Kupovat oblečení, když hubu?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
31.10.21 21:13

Kupovat oblečení,když hubu?!

Ahoj-řeším, zda si koupit nějaké nové oblečení.. Asi takhle, byla jsem na mateřské 5let a teď začala chodit do práce. Za těch 5 let jsem si pořídila jen tepláky, nic jiného jsem nepotřebovala. Jenže ted-jak mám být v práci, tak tam nemůžu chodit jak vobejda. Mám nějak věci z před MD/RD -ale je to už dost z módy a taky jsem bohužel za těch pět let nakynula. A tak je mi to úplně nafous a necítím se dobře. Nojo-ale snažím se zhubnout. A tak mi přijde škoda něco si pořizovat. Teď jsem byla na firemní akci, měla. jsem tam něco povidat-no, všichni byli v kostymcich a oblecích a já v halene a kalhotách. Nebylo mi to prijemny. Navíc, jak jsem teď silnejsi-tak v těch dřívějších oblecích už nevypadám k světu… Ale je to tak i normálně v praci-jsem v lezernim stylu, ale prostě vypadám ve všem na prádle a i se tak cítím. Jenze-kdyz pomalu hubnu, nejsou to zbytečně pryč peníze??? Mám malý děti, vím o jiných investicích než mě oblečení… Když bych si něco koupila, tak by to bylo něco v mám současném cisle-abych se cítila dobre-jenze doufám, že to číslo budu mít nižší… Jak jste to měli Vy? Prominte za anonym-prace(i když, možná mě v tom někdo pozná..)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
448
31.10.21 21:25

Jestli budeš hubnout jako já, nula nula prd a půl roku v dupe:D tak bych si něco málo pořídila. Pokud ti je líto peněz dají se koupit i hezké věci z druhé ruky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26402
31.10.21 21:31

Záleží jak rychle hubnes. Ja bych si koupila aspoň pár kousků třeba i z druhé ruky, ale pokud hubnes rychle, tak to nemá smysl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Mrg
111
31.10.21 21:41

Vyloženě společenské oblečení kupuji obvykle v sekáči. Je to něco, co na sebe vezmu max. 2× do roka a pokaždé mám jinou velikost (hubená, těhotná, vyžraná po porodu) :roll: ale hlavně nepatřím mezi lidi, který by milovali nakupování, nebo byli ochotni za oblečení nechat velké sumy. Věci na běžné nošení v sekáči v mém stylu neseženu, ale to společenské mají v pěkné kvalitě a velký výběr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6283
31.10.21 21:44

Musíš bohužel vzít v úvahu 100% platné Murphyho zákony, takže

• když si nic nekoupíš s tím, že přece zhubneš, tak nikdy nezhubneš
  • když si teď nakoupíš dobře padnucí oblečení, tak naschvál zhubneš raketově o dvě velikosti

takže si musíš stanovit priority, jestli chceš zhubnout nebo ušetřit ;-)

(mám to dobře a na beton vyzkoušené ;-) )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8686
31.10.21 21:48

Zalov na Vinted.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3789
31.10.21 21:50

Koupila bych si jeden kvalitní kostýmek, pokud zhubneš existují švadleny, co ti ho mohou zúžit 😁

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7094
31.10.21 22:04
@Anonymní píše:
Ahoj-řeším, zda si koupit nějaké nové oblečení.. Asi takhle, byla jsem na mateřské 5let a teď začala chodit do práce. Za těch 5 let jsem si pořídila jen tepláky, nic jiného jsem nepotřebovala. Jenže ted-jak mám být v práci, tak tam nemůžu chodit jak vobejda. Mám nějak věci z před MD/RD -ale je to už dost z módy a taky jsem bohužel za těch pět let nakynula. A tak je mi to úplně nafous a necítím se dobře. Nojo-ale snažím se zhubnout. A tak mi přijde škoda něco si pořizovat. Teď jsem byla na firemní akci, měla. jsem tam něco povidat-no, všichni byli v kostymcich a oblecích a já v halene a kalhotách. Nebylo mi to prijemny. Navíc, jak jsem teď silnejsi-tak v těch dřívějších oblecích už nevypadám k světu… Ale je to tak i normálně v praci-jsem v lezernim stylu, ale prostě vypadám ve všem na prádle a i se tak cítím. Jenze-kdyz pomalu hubnu, nejsou to zbytečně pryč peníze??? Mám malý děti, vím o jiných investicích než mě oblečení… Když bych si něco koupila, tak by to bylo něco v mám současném cisle-abych se cítila dobre-jenze doufám, že to číslo budu mít nižší… Jak jste to měli Vy? Prominte za anonym-prace(i když, možná mě v tom někdo pozná..)

Nechceš chodit jako vobejda, ale přesně tak nepadnoucí kousky, navíc vyšlé z módy, vypadají. Halena a kalhoty je přesně ten styl, co ti přidá klidně i 20 let. Předpokládám, žes tu halenu měla velkou, volnou a přes kalhoty.
Samozřejmě, že bych si minimálně do práce něco na sebe koupila. Aspoň 2, 3 outfity, to tě finančně nezatíží a budeš vypadat k světu.
Držím palce s hubnutím

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1798
31.10.21 22:16

Sekace vrele doporucuju… halenky a kosile se tam daji sehnat uz okolo 100 nebo klidne do 100 - jde o to v jakym meste. A nebo treba i saka apod taky v celkem hodne dobry cenovy.. tj do 1000-1500 se vejdes levou zadni a nemusis chodit do prace jak socka.
A klidne ted muzes kombinovat hezky sako a pod to tricko s dlouhym v nejky neutral barve.

A btw jeste jedna rada.. zjisti si jaky jsi barevny typ a opravdu bez milosti vyhazej veci, ktery Ti barevne nesedi + nacti si neco o capsule wardrobe. Do budoucna Ti to usetri mraky penez a celkem rano i more casu s oblikanim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
1.11.21 12:25

Mám to podobně. Přestala jsem kouřit a 15 kg nahoře. Chodila jsem jen v dlouhých sukních pár měsíců a bylo mi psychicky hrozně. Ani jsem nechodila mezi lidi moc. Teď mám dole 8 kg, ale kalhoty mám jen tak tak 😊. Snažím se pomalu zhubnout zbytek, ale alespoň jedny větší gatě jsem si koupila. Takže spíš něco levnější, na přechodnou dobu, co se dá kombinovat, aby ty výdaje nestouply.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32
2.11.21 08:31

Doporučuju si nechat menší věci z doby kdy si byla hubenější nebo si koupit schválně menší jako motivaci…u mě to teda zabralo sice pár kilo jsem chtěla a potřebovala ale i tak :DDDD ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2435
2.11.21 09:28

Jestli oblečeš své staré oblečení, tak to s přibráním nebude hrozné. Podívala bych se v second handech u vás. Určitě se dá vybrat, pár kousků, které ti sednou by se do práce hodilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1371
2.11.21 10:52

Záleží, jaká je tvá původní/cílová velikost… Třeba taková 40 má praktický rozptyl třeba 10 kg, zatímco u 36 jsou kolikrát problém i 3-4 kg. Taky záleží, jak a kde jsi přibrala - jestli jen břicho, nebo horní část těla (takže je fest i sako), nebo naopak spodek, nebo tak nějak všude rovnoměrně. Nejmíň problematické je podle mě to břicho - protože to se schová tunikami, empírovými střihy apod., takže ta investice je nízká (plus je to dá nosit i po zhubnutí). Větší spodek je taky většinou OK, prostě se koupí větší kalhoty/sukně, problém je zvětšení třeba těch ramen/prsou - tam už bych investovala víc (protože sedící sako dělá hodně).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43
2.11.21 11:37

Podle mě si můžeš koupit i nějaké pěkné věci o číslo menší, abys měla „motivaci“ pro hubnutí a když se do nich vejdeš, tak budeš mít ze sebe potom dobrý pocit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2140
2.11.21 11:50

Rozhodně nakup, ale v sekáčích. Dají se tam sehnat fakt krásné kousky za pár korun a když pak zhubneš, můžeš je dál prodat a nebo darovat.
Jak už tady někdo psal: zákony schválnosti jsou vždy přítomny :D
Já tak skladovala ve skříni hadry z kterých jsem „vyrostla“ s tím, že do nich určitě zhubnu… Když už mi zabíraly většinu skříně, tak jsem je prostě vyházela (darovala a pod.) A nakoupila si nové větší… no a pak jsem zhubla :D
Teď je ze mě zase kus bůčku po druhém dítěti a už na nějaké to nechávání oblečení na stav „až zhubnu“ zvysoka kašlu. Dokud ho mám, nehubnu :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat