Kupované příkrmy plné alergenů?

Anonymni
23.8.09 22:02

Kupované příkrmy plné alergenů?

Ahoj holky, chci se zeptat, jestli dáváte dětem skleničky, které ačkoliv mají označení vhodnosti už od 6. měsíce (některé dokonce od 4.) obsahují nedoporučené pří:,–(y jako celer, rajčatový protlak, pepř, kravské mléko… Nevím, čemu mám věřit, výrobcům je asi úplně jedno, co do toho dají, na druhou stranu mají být přece pod přísnou kontrolou…? Solené nebo přislazované skleničky zá:,–(ně nekupuji, ale opravdu těžko se mi vybírá z těch zbývajících, pomalu v každé je něco, co se mi nezdá :-/
Jak to děláte vy? Prostě to dítěti dáte a doufáte, že to bude dobře snášet nebo vás to donutilo vařit domácí baštu?
Děkuji, Zuzka.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

334
23.8.09 22:07

Zuzko, vařila jsem. Skleničky měli kluci tak třikrát, nikdy jim nechutnaly.
Dělal jsem si zásoby do mrazáku, časově to nebylo nic náročnýho. Mám dvojčata.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1852
23.8.09 22:47

Ja jsem min. do 8. mesice jen varila, nebo kupovala jednodruhove presnidavky, pak jsem zacala kupovat od 6.mesice ale na vsem jsem peclive zkoumala slozeni. Da se sehnat i naprosto nezavadny prikrm, jen je proste potreba studovat ty etikety..... :?
A vzdycky jsem kupovala sklenicky znaecene hodne zpetne, takze kolem 10.mesice jsem kupovala sklenicky urcene od 6.m., priblizne od roka jsem uz zacala kupovat presnidavky od 8. m. a tak dale.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4242
23.8.09 23:16

Ahoj, ja zase davala az do asi 12 mesicu jen sklenicky, doma varene nechtel :roll: Maly je alergik, takze jsem etikety studovala hodne peclive. Da se v pohode vybrat ze sklenicek, pro ty mensi ma treba Alnatura dobre slozeni. I nektere Hippky nebo Hami jsou ok, ostatni jsem moc nekupovala. Pokud ta sklenicka byla treba s houbama nebo smetanou, tak jsem ji nebrala, ale napreiklad rajcata jsem na nem postupne zkousela a ted je miluje a nevadi mu.
Ted, kdyz je D. vetsi, tak varime, proste zacal vyzadovat domaci jidla 8) No a kdyz se nestiha nebo nekam jedeme, tak kupuju Hippky, chutna mu, jak jsou osolene a nebo Sunarek, to mu zase prave chutna to koreni 8) Ale jak uz je vetsi, tak to koreni neresim, ale ryby ani houby porad nedavam, ani se smetanou, protoze je ten alergik.. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
24.8.09 06:43

Taky jsme byly na skleničkách, vařenou mrkvičku nechtěla.
Kupovala jsem samotnou mrkvičku, Alnatura, Hami …
pak mrkev s bramborem … to měla hodně dlouho. Ze začátku nechtěla baštit, takže stejně byla vždycky dokrmená mlíčkem.
V 9 měsích jsem kupovala etikety 4-6 měsíců, v 1 roce pro 8 měsíční.
Malá toho nikdy moc nesnědla, takže jsme dlouho vydržely s malými skleničkami pro 4-6 měsíční dětičky.

• Nahlásit
  • Citovat
2069
24.8.09 07:19

kupuju Alnaturu, micham s mnou uvarenou zamrazenou zeleninkou, bio maso taky od Alnatury (z rakouska) nebo Sunvalu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
781
24.8.09 08:42

Já jsem začínala s příkrmy nedávno, přes léto jsme hodně jezdili, takže skleničky ano. A kupovala jsem jen od 4. měsíce, Alnaturu, Babylove a Hami první lžička, etikety jsem četla hóóódně poctivě, bylo to v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13496
24.8.09 13:37

Ja davam doted sklenicky,mala mi domaci vubec nechce.
Na zacatku jsem davala jen jednodruhovou zeleninku od Hami a alnatury,vubec jsem nedavala Hipp a ani nedavam-prijde mi priserne slany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
781
24.8.09 20:27

mě doktorka dokonce říkala, abych nekupovala Hipp, že tam přidávají něco, co dětem chutná a oni pak nechtějí nic jiného.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30
25.8.09 22:36

My zatim baštíme taky skleničky, s domácí stravou bojujeme, prcek nechce. Ovoce baští v pohodě, ale zeleninu prostě ne-e.
Kupuju Hami, mrkev, brokolici, květák, špenát a brambory a šmakujou. Složení prostudováno a shledala jsem je ok :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3287
26.8.09 17:47

My s příkrmy začínáme, jsme 4 den na mrkvičce, kupujeme Alnaturu.Poradkyně na výživu nám vůbec neradila dávat kupované ovoce či zeleninu, hodně doporučovala značky Alnatura a Babylove.
Ke kupované mrkvičce přidám naše brambory.
Dnes jsem koukala na výrobky Babydream, a v jarní zelenině 4 m. mají porek 8O …Pořádně číst etikety.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
757
27.8.09 11:17
xmerssy píše:
My s příkrmy začínáme, jsme 4 den na mrkvičce, kupujeme Alnaturu.Poradkyně na výživu nám vůbec neradila dávat kupované ovoce či zeleninu, hodně doporučovala značky Alnatura a Babylove.
Ke kupované mrkvičce přidám naše brambory.
Dnes jsem koukala na výrobky Babydream, a v jarní zelenině 4 m. mají porek 8O …Pořádně číst etikety.

Pórek není nějaký hrozný alergen, toho bych se nebála. Ale koukala jsem jako blázen na celer, sojový olej, lepkovou mouku, ryby od 8m..pepř a rajský protlak mi tak nevadí, není toho tam tolik. Hipp je už od 4m solený - jo, onoj e tam pár zrnek, asi by se nic nestalo, ale jde o princip. Vařené malá nechce, tak skleničkujeme, dávám půlku velké, vmíchám vařený brambor nebo rýži, za chvilku už i těstoviny, rozhodně nebudu dávat ryby, houby, kaše s medem, mám obavy z kravského mléka, smetany, celeru, sojového oleje..jde o to, že skleničky se řídí normami EU, které nejsou tak přísné, jako doporučení v ČR.
Co se týče přidaného cukru - ochutnejte třeba Frutapuru a slazeného Hamánka, na chuť je to sladké stejně. Jen Frutapura je dělaná ze zahuštěného ovoce, takže je sladká z cukrů v ovoci, Hamánek je dělaný z méně ovoce, zahuštěný a nastavený vodou, a proto doslazený. Na chuť to vyjde nastejno, ale je to méně kvalitní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
757
27.8.09 11:23

jo, a kupujem Alnaturu, Babylove, jednodruhove Hami, nechce Sunarka, chutna ji Hamanek 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10482
27.8.09 13:47

alergeny nejsou zas taková hrůza, jen to chce vybírat, kdy je do stravy zavést… taky záleží na rodinné anamnéze.

ryby - dali jsme v 10m. nevidím na tom nic špatného.. samozřejmost je začínat sladkovodní rybou.
sojový olej - brrr, soja vůbec obecně pro středoevropana brr.
smetana - jako alergen proč ne, když má KM. ale obsahuje hodně bílkovin, proto se má zavádět později než KM do vaření.
porek jsem neřešila, dostal se zelninou, v 7m?
celer asi v 8m, stejně jako rajče. u nás na něj není nikdo alergický, navíc na rajče jsou průběhy mírné, jedná se o osypky, a ve většíně případů je ta alergie na pesticidy, ne na rajče.. :wink:
med není alergen - pouze se nemá dávat mladším dětem, jelikož je sladký…naopak, pokud začít sladit po roce, někde říkají od 9m, tak medem, je to jediněčná přírodní směs! my dali mlíčko s kaší s medem asi v 11?měsících-. teď snídá rohlík s máslem a medem, v neděli :wink:
těstoviny jsem dala před ukončeným 7m, dle studie včasné podání lepku snižuje rizika celiakie a DM I typu…
houby - jsou hlře stravitelné, ale takové žampiony vyrostlé na substrátu, ty maličké - proč ne. neříkám 6m dítěti, ale od 10m klidně…
bílek jsem dala v 11m, žloutek v 6..
KM do vaření od 6m, na pití od 18m, ale pořádně jsme začali až v 21m.

asi budu za špatnou matku, která dítěti „zadělává“ na problémy s alergií, ale po přečtení mnoha a mnoha studií a vzhledem ke svému vzdělání jsme se takhle s mužem dohodli a alergeny jako takové jsme neřešili. jen některé, jako jsou arašídy, ořechy, korýšovití… což nejí do teď.

takže jediná rada - číst složení už v obchodě,a stejně jako danylea, i já jsem kupovala skleničky se složením zpětně… jelikož v 8m nebyl vojta ani omylem schopný jíst ty kousky… :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7584
27.8.09 14:03

U prvního dítka to byla hrůza, měl ekzem snad ze všeho. Naštěstí z toho vyrostl. Tam jsme hodně hlídali a skleničky téměř nedostával. Nejen kvůli alergenům. Chtěla jsem mu vařit doma. Rybu dostal nejdřív ve 2 letech.

Mladší - jí skleničky i doma vařené. Je to jedno. Jí dobře a všechno. Ze začátku jsme opatrně přidávali. Ale vyzkoušela jsem i skleničky s rajčatama i s celerem. Rybu měl v jídle poprvé ve 14ti měsících. Neměla jsem potřebu mu jí dávat dřív. Ale od té doby jí dostává určitě 1×týdně. Žloutek a bílek nedostal v mnou připravovaném jídle nikdy. Ale to je věc názoru. Piškoty dostal. :-)

Tak by mě zajímalo, proč by měl vadit pórek? Jako alergenní? Jako nadýmající? Mě přijde OK jako jiné věci a že se prostě musí vyzkoušet. Pórek dostali oba kluci v 8mi měsících určitě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama