Kuřecí maso - dobré nebo zkažené?

Napsat příspěvek
10668
14.11.18 20:18

@Yopii a není lepší maso koupit a udělat do obalu díru po zaplacení, když už to děláte? :roll:
a když bude smrdět, tak hned za pokladnou vrátit a oni by ho vyřadili?
Také mi nepříjde normální porušovat obaly a nechat to jen tak at si to koupí někdo jiný, třeba nějaká stará babča nebo nějaká nezkušená kuchařka, co to prostě vezme a hodí do košíku :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
920
14.11.18 20:34
@lucynka25 píše:
@Yopii a není lepší maso koupit a udělat do obalu díru po zaplacení, když už to děláte? :roll:
Také mi nepříjde normální porušovat obaly a nechat to jen tak at si to koupí někdo jiný, třeba nějaká stará babča nebo nějaká nezkušená kuchařka, co to prostě vezme a hodí do košíku :nevim:

To me nenapadlo, dobry napad :palec: jinak si myslim, ze nezkusena ani babca poskozeny obal neprehlednou ( a smrad ), to spis tu nezkusenou odradi, nez kdyz to koupi a pak z toho neco uvari ( podle datumu spotreby to je ok, obal neporusen, tak co?) - a hlavne to by musel opravdu nekdo vzit a zaradit to zpatky(obsluha) i pres toto :nevim: ale s tim za kasou dobry napad (i kdyz zas kosik plny nakupu a nikdo ho nepohlida a ja budu muset jet zpet a hledat poradne maso)… ale ja to maso zazila snad jednou, ze smrdelo pres diru, takze to budu delat takhle :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10668
14.11.18 20:58

@Yopii me to nikdy nenapadlo udelat diru.
Kolikrat se mi stalo,ze jsem prinesla kure domu a smrad,tak letelo.A snazim se ted kupovat co nejčerstvější a uz se mi to nestává.
Tak aspon „dirkuj“ az za pokladnou :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
920
14.11.18 22:56
@lucynka25 píše:
@Yopii me to nikdy nenapadlo udelat diru.
Kolikrat se mi stalo,ze jsem prinesla kure domu a smrad,tak letelo.A snazim se ted kupovat co nejčerstvější a uz se mi to nestává.
Tak aspon „dirkuj“ az za pokladnou :mrgreen:

No prave a kolikrat ja kupuju na ten den, obchod mam relativne daleko a slak by me trefil :D jojo budu az za… budu na tebe myslet pri kazdem nakupu, tak jak budes mit skytavku tak se nediv :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20544
14.11.18 23:03
@lucynka25 píše:
Také mi nepříjde normální porušovat obaly a nechat to jen tak at si to koupí někdo jiný, třeba nějaká stará babča nebo nějaká nezkušená kuchařka, co to prostě vezme a hodí do košíku :nevim:

taky dírkuju obaly s masem a očichávám, hned za kasou po zaplacení! Ideální jsou na to klíče, ostré a po ruce 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.11.18 02:04
@Yopii píše:
Mi se to stolo uz nescetnekrat, jednou kureci primo od reznika, jednou veprove z maso pultu a jak to pani projizdela na kase a pohla s tim sackem, tak smrad, ze by pad - sla jsem hned vratit. U vakuovanych mas se mi to taky parkrat stalo, kolikrat jsem nemela uz ani uctenku a cesta zpet do obchodu mi prodrazi to maso neskutecne. Takze stejne jako @Mamango, kdyz mam vybrane maso, udelam tam dirku a cichnu (pouze u kureciho stehenniho, ktere se rychleji kazi). Pokud je maso ok (coz v 95% je), tak ho kupuji, pokud ne, tak ho tam necham bokem - pochybuju silne, ze si toho nekdo nevsimne, ze ma naruseny obal (at uz obsluha ci zakaznik). Ja si porusenych obalu vsimnu - a hned bych si cichla :nevim: A hlavne ten smrad ignorovat nejde. A omlouvam se, ale pocit viny opravdu nemam, naopak. Nehodlam kupovat zkazene maso a s porusenym obalem ho nikdo nekoupi (nebo si to overi). Normalni prodavacka, jak pujde a uvidi maso bokem s porusenym obalem a cichne si, tak ho da na odpis. Od reznika kdyz kupuju, tak se omluvim, ale zeptam se jestli muzu cichnout ze sacku - nestala se mi negativni reakce, naopak, reznici vi, ze to kureci stehenni se rychleji kazi. A opravdu neresim pach neomyteho masa apod., ale pokud to smrdi jak dvoudenni mrtvola, nevim proc bych to mela kupovat ja nebo nekdo jiny :nevim: a ano potize mohou byt i z jineho nez zasmradleho zkazeneho masa, ale u smradlaveho je to snad do oci bijici, pochybuju, ze @Mamango tam vraci maso,co je v poradku :nevim:

Tak jak vy předpokládáte, že si lidé všimnou porušeného obalu - třebaže malá dírka po nehtu někde na boku obalu - případně předpokládáte, že mají dobrý čich, tak oni ti lidé předpokládají, že do vakuovaných nebo jinak upravených obalů nikdo nebude dělat schválně díry… pokud chcete, aby to bylo fér, tak tam udělejte velkou díru a když bude smrdět, tak ho jděte předat zodpovědné osobě… nebo se snad nechcete vystavovat nadávkám prodavačů a pracovníků supermarketů? Možná z dobrého důvodu. Prostě se to nedělá, není to fér vůči ostatním a jestli vám to stále připadá v pořádku, tak už nevím, co vám říct…

Hazardujete se zdravím ostatních, protože „předpokládáte“; že lidé otestují, že mají skvělý čuch anebo že lidé si všimnou „bokem“ odloženého masa… co je vlastně bokem? Že je sice v chladničce, ale tak nějak s velkou mezerou bokem? Nebo, že ho dáte mezi jiná jídla nebo regály, kde si ho všimne nějaká nepříliš chytrá pracovnice/prodavačka, řekne si, že to dá zpátky do chladničky, že to mimo chladničku víc jak hodinu určitě neleží… a ono by to opravdu nevadilo, kdyby obal nebyl porušený. Když je porušený, tak… no, tak datum spotřeby už neplatí, že :)
Ve zkratce: nikdo vám nečte myšlenky a málokdo má preference jako vy, nemůžete předpokládat… prostě to není fér.

A u řezníků je to něco jiného, ale to jistě chápete.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
920
15.11.18 07:58
@Sitrada píše:
Tak jak vy předpokládáte, že si lidé všimnou porušeného obalu - třebaže malá dírka po nehtu někde na boku obalu - případně předpokládáte, že mají dobrý čich, tak oni ti lidé předpokládají, že do vakuovaných nebo jinak upravených obalů nikdo nebude dělat schválně díry… pokud chcete, aby to bylo fér, tak tam udělejte velkou díru a když bude smrdět, tak ho jděte předat zodpovědné osobě… nebo se snad nechcete vystavovat nadávkám prodavačů a pracovníků supermarketů? Možná z dobrého důvodu. Prostě se to nedělá, není to fér vůči ostatním a jestli vám to stále připadá v pořádku, tak už nevím, co vám říct…

Hazardujete se zdravím ostatních, protože „předpokládáte“; že lidé otestují, že mají skvělý čuch anebo že lidé si všimnou „bokem“ odloženého masa… co je vlastně bokem? Že je sice v chladničce, ale tak nějak s velkou mezerou bokem? Nebo, že ho dáte mezi jiná jídla nebo regály, kde si ho všimne nějaká nepříliš chytrá pracovnice/prodavačka, řekne si, že to dá zpátky do chladničky, že to mimo chladničku víc jak hodinu určitě neleží… a ono by to opravdu nevadilo, kdyby obal nebyl porušený. Když je porušený, tak… no, tak datum spotřeby už neplatí, že :)
Ve zkratce: nikdo vám nečte myšlenky a málokdo má preference jako vy, nemůžete předpokládat… prostě to není fér.

A u řezníků je to něco jiného, ale to jistě chápete.

Kaju se a budu overovat az po zaplaceni :kytka: jinak ja to dala mimo chladici pult :nevim: a bavim se o tom, ze nevemu opravdu zasmradle zkazene maso (coz se mi stalo za cele roky rokouci, ze bych to napocitala na jedne ruce ) - dirkuji az to, co mam v kosiku a chci koupit… ale je pravda, ze soudim podle sebe a okoli, kde by si diry v obalu kazdy vsiml a smrad by taky zacitil :nevim: jak rikam, budu to delat az za ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.11.18 10:56
@Yopii píše:
Kaju se a budu overovat az po zaplaceni :kytka: jinak ja to dala mimo chladici pult :nevim: a bavim se o tom, ze nevemu opravdu zasmradle zkazene maso (coz se mi stalo za cele roky rokouci, ze bych to napocitala na jedne ruce ) - dirkuji az to, co mam v kosiku a chci koupit… ale je pravda, ze soudim podle sebe a okoli, kde by si diry v obalu kazdy vsiml a smrad by taky zacitil :nevim: jak rikam, budu to delat az za ;)

To jsem ráda, hlavně protože vím, jak je těžké někdy změnit svoje způsoby.. převážně když někdo jako já tady na vás útočí.

Jsem pro kontrolu kvality potravin pro naše užití (a pro naše zdraví), ale jak už bylo řečeno… za pokladnou, nebo nahlásit.

Každopádně díky za to, že jste to vzala v úvahu :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.6.19 12:28

Sníst nebo ne?
Koupila jsem mražené Gordon Blue. Kousky masa jsou v igelitovém obalu, který je porušený na několika místech. Celé to je v papírovém obalu, ten byl v pořádku. Co s tím?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9783
23.6.19 12:41

@mistakem já bych to normálně usmažila…co by tomu jako mělo být?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2646
14.9.19 11:46

Holky poradte, pokud ma kure trvanlivost na obalu 2 dny, kdyz ho dam do mrazaku muzu ho spotrebovat treba za mesic? Nebo opravdu musim do tech 2 dnu? Dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10627
14.9.19 11:51

V pohode do mrazaku, v mrazaku se ta expirace nebere v uvahu. To by tam nevydrzelo nic. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2646
14.9.19 11:53
@Lenka_Hal píše:
V pohode do mrazaku, v mrazaku se ta expirace nebere v uvahu. To by tam nevydrzelo nic. :D

Ok dekuji :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7840
14.9.19 12:01

@zudina Ono taky záleží, odkud to kuře máš. Já třeba nikdy nekupuju maso v Tescu, protože se mně i lidem okolo stalo, že maso s expirací za 2-3 dny po vybalení smrdělo a bylo nepoužitelné. Je to všechno o lidech, a když se naruší teplotní řetězec, tak datum expirace není moc vypovídající. Maso než zamrazuju, tak vždycky vyndám z původních obalů, prohlídnu, očichám, a pak teprve zabalím a uložím do mrazáku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2646
14.9.19 12:12
@zrcadlo píše:
@zudina Ono taky záleží, odkud to kuře máš. Já třeba nikdy nekupuju maso v Tescu, protože se mně i lidem okolo stalo, že maso s expirací za 2-3 dny po vybalení smrdělo a bylo nepoužitelné. Je to všechno o lidech, a když se naruší teplotní řetězec, tak datum expirace není moc vypovídající. Maso než zamrazuju, tak vždycky vyndám z původních obalů, prohlídnu, očichám, a pak teprve zabalím a uložím do mrazáku.

Kupuju jen bio kure z bioparku, davam to diteti tak aby v tom mebyly hormony a atb. To kure je vzdycky uplne cerstvy takze v tomhle problem neni, spis jsem nevedela jak s tim zamrazovanim ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama