Kurz Asistent pedagoga při základním vzdělání?

65
26.7.20 18:43

Kurz Asistent pedagoga při základním vzdělání?

Dobry den,
chtěla bych se zeptat zda někdo absolvoval kurz v OA Praha? Kurz je vhodný i pro uchazeče se základním vzdělání.
Na kurz nastupuji od září. A rada bych věděla něco více od lidi, kteří kurz absolvovali. Děkuji ????

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

262
26.7.20 19:12

On se může vážně stát asistentem pedagoga člověk se základním vzděláním? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2779
26.7.20 19:13

Kurz asistenta pedagoga pro člověka se základním vzděláním? Strašné 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5309
26.7.20 19:25

Já vím, že to kurz umožňuje. Otázka, zda najdeš uplatnění

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.7.20 19:37
@vejilka píše:
Já vím, že to kurz umožňuje. Otázka, zda najdeš uplatnění

Jsem asistent pedagoga, ale mám maturitu. Nevím to jistě, ale slyšela jsem, že se změnily podmínky a kurz AP už nelze absolvovat bez maturity.
Nyní jsem po třech letech na jedné ZŠ hledala novou práci v oboru a zaregistrovala jsem, že v mnoha případech vedení škol a školek, které nabízejí pracovní pozici AP, požadují mimo vzdělání v oboru tzn. minimálně kurz AP také maturitu. Dokonce jsem narazila na nabídku, kde výslovně požadovali znalost pravopisu ČJ na úrovni učitele 1. stupně ZŠ.
Po 3 letech praxe si tak nějak zhruba dovedu představit, co školu k tomuto požadavku asi vedlo a co tomu předcházelo :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
7430
26.7.20 19:50

Bohužel sem už nabidku kurzu asistenta pro lidi jen se základním vzděláním zahlédla. A je to tedy fakt hrůza. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16946
26.7.20 19:59

Kurz si asi udělat můžeš, ale žádný soudný člověk tě bez maturitního vysvědčení nezaměstná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9914
26.7.20 20:08

Taky znám dokonce dvě asistentky pedagoga bez maturity, jedna má opravdu jen základní vzdělání a kurz a na dané škole dělala uklízečku. Druhá je vyučená prodavačka a nabídli ji kurz a práci vyloženě kvůli jednomu dítěti, které bylo problematické a ona ho uměla zvládnout. Obě závěrečnou práci na kurzu nepsaly samy, ale dělal jim ji někdo na objednávku, a obě dostaly dopředu testové otázky se správnými odpověďmi. Takže o úrovni kurzu si nedělám iluze.
Co se týče znalosti češtiny, tak ta je někdy tristní i např. u vychovatelek. Já bydlím proti družině a chodím kolem takové vývěsní tabule, kde jsou informace pro rodiče. Jakmile je tam delší zpráva, jsou tam pravopisné chyby s železnou pravidelností.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10361
26.7.20 20:13
@Nechaputo píše:
On se může vážně stát asistentem pedagoga člověk se základním vzděláním? 8o

Taky mě to překvapuje. Přece jen asistenta pedagoga mají děti, které mají nějaký problém, tudíž je to mnohem složitějši. A když to těm dětem nejde, tak to dává zabrat. I chování. Mám informace přímo od jedné asistentky, že to nebylo nic jednoduchého.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10361
26.7.20 20:15
@zrcadlo píše:
Taky znám dokonce dvě asistentky pedagoga bez maturity, jedna má opravdu jen základní vzdělání a kurz a na dané škole dělala uklízečku. Druhá je vyučená prodavačka a nabídli ji kurz a práci vyloženě kvůli jednomu dítěti, které bylo problematické a ona ho uměla zvládnout. Obě závěrečnou práci na kurzu nepsaly samy, ale dělal jim ji někdo na objednávku, a obě dostaly dopředu testové otázky se správnými odpověďmi. Takže o úrovni kurzu si nedělám iluze.
Co se týče znalosti češtiny, tak ta je někdy tristní i např. u vychovatelek. Já bydlím proti družině a chodím kolem takové vývěsní tabule, kde jsou informace pro rodiče. Jakmile je tam delší zpráva, jsou tam pravopisné chyby s železnou pravidelností.

Tak to je teda síla. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4284
26.7.20 20:18

Kurz AP je něco jiného než kurz OA - tak jaký kurz budeš tedy absolvovat? V nadpisu je AP a v příspěvku je OA.
Jinak tedy, Kurz AP jde absolvovat i se základním vzděláním ( tedy ještě nedávno to šlo), ovšem takový AP pracuje v tzv. nižší úrovni činností a tím spadá do max. 5 platové třídy.

Zde odkaz na portál AP a výcuc ohledně předpokladů.
http://www.asistentpedagoga.cz/…-predpoklady

Kvalifikační předpoklady

V současnosti jsou rozlišovány dvě úrovně odbornosti asistentů pedagoga – podle nich je odlišeno i požadované vzdělání:

pro vyšší úroveň činnosti – přímou pedagogickou činnost ve třídě, ve které jsou vzděláváni žáci se speciálními vzdělávacími potřebami, nebo ve škole s integrovanými žáky – musí mít asistent pedagoga střední vzdělání s maturitou a odpovídající pedagogické vzdělání (SŠ, VOŠ nebo VŠ zaměřenou na pedagogiku nebo alespoň kvalifikační kurz pro asistenty pedagoga);
pro nižší úroveň činnosti – pomocné výchovné práce ve škole nebo školském zařízení – stačí asistentovi pedagoga střední vzdělání s výučním listem nebo dokonce i jen vzdělání základní, podmínkou je absolvování kvalifikačního kurzu pro asistenty pedagoga.

Podle výše kvalifikace a délky praxe je stanovován i – zpravidla velmi skromný – plat asistenta pedagoga. Pohybuje se od 4. platové třídy (cca 9 a půl tisíce korun při celém úvazku) výše; maximální platové úrovně okolo 8. až 9. platové třídy (při rozsáhlé praxi v oboru cca 18 až 20 tisíc korun) dosáhne jen málokterý pedagogický asistent.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21152
26.7.20 20:22

Zatím to jde, chystá se ale nová vyhláška. Jen nevím, od kdy má platit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.7.20 20:22

Děsí mě ta představa že mému dítěti, se znevýhodněním, věnuje někdo kdo má jenom základní školu 8o Někdo takový by měl v té škole tak maximálně vytírat podlahu. Bez legrace 8o

• Nahlásit
  • Citovat
26.7.20 20:24

@nonina AP už nejsou žádní chudáčci. Nástupní plat bez praxe se pohybuje od 14640 - 29490 Kč při plném úvazku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49686
26.7.20 20:30
@Nechaputo píše:
On se může vážně stát asistentem pedagoga člověk se základním vzděláním? 8o

Je to legislativou umozneno. Ale jsou v nizsich platovych tridach a maji jinou napln prace.
Takove hodne tety ve skolce, ktere pomahaji. I ty jsou potreba.
Ja mam vysokou. Dopoledne delam AP, odpoledne jsem vychovatelka, nez dodelam dalsi level skoly. Mam proste celkove jinou napln prace, nesu si odpovednost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama