Kupující auta chce odstoupit od smlouvy

Anonymní
5.6.13 18:15

kupující auta chce odstoupit od smlouvy

Dobrý den,

chci se zeptat něhoko. Nejlépa chlapa na mojí situaci asi i trochu právně odbornou. Minulou středu jsem prodala auto Felie rok 1996 pán co si jí přijel koupit si ji projel prohlédl souhlasil se stavem vozidla, které je samozřejmě úměrné jeho stáří což i podepsal ve smlouvě. Upozorňuji, že auto normálně jezdilo, žádnou závadu jsem nezamlčela. A nyní mi dneska zavolal, že chce od smlouvy odstoupi, že do auta teče, že je auto mokré, že teče do motoru a zkratovala mu baterka (která je mimochodem nová a dostal na ní i doklad) Upozornila jsem ho na to, že jsou nyní povodně a hodně pršelo. že to není závada na vozidle, která by bránila jízdě vozidla a nemohu za to, že je teď více deštivých dní. Nehledě na to, že nemohu vědět kde s tím autem jezdil. Bydlí v Jižních čechách. Potřebuji poradit, jestli má na odstoupení nárok. Mě nikdy do auta neteklo a i předtím, než jsem ho prodala stálo venku v dešti a vůbec do něj neteklo.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
anet007
5.6.13 18:30

Samozřejmě že nárok na odstoupení od smlouvy má

• Citovat
  • Nahlásit
8569
5.6.13 18:31

§ 597
(1) Jestliže dodatečně vyjde najevo vada, na kterou prodávající kupujícího neupozornil, má kupující právo na přiměřenou slevu ze sjednané ceny odpovídající povaze a rozsahu vady; jde-li o vadu, která činí věc neupotřebitelnou, má též právo od smlouvy odstoupit.
(2) Právo odstoupit od smlouvy má kupující i tehdy, jestliže jej prodávající ujistil, že věc má určité vlastnosti, zejména vlastnosti kupujícím vymíněné, anebo že nemá žádné vady, a toto ujištění se ukáže nepravdivým.

chtěla bych pak asi od něj zdokumentovat jak přesně a kudy do auta teče… pokud mu tam přitekl nějaký potok.. tak za to Ty asi nemůžeš… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
976
5.6.13 18:34

@sweet78 a až by s autem přijel, tak bych vzala kýbl vody, nebo hadici a vyzkoušela bych jestli fakt teče…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8151
5.6.13 18:37

Já si myslím že jestli mu do auta zateklo při povodních tak to nemůže přece být důvod odstoupení od smlouvy, bo to zateče i do fungl nového auta

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8569
5.6.13 18:38

@wery85 přesně tak :palec: pokud tam teče „vrchem“ tak je to prokazatelné třeba zrovna tou hadicí :potlesk:

bývá občas problém se skly… když je měněné a špatně ho přilepí tak může téct do interiéru (mám s tím hned dvě zkušenosti- jednou já sama a jednou můj bratr)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.6.13 18:47

No on tvrdí, že mu auto stálo na dvoře, ale jak mi dokáže, že třeba nezapoměl stáhnout okýnko nebo jak já můžu vědět, že s tím někde nebyl kde bylo víc vody. Přiznávám, že já jsem s tímto vozem nezažila povodně 2002, ale kolikrát tu pršelo dost a nikdy mi do něj neteklo a to mi přijde podezřelé. teď mi on vrátí mokré auto, kdo ví co tam vyměnil a já už ho neprodám. řekla bych, že nejsem autopůjčovna

• Citovat
  • Nahlásit
38179
5.6.13 18:49
Anonymní píše:
Dobrý den,chci se zeptat něhoko. Nejlépa chlapa na mojí situaci asi i trochu právně odbornou. Minulou středu jsem prodala auto Felie rok 1996 pán co si jí přijel koupit si ji projel prohlédl souhlasil se stavem vozidla, které je samozřejmě úměrné jeho stáří což i podepsal ve smlouvě. Upozorňuji, že auto normálně jezdilo, žádnou závadu jsem nezamlčela. A nyní mi dneska zavolal, že chce od smlouvy odstoupi, že do auta teče, že je auto mokré, že teče do motoru a zkratovala mu baterka (která je mimochodem nová a dostal na ní i doklad) Upozornila jsem ho na to, že jsou nyní povodně a hodně pršelo. že to není závada na vozidle, která by bránila jízdě vozidla a nemohu za to, že je teď více deštivých dní. Nehledě na to, že nemohu vědět kde s tím autem jezdil. Bydlí v Jižních čechách. Potřebuji poradit, jestli má na odstoupení nárok. Mě nikdy do auta neteklo a i předtím, než jsem ho prodala stálo venku v dešti a vůbec do něj neteklo.

Zkus s tím chlapem tím autem projet myčkou, samozřejmě pokud jsi do myčky jezdila a nikdy ti do auta nezateklo.
Myčka totiž ukáže hodně, je to silnější než déšť.
Jinak je to ale otázka spíš pro právníky a kdo by měl při případném soudním sporu lepšího, tak ten by asi vyhrál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.6.13 18:51

@sweet78 no já už jsem cenu dala dost nízko úměrně jeho stavu vždyť on věděl, že to auto je starý, ale jezdí, stěrače stírají a vše funguje tak jak má. A mě do auta neteklo a nemůžu za to, že i kdyby do něj při velikých deštích teklo, takže já jsem to nezažila

• Citovat
  • Nahlásit
15252
5.6.13 19:12
@Anonymní píše:
@sweet78 no já už jsem cenu dala dost nízko úměrně jeho stavu vždyť on věděl, že to auto je starý, ale jezdí, stěrače stírají a vše funguje tak jak má. A mě do auta neteklo a nemůžu za to, že i kdyby do něj při velikých deštích teklo, takže já jsem to nezažila

Jestli on to auto neutopil. Jestli třeba nezkusil něco projet, kde stála a tekla voda a… Samozřejmě jedna věc je, když na auto prší a druhá věc je používat auto jako obojživelné vozidlo k prodění mělkou (nebo hlubší) vodou, že.

No, to je na právníka a dokazování. Pokud jsi přesvědčená, že auto ty vady nemá (resp. nemělo v době prodeje).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.6.13 19:57

Ptala jsem se manžela, už nějaké to auto prodal.

Pokud podepsal smlouvu a s autem odjel, nebavil by se s ním.

Kdo ví, kde auto utopil nebo co s ním dělal.

omlouvám se za anonym M.

• Citovat
  • Nahlásit
77344
5.6.13 20:06
@Anonymní píše:

omlouvám se za anonym M.

Souhlasím, pochybuji, že bude mít chuť to řešit soudně… a myslím, že i kdyby to řešit chtěl, taky povodně budou přitezujici pro něj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1234
5.6.13 20:12

Já si myslím, že s tím autem něco udělal (opravdu nechci přemýšlet nad tím co) a nepojistil se hned a teď neví co dělat a chce ho vrátit, že do něj teče. Dnesk mi totiž přijde divné už i to, že chtěl abych ho odhlásila až za 14 dní

@Anonymní píše:

omlouvám se za anonym M.

zeptej se ještě prosím manžela, co mám jako dělat, když si bude pořád stát za svým a bude otravovat. Já opravdu nemám čas řešit denně nějakého člověka co mi lže a já si fakt stojím za svým, že do toho auta neteklo. Rozhodně ne tak, aby tam měl vodu. Protože každé staré auto trochu pustí vlhko dovnítř, ale ne tak aby mu zkratovala baterie A už předtím než si pro něj přijel stálo venku na dešti a pršelo i ten den co si ho přijel koupit a bylo suché a já jsem mu to do telefonu řekla, že si přebíral suché a já jsem rozhodně neběhala kolem auta s fénem a nesušila ho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.6.13 20:15
@vranae píše:
Já si myslím, že s tím autem něco udělal (opravdu nechci přemýšlet nad tím co) a nepojistil se hned a teď neví co dělat a chce ho vrátit, že do něj teče. Dnesk mi totiž přijde divné už i to, že chtěl abych ho odhlásila až za 14 dnízeptej se ještě prosím manžela, co mám jako dělat, když si bude pořád stát za svým a bude otravovat. Já opravdu nemám čas řešit denně nějakého člověka co mi lže a já si fakt stojím za svým, že do toho auta neteklo. Rozhodně ne tak, aby tam měl vodu. Protože každé staré auto trochu pustí vlhko dovnítř, ale ne tak aby mu zkratovala baterie A už předtím než si pro něj přijel stálo venku na dešti a pršelo i ten den co si ho přijel koupit a bylo suché a já jsem mu to do telefonu řekla, že si přebíral suché a já jsem rozhodně neběhala kolem auta s fénem a nesušila ho.

zeptám se a dám vědět
M.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.6.13 20:25

Manžel říká, že baterka sama od sebe nezkratuje. Musel se v tom vrtat.
Musel to utopit, pak to zkratuje.

Je ve smlouvě napsáno, že nezamlčela jsi žádné skryté vady a zákazník provedl zkušební jízdu a vozidlo si prohlédl, a že vozidlo odpovídá stáří a povaze vozidla??? Jestli je něco podobného ve smlouvě, nebav se sním

Mohl s tím bourat a teď otravuje.

Manžel se ptá kolik ti za ni dal??? A jestli je to přepsané?

Jak to jednou odjede z domu, tím to pro tebe končí!

M.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat