Kupní smlouva - notářské razítko, cena?

Verca1990
16.11.15 22:31

Kupní smlouva - notářské razítko, cena?

Ahojte, holky, jdu na špízung.
Potřebuji zjistit, jestli jste některá v poslední době nezařizovala orazítkování u notáře a kolik to stojí? Prodali jsme byt, kupní smlouvu máme nachystanou a jen potřebujeme orazítkovat a zjišťujeme kolik to tak asi stojí bez vyhotovování smlouvy?? Díky

• Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

70137
16.11.15 22:33

@Verca1990 Netřeba notář, stačí czech point a stojí to 30,– za podpis.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2741
16.11.15 22:37

Přesně tak. Žádné notářské ani právnické razítko není potřeba.
Pouze ověřené podpisy prodávající a kupující strany - na každé poště (czech point), 30,– Kč za každý podpis.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Verca1990
16.11.15 22:38

Coo? Bylo mi řečeno od více lidí, že návštěva notáře je potřeba na kupní smlouvu nepodmíněně. 8o Dokonce jsem kdesi slyšela, že snad až 3000 za razíítko.. :think:

• Citovat
  • Upravit
Verca1990
16.11.15 22:42

A u toho notáře to stojí kolik prosím?

• Citovat
  • Upravit
70137
16.11.15 22:49
@Verca1990 píše:
A u toho notáře to stojí kolik prosím?

Nevím, tam nikdo normální s takovouhle věcí nepoleze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Verca1990
16.11.15 22:51

No jako to jsem nevěděla..A i známej právník mi teda poradil notáře..Podotýkám žádného svojeho známého, smlouvu mi dělal zdarma, jen řekl, že to má větší pravost..No každopádně děkuji za infa.. :palec:

• Citovat
  • Upravit
70137
16.11.15 22:54

@Verca1990 Ne pravost to rozhodně větší nemá, pořád to bude ta samá kupní smlouva. něco jiného by bylo, kdyby to bylo sepsané notářským zápisem, ale to je něco trochu jiného, tak se dělá třeba závěť a pak je zanesena v nějakém jejich registru a tedy dohledatelná, že existuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12250
16.11.15 23:07

K notáři se už nemusí od roku 1993 ;), dřív smlouvy skutečně sepisovali notáři. Dnes si může smlouvu sepsat každý i doma, jen aby měla všechny potřebné náležitosti, aby prošla katastrem a byla napsaná tak, aby vyhovovala všem účastníkům smlouvy. Smlouvu sepsat ideálně v počtu účastníků + 1× pro podání na katastr, ta musí mít ověřené podpisy (nemusí být přímo u notáře, ale klidně může nebo jak píšou holky výše, umí to každý czechpoint či matrika). Na katastr tedy ponesete 1× tu smlouvu s ověř. podpisy + vyplněný návrh na vklad na předepsaném formuláři (ten stačí jen podepsat, není nutné podpisy ověřovat) + správní poplatek za podání návrhu na vklad je 1000Kč

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1892
16.11.15 23:12

Nemá zakladatalka na mysli úschovu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Verca1990
16.11.15 23:42
@Janikula píše:
K notáři se už nemusí od roku 1993 ;), dřív smlouvy skutečně sepisovali notáři. Dnes si může smlouvu sepsat každý i doma, jen aby měla všechny potřebné náležitosti, aby prošla katastrem a byla napsaná tak, aby vyhovovala všem účastníkům smlouvy. Smlouvu sepsat ideálně v počtu účastníků + 1× pro podání na katastr, ta musí mít ověřené podpisy (nemusí být přímo u notáře, ale klidně může nebo jak píšou holky výše, umí to každý czechpoint či matrika). Na katastr tedy ponesete 1× tu smlouvu s ověř. podpisy + vyplněný návrh na vklad na předepsaném formuláři (ten stačí jen podepsat, není nutné podpisy ověřovat) + správní poplatek za podání návrhu na vklad je 1000Kč

Jsi úžasná :hug: Děkuji holky, a nene, úschovu nemám na mysli..A poplatek na katastru je dany, kdo jej platí nebo automaticky prodavající?

• Citovat
  • Upravit
2741
17.11.15 01:39

Kdo zaplatí poplatek za katastr, je většinou na domluvě - můžete jít napůl.
Kdo bude platit daň z nabytí nemovitosti (nemusí nutně platit prodávající), je taktéž na dohodě - toto ale je nutné mít ve smlouvě (a pozor na správnou formulaci, už se mi to jednou vymstilo!)
A správná připomínka od Janikula - když budeš mít třeba 5 výtisků smlouvy - 4 pro 4 účastníky a 1 pro katastr, tak ověřené podpisy stačí jenom na jednom výtisku - na tom, který se podá na katastr. Všechny ostatní výtisky už podepisujete normálně (bez ověření).

Takže jestli máte smlouvu sepsanou zadarmo od známého, tak vás to skutečně stojí jen těch 30,– kč za podpis + vklad na katastr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.11.15 04:23

Nam stacil overeny podpis co udelaji na matrice nebo poste za 30,–

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie