Kuřecí játra v prvním trimestru

Anonymní
3.3.21 08:12

Kuřecí játra v prvním trimestru

Ahoj holky. Jsem v 10tt. Asi budu za hysterku ale 3 dny po sobe jsem měla k obědu kuřecí játra, běžnou dávku, těch 100-150g. Až pak mě napadlo se podívat zda je vůbec mohu jíst a dozvěděla jsem se, že obsahují vysokou dávku vitaminu A, která může poškodit plod. Myslíte, že se vážně něco mohlo stát? Jedla jste některá játra v prvním trimestru a bylo vše ok? Já se snažím na to jídlo dávat pozor ale toto mi proste nějak uteklo a teď mám šílené výčitky, že jsem ohrozila miminko :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1317
3.3.21 08:16

Použij mozek a přestan číst všelijaké bláboly

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7636
3.3.21 08:26

Doporučuji méně číst bláboly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
815
3.3.21 08:36

Zapni mozek, jestli nějaký máš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
643
3.3.21 08:37
@Anonymní píše:
Ahoj holky. Jsem v 10tt. Asi budu za hysterku ale 3 dny po sobe jsem měla k obědu kuřecí játra, běžnou dávku, těch 100-150g. Až pak mě napadlo se podívat zda je vůbec mohu jíst a dozvěděla jsem se, že obsahují vysokou dávku vitaminu A, která může poškodit plod. Myslíte, že se vážně něco mohlo stát? Jedla jste některá játra v prvním trimestru a bylo vše ok? Já se snažím na to jídlo dávat pozor ale toto mi proste nějak uteklo a teď mám šílené výčitky, že jsem ohrozila miminko :(

Ano, velké dávky vit A mohou způsobit deformace plodu, ale to bys je musela jíst celé těhotenství. Nárazově, i když 3 dny, je to v pohodě.
V našich podmínkách je s vit A problém jen v případě vysokých dávek předepsaných lékaři jako léčba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1317
3.3.21 08:43

Dnešní potraviny v sobě mají víc chemie než nějakých vitamínů

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
369

Taky jsem si občas dala, i větší porci. V přiměřeném množství neškodí ani chilli, kofein, hřiby, oříšky a nevímco ještě. Dítěti to fakt neuškodilo. Stres je mimochodem taky nebezpečný🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

@Myška321 Diky za normalni a slusnou odpoved! :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
1070
3.3.21 08:44

Já se tedy játrům vyhýbala, není to blábol, ale už bych se tím netrápila :). Prostě teď chvíli nejez játra a mrkev. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.3.21 08:44

@Celeana Diky! Mam za sebou opakovany potrat takze se ted proste vice bojim aby to konecne dopado dobre.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.3.21 08:45

@Kolicek95 Diky, urcite uz po tomto nebudu :)

• Citovat
  • Nahlásit
220
3.3.21 08:52

My prvorodicky vsechno nekdy moc hrotime, chapu te, :lol: ale neboj, to bys jich musela sporadat opravdu ve velkem mnozstvi a nekolikrat tydne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
983
3.3.21 09:05

Prosímte přestaň číst co můžeš jist a co ne.. Zbytečně se stresujes.. Můžeš jist cokoliv chceš jen prostě v míře tenkrát se jedlo všechno a nikdo tohle neřešil… :wink:Užívej si tehu a zbytečně neplas 😁

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
495
3.3.21 09:18

Já jedla všechno v rozumné míře, zrovna kuřecí játra mám ráda a pro mě nebyl problém si je dát 2× či 3× po sobě. Takže v klidu, jezte tak, jak dosud jste byla zvyklá, jen přidejte trochu více zeleniny, ovoce a kvalitní tuky > velmi dobré je používat lněný olej kvůli omega 3 kyselinám, stačí 1 lžička denně. Je to lepší forma pro tělo i plod než kapsle či ryby. Nehledě na to, že lněné semínko používají maminky u konce těhotenství kvůli lepšímu průchodu porodními cestami.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.3.21 09:47

@LadyDelRey Diky, moc doufam, ze to tak je. Ja jsem si rikala ze nase mamy urcite nejake jidlo neresily a vse bylo ok.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat