Kudy z nudy, jak na prokrastinaci?

861
17.1.20 15:12

Kudy z nudy, jak na prokrastinaci?

Ahoj. Budu s tímhle tématem možná působit jako exot, ale zajímalo by mě, jestli se taky na mateřské někdy nudíte, a jestli nemáte tipy na nějaké činnosti a koníčky, co se dají dělat? :lol:

Jsem poměrně činorodá, mám ráda hektičtější a různorodý program. Ne že bych neměla celé dny co dělat. Synovi jsou 2, hlavní náplň dne je převlíkání, přebalování, příprava a konzumace jídla a různé hry. On se často zabaví i sám, zatímco já vařím, staví si z kostek atd. Je to většinu času zlaté dítě. Pak samozřejmě domácnost, každý den vařím, myju nádobí, skoro každý den se mi nasbírá nějaká pračka. Jednou nebo dvakrát týdně dělám velký úklid, když malý spí, jiné dny stačí rychle posbírat pár hraček, sem tam extra pozametat. Téměř každý den chodíme do obchodu (Jsem hrozná, pořád mi doma něco chybí), většinou to podle počasí spojíme s chvilkou na hřišti nebo v parku.

K rodičáku trochu pracuju (píšu texty, dělám korektury, nemám toho moc, 2-3 hodiny týdně) a dělám dálkově školu (To je nárazově, většinou je 4 měsíce klid, pak musím během dalšího měsíce zamakat, udělat zkoušky, seminárky, pak zase klid a práce minimum). Když sem tam někdo slyší kombinaci dítě - práce - studium, asi jim připadá, že mám toho moc. Mně ale přijde, že se (pardon) kopu do zadnice :lol: asi hlavně díky tomu, že dítě je fakt k nezaplacení, jsem za to ráda, takže část dne sice trávíme tím, že si čteme, zpíváme, stavíme něco spolu, ale spoustu času můžu jen sedět na gauči a koukat, jak si hraje sám, listovat časopisy, pít kafe. Vím, že to tak nebude napořád, a že se mi po tom bude stýskat, až nastoupím do práce :roll: Určitě si nechci stěžovat a kolikrát si to užívám. Ale některé dny se prostě nudím :nevim: hlavně teď v zimě, kdy nejde jen tak vypadnout na půl dne ven, procházet se, vyjet na nějaký krátký výlet, sednout si na hřišti na lavičku s ledovým kafem. Koukat na telku mě přes den nebere, vaření, práce, to je rutina.

Jak to máte vy, hlavně ty z vás, co máte taky 'jen jedno dítko a domácnost, která nepotřebuje každý den 3 hodiny šůrování? Pokud teda nejsem jediná :? Nebo jsem fakt divná jen já, že bych sem tam ráda šla na celý den do práce, a i když jdu občas na nudnou přednášku do školy (Když je zrovna někdo ochoten pohlídat), mám z toho vánoce? :lol: jak se zbavit pocitu, že většinu času prokrastinuju?? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
184
17.1.20 15:53

Běž si provokovat někam jinam :lol: Ne, vážně, jako někdo, kdo doma lautr nic nestíhá (tedy hlavně domácnost ) tenhle problém fakt nemám. Trochu pracuju, prekladam, běhám, hodně čtu, píšu si deník, vedu si osobní účetnictví, komunikuju s kámoškama, dost vařím. Smrdím tady, ale to beru jakonztratu casu, i když mě to baví. Jezdim na střídačku do rodného města a na Šumavu/do Německa - za rodinou, beru to jako výlety.
A stejně mám na svém to do seznamu (něco už měsíce až roky):
Udělat konečně svatební album
Fotoknihy děti
Preorganizovat šatník podle Marie Kondo
Napsat knihu :mrgreen:
Pokračovat ve studiu italštiny
Přečíst asi tak 1257 knížek
Zajet na návštěvu ke kamarádkam v zahraničí
Najít si nějaký investiční záměr, případně nemovitost ke koupi.
Naučit se bezpečně a poslepu uvařit aspoň 20 jídel, které všichni doma jí.
Vyspat se!
Pořádně vyklidit garáž a půdu, a tak dále a tak podobně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.1.20 16:39

S vytížením jsem to měla podobně, ale nenudila jsem se. :lol: Když bylo dítěti 5 měsíců, dodělávala jsem 3 různé obory (z toho jeden v zahraničí, ale umělecký) - to byla taková moje mladická nerozvážnost, taky jsem pracovala podobně jako ty (překlady, korektury, občas focení), ale tedy k nudě jsem měla dost daleko… A to jsem vůbec neuklízela, to nedělám ani teď. Jako nic hrozného to nebylo, ale bylo toho dost… Nicméně já nejsem typ, co se nudí, já se nudila naposled někdy na zakládce… Taky každý má jinak náročné dítko, to moje je doteď kliďas, a hlavně každý má jinak náročného manžela. :P (anonym kvůli charakteristickému studiu, jinak prosím smazat).

• Citovat
  • Nahlásit
Meredithx
17.1.20 20:38
@Bebeluska8 píše:
Ahoj. Budu s tímhle tématem možná působit jako exot, ale zajímalo by mě, jestli se taky na mateřské někdy nudíte, a jestli nemáte tipy na nějaké činnosti a koníčky, co se dají dělat? :lol:

Jsem poměrně činorodá, mám ráda hektičtější a různorodý program. Ne že bych neměla celé dny co dělat. Synovi jsou 2, hlavní náplň dne je převlíkání, přebalování, příprava a konzumace jídla a různé hry. On se často zabaví i sám, zatímco já vařím, staví si z kostek atd. Je to většinu času zlaté dítě. Pak samozřejmě domácnost, každý den vařím, myju nádobí, skoro každý den se mi nasbírá nějaká pračka. Jednou nebo dvakrát týdně dělám velký úklid, když malý spí, jiné dny stačí rychle posbírat pár hraček, sem tam extra pozametat. Téměř každý den chodíme do obchodu (Jsem hrozná, pořád mi doma něco chybí), většinou to podle počasí spojíme s chvilkou na hřišti nebo v parku.

K rodičáku trochu pracuju (píšu texty, dělám korektury, nemám toho moc, 2-3 hodiny týdně) a dělám dálkově školu (To je nárazově, většinou je 4 měsíce klid, pak musím během dalšího měsíce zamakat, udělat zkoušky, seminárky, pak zase klid a práce minimum). Když sem tam někdo slyší kombinaci dítě - práce - studium, asi jim připadá, že mám toho moc. Mně ale přijde, že se (pardon) kopu do zadnice :lol: asi hlavně díky tomu, že dítě je fakt k nezaplacení, jsem za to ráda, takže část dne sice trávíme tím, že si čteme, zpíváme, stavíme něco spolu, ale spoustu času můžu jen sedět na gauči a koukat, jak si hraje sám, listovat časopisy, pít kafe. Vím, že to tak nebude napořád, a že se mi po tom bude stýskat, až nastoupím do práce :roll: Určitě si nechci stěžovat a kolikrát si to užívám. Ale některé dny se prostě nudím :nevim: hlavně teď v zimě, kdy nejde jen tak vypadnout na půl dne ven, procházet se, vyjet na nějaký krátký výlet, sednout si na hřišti na lavičku s ledovým kafem. Koukat na telku mě přes den nebere, vaření, práce, to je rutina.

Jak to máte vy, hlavně ty z vás, co máte taky 'jen jedno dítko a domácnost, která nepotřebuje každý den 3 hodiny šůrování? Pokud teda nejsem jediná :? Nebo jsem fakt divná jen já, že bych sem tam ráda šla na celý den do práce, a i když jdu občas na nudnou přednášku do školy (Když je zrovna někdo ochoten pohlídat), mám z toho vánoce? :lol: jak se zbavit pocitu, že většinu času prokrastinuju?? :nevim:

Moc jsem nepochopila tu prokrastinaci v nadpisu? Nuda a prokrastinace fakt nejsou to stejné :mrgreen: Nebo máš snad problém s odkládáním záležitostí? Tak si snad najdi nějaké aktivity, které by tě bavily, my přece netušíme, co by tě bavilo.. :D

• Citovat
  • Nahlásit
861
17.1.20 20:59

@Killingpink no, ono to právě asi tkví v tom, že taky mám nějaký seznam, a nedokážu se dovolat ty věci plnit :lol: nedělá mi problém obstarat dítě, domácnost, stíhat deadliny do práce i školy, to je prostě dáno. Ale cokoli ‚navíc‘ se mi nějak nechce, musím se úplně nutit i do věcí, co mě těší. Kdysi jsem téměř denně cvičila, v těhotenství jsem přestala a teď se horko těžko donutím dvakrát do měsíce. Přitom jak se do toho dostanu, hned mi to dělá dobře. Podobné se čtením, taky mám spoustu knih, na které se chystám. Pak se třeba jeden den opravdu začtu, ale jak se k tomu pár dní nedostanu, úplně to opadne :roll: asi spíš než činnosti jako takové mi chybí vůle ten čas aktivně využít, pak mě žere pocit, že se ‚flákám‘ :lol: No, vyspat se, to je asi jediná věc, se kterou moc nenadělám, ale zbytek… :nevim: asi nedokážu přesně popsat, co mě štve, prostě si na te mateřské připadám desetkrát méně výkonná než dřív :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
861
17.1.20 21:04

@Meredithx no, ono by se i naslo, co bych mohla dělat, ale dokopat se k tomu neumím :lol: tedy prokrastinuji. To, čím vyplňuji volný čas, kterého mám hlavně v posledních týdnech překvapivě relativně dost (Syn byl na začátku děsně náročné dítě a měsíc co měsíc je to lepší, takže jak některé mají pohodu s novorozencem, co jen spinká, papá a kaká, já mám naopak celkem pohodu s batoletem), mě ve finále začíná nudit. Asi jsem se právě v prvních týdnech naučila, že jakmile je chvíle klidu, šup odpočívat. Ale teď je toho času víc a já ho už neumím využít smysluplně :nevim: chápu, že to zní blbě, možná jsem fakt jediná s malým dítětem, co má pocit, že má nějak ‚moc volna‘ :lol: které by se mělo vyplnit něčím jiným, než pitím kafe a koukáním do časopisu nebo na emimino :mrgreen: a zároveň nemám vuli to zlomit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
861
17.1.20 21:12
@Anonymní píše:
S vytížením jsem to měla podobně, ale nenudila jsem se. :lol: Když bylo dítěti 5 měsíců, dodělávala jsem 3 různé obory (z toho jeden v zahraničí, ale umělecký) - to byla taková moje mladická nerozvážnost, taky jsem pracovala podobně jako ty (překlady, korektury, občas focení), ale tedy k nudě jsem měla dost daleko… A to jsem vůbec neuklízela, to nedělám ani teď. Jako nic hrozného to nebylo, ale bylo toho dost… Nicméně já nejsem typ, co se nudí, já se nudila naposled někdy na zakládce… Taky každý má jinak náročné dítko, to moje je doteď kliďas, a hlavně každý má jinak náročného manžela. :P (anonym kvůli charakteristickému studiu, jinak prosím smazat).

Jo, manžel občas umí dát zabrat, s úklidem nepomůže nikdy, to bych asi musela být tak půl roku v nemocnici, aby ho napadlo vysát a umýt nádobí :lol: ale zase rád vaří, občas jídlo objedná, když je doma, pomůže okolo malého. Některé dny samozřejmě na nudu čas není, občas litame, jeden den velký nákup, pak k doktorovi, zařídit něco do školy, pak zas něco… Asi je to tou zimou, jsme víc zavření doma, jak byl takový dlouhý teplý podzim, zvyklá jsem si dopo i odpo vyrazit na procházku, na hřiště, klidně pokaždé 3 hodiny venku (Podle oběda, spánku atd). A to jsem pak mezi tím tak akorát stihla to vaření, úklid, nadobi a už byl večer. Ale teď, kdy se dá vylézt tak na hodinu, všechny klouzacky i lavičky jsou zmrzlé… vlastně je to první zima v posledních letech, co trávím tak moc doma kvůli dítku, loni jsem leden a únor trávila hodně ve škole, po doktorech, pořád něco, teď téměř nic :roll: asi mi chybí větší kontakt s vnějším světem nebo co :mrgreen: jinak 3 obory, to klobouk dolů, mně stačí ta jedna škola :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
906
17.1.20 22:16

Tak si najdi kamarádku s dítětem a navstevujte se, pokecate, děti si třeba trošku pohraji, nebo nějaký kroužek s dítětem, teď v zimě je to dlouhé no, mám to stejně jen teda se 2 dětmi už je to o něčem jiném, musim je pořád hlídat, aby starší neprizabil mladší a k tomu chystání jídla, oblékání, hygiena atd že jsem večer ráda, když si tupě Sednu k tv a mrknu na net…:( Musíš se smířit s tím, že tvoje „práce“ je teď věnovat se dítěti. Má to tak většina maminek, pokud tedy nedají dítě do jeslí a nejdou zpět do prace…to si musíš rozmyslet, co ty chceš a jaké jsou možnosti zkrac. uvazku…ale zas třeba já jsem ráda, že nemám stres z práce, termínu atd a že mám čistou hlavu jen na děti a domácnost..ale v tvém případě by to mohla řešit ta kámoška…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
861
18.1.20 12:26

@alialiali to by bylo super, do kroužku chodíme, já jsem na to teda lemra, většinou se mi tam nechce :D ale synovi je tam hrozně dobře, takže mám potom radost. Já jsem na vztahy levá, ty kámošky, se kterými jsem si blízká, mají do dětí daleko, a budovat nový vztah je něco, co mi nahání hrůzu :D ale určitě bych to měla zkusit překonat. Já právě věřím, že se dvěma dětmi je to už o něčem jiném, každé dítě v jiném věku, s jiným režimem, do toho různé spory atd. No, možná si pořídíme druhé a budu mít po nudě :lol: stejně ještě jedno chci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat