuchyňských provoz do pobytové místnosti moc nechápu… Takže za mě to je: oddělovat, aspoň opticky.

K oknu nevím co říct… Snad jen bacha na kohoutky, máme v rodině jedno, co kvůli dřezu nejde otevřít :D.

Jinak na současném ostrůvku nejvíc oceňuju vyšupovací zásuvky. A prostor, je veliký… Je to moje pracovní plocha č.1. Prvně jsem se ostrůvku bránila, teď jsem moc ráda, že ho mám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.11.20 01:43

Máme a doporučil bych nějakou nepevnou přepážku mezi oběmi místnostmi. Sice se to teď nemusí zdát ale opravdu se to hodí, teta má například jakoby takovou zavírací oponu, trochu vypadá jak z divadla ale nekazí dojem a když je zahrnutá, tak si toho nikdo nevšimne.

• Citovat
  • Nahlásit
10
21.11.20 04:04

Mam 2kk a deti samostatny pokoj. Jestli mate na sirku ok kuchyn, ostruvek budu zavidet. Ja si pomohla k ostrůvku jen u zdi jakymsi pultem navazující na jidelni stul.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama