Reklama

kuřecí prsní řízky - co z nich ukuchtit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kakika
Extra třída :D 14877 příspěvků 17.05.10 12:30
kuřecí prsní řízky - co z nich ukuchtit?

Už mi došla fantazie, přijde mi, že vařím/peču/smažím pořád to samé. Z mrazáku jsem vyndala kuřecí řízky, půlka je zpracovaná do číny, ale zbytek nevím, jak připravit. Obalované nebo „na přírodno“ už mi přijde jako nuda. Nemáte někdo tip třeba na nějakým způsobem zapečené? A kdyby to bylo jídlo za pár kaček, tak bych vám snad líbala i nohy :kytka:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Starrky
Kelišová 6208 příspěvků 17.05.10 12:33

Nám chutná tohle je to rychlý a taky dobrý :lol:

Příspěvek upraven 17.05.10 v 12:34

PetiteFillette
Extra třída :D 13847 příspěvků 17.05.10 12:34

Osolené, opepřené, naklepané, zprudka krátce osmahnout na másle a vyndat. Do výpeku cibuli nadrobno, malý kelímek hořčice, mrsknout tam zpátky maso, zalít vodou a vařit do měkka. Nakonec přidat 2 33% smetany, podle potřeby zahustit. Já pak ještě dochucuju, podle toho kolik jsem tam dala vody. K tomu buď rýži nebo kuskus.

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18628 příspěvků 17.05.10 12:38

já dělala včera tohle a veeelká mňamka za pakatel a přesně místo uzeniny jsem tam napíchala na kostičky kuřecí prsíčka :wink:

tetma
Kelišová 5164 příspěvků 17.05.10 12:50

nakrájej brambory na plátky a naklepej maso,vymaž pekáč nebo pečící mysky olejem a dej brambory,sůl ,pepř,maso,sůl,pep­ř,grilovací koření brambory,sůl,pepř a zalí smetanou na šlehání a dej píct .Můžeš to udělat i z vepřovýho masa,je to fakt dobrý

Agatha
Závislačka 4271 příspěvků 17.05.10 12:59

Často vařím tento recept:
na kolečka nakrájím oloupané brambory, dám na dno zapékací mísy vymazané olivovým olejem nebo máslem, na brambory navrstvím naklepaná, osolená, opepřená kuřecí prsa na plátky, na to posypu strouhaným sýrem, na to dám mraženou zeleninu (dle chuti), na to opět vrstvu brambor (dolu ani nahoru bramborama nešetřim), opět posypu strouhaným sýrem a zaliju smetanou (já používám 12% na vaření, ale podle chuti se může použít i tučnější). Dám zapéct cca na půl až 3/4 hodiny do trouby. Je to dobré, rychlé a poměrně levné.

Bábi Zlopočasná
Generální žvanilka 20738 příspěvků 17.05.10 13:02

Do pekacku zemiaky na kolieska, na to akakolvek zelenina cerstva alebo mrazena, posolit, korenie co mas rada (ja davam na mrkvu sladku sojovu omacku, lebo mi to chuti), na to posolene pokorenene rezne, kolecka cibule a bud platok masla alebo platok slaniny. A piect tak 45 minut az hodinu.

Pipet
Generální žvanilka 24083 příspěvků 17.05.10 13:20

Já jsem včera dělala takové „rarášky“, kuřecí prsa na kostičky, husté těstíčko (vajco, trochu mlíka, mouka, sůl a koření dle chuti) a šup s tím na pánev, dát víc oleje…
Pár jsem jich udělala méně kořeněných i Majdě a vypadala, že si pochutnává.

Kája
Ukecaná baba ;) 2376 příspěvků 17.05.10 13:24

ahojky

tady toto máme rádi my :)

Lupínkové kuře

lupínky smíchat s nastrouhaným sýrem a lžízi oleje a nechat trochu uložet, cca 20min a občas promíchnout. Kuř. kousky vykoštěný (je to rychlejš) nebo i s kosti okořenit např. gril. kořením a kápnout trochu cit. šťávy a nechat odležet. Do zapékací mísy nejprve dáme vrstvu lupínků na to poklademe maso a přikryjeme zbytkem lupínků a dáme zapéct. My si k tomu děláme šopák nebo jakejkoliv salát, ale může být i brambor

Emilie
Generální žvanilka 20518 příspěvků 17.05.10 13:34

díky za tipy, řízky mám taky zrovna ve dřezu na rozmrazení.

jinak já budu dělat lasagne - klasika základ cibule, na kousky kuřecí třeba se solí a kari, k tomu roztavit sýr - nejlépe typu niva - a smetana, a nebo rajčatový protlak. do zapékací misky střídat lítky lasagní, pak maso, pak zase lasagne, pak nastruhaný tvrdý sýr, lasagne … a úplně navrch sýr.

ńam je taky kuřecí salát - rajčata, okurky, kukuřice, olivy, peginkské zelí na kousky, k tomu opečené kuřecí na kari a na cibulce, zalít lehkou tatarkou, posypat balkánsým sýrem - tak to je zase naše „žrádlo“.

KPKristy
Hvězda diskuse 46603 příspěvků 17.05.10 15:01

Kuřecí kapsu plněnou čímkoli, co máš doma. Já dám kousek slaniny nebo šunky, sýr, žampion, cokoli. A radši peču v troubě, než smažím. Je to zdravější a ještě si můžu povrch ochutit pokaždé jinak. Výborné s bramborem nebo těstovinama.

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18628 příspěvků 17.05.10 16:54

tož co jsi nakonec ukuchtila? :wink:

Hako
Ukecaná baba ;) 1309 příspěvků 17.05.10 20:51

taky přidám jeden výborný recept.
Kuřecí roládky

• 4 kuřecí prsa (větší)
  • 4 lžičky plnotučné hořčice
  • 8 plátků šunky
  • 4 vejce a 1 lžíce másla
  • 2 kyselé okurky
  • grilovací koření podle chuti
  • 5 dkg másla
  • sůl podle chuti
  • 0,5 dl vody na podlití

Kuřecí prsa rozřízneme, rozklepeme na plát, který osolíme z obou stran, na jednu stranu namažeme hořčici, rozložíme plátky šunky, na másle umíchaná vejce a okurku.

Srolujeme (nemusíme svazovat), posypeme gril.kořením a dáme do pekáčku vytřeného máslem. Podlijeme vodou a pečeme na 180 st. Během pečení poléváme šťávou z pekáčku, kterou můžeme dosolit.

Rolády můžeme také otočit, posypat a opéct i z druhé strany.

Podáváme s kaší, bramborem nebo hranolky.
Dobrou chuť!!!!

Kakika
Extra třída :D 14877 příspěvků 17.05.10 21:20
lacenka píše:
tož co jsi nakonec ukuchtila? :wink:

zatím nic, dnes byla čína a zítra, no těžké, těžké, ale svojí zjevnou jednoduchostí mě nadchl recept od Pipet a na špízy, na které jsi posílala recept určitě taky zbyde. Přítel to bude mít jako překvápko na večer, špízy miluje a nedělala jsem je ani nepamatuju (nechápu, že jsem na ně úplně zapomněla, stejně tak jsem předevčírem dělala hemenex asi po 5ti letech :lol: ). Ale všechny recepty jsem si překopírovala do pc a postupně vyzkouším všechny, protože po těch letech každodenního otravování se v kuchyni mi přijde, že vařím jen pár jídel pořád dokola a už mě to nebaví ani vařit ani jíst :mrgreen:

Emilie
Generální žvanilka 20518 příspěvků 19.05.10 12:08
Kája píše:
ahojky

tady toto máme rádi my :)

Lupínkové kuře

lupínky smíchat s nastrouhaným sýrem a lžízi oleje a nechat trochu uložet, cca 20min a občas promíchnout. Kuř. kousky vykoštěný (je to rychlejš) nebo i s kosti okořenit např. gril. kořením a kápnout trochu cit. šťávy a nechat odležet. Do zapékací mísy nejprve dáme vrstvu lupínků na to poklademe maso a přikryjeme zbytkem lupínků a dáme zapéct. My si k tomu děláme šopák nebo jakejkoliv salát, ale může být i brambor

Jsem se lehce inspirovala, na pánvičce jsem osmahla cibulku, přidala naložený kuřecí, pak zmraženou zeleninu (hrášek, mrkev a kukuřici), cornflaky a nakonec jsem přidala pár kostiček nivy. Holky, to je žrádlo .....

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Špinarové: Chci novou sochu, ve hře je právník. Úřad: Sochař peníze vracet nebude

Sochař David Moješčík možná pro Ostravu udělal velkou kulturní službu, když... číst dále >

Co je zač Česká ženská lobby, která narušila Dukovu mši, a co chce?

O pořádný poprask se v úterý postarala aktivistka jménem Aneta Petani, když v... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >