Kurz asistenta pedagoga nebo pracovníka v sociálních službách

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
renatika
Závislačka 3161 příspěvků 06.04.19 16:25
Kurz asistenta pedagoga nebo pracovníka v sociálních službách

Dobrý den, jelikož mi pomalu končí rodičak a do původní práce se nechci vrátit tak přemýšlím o nové práci. Mam dvě děti a manžela pracujícího v nepřetržitém provozu tak sháním práci jako všechny maminky s pracovní dobou do 16 hodin.
Zaujal mě kurz pracovníka v sociálních službách nebo kurz asistenta pedagoga, možná i chuvy.
Můžete mi někdo poradit jak se to potom s uplatněním v reálu s těmito kurzy. Kde můžu pracovat a je o lidi s tímto kurzem zájem?
Jinak mam jen vyučni list.
Děkuji všem za rady a připomínky

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
PetraJ
Kelišová 6911 příspěvků 06.04.19 16:28

Tak jestli ti jde o pracovní dobu, tak bude asi lepší asistent pedagoga, budeš pracovat jenom na ranní. Jako PSS bys nejspíš pracovala někde v důchoďáku nebo podobných službách a tam bývá nepřetržitý provoz.

vokishka
Extra třída :D 14348 příspěvků 06.04.19 16:37

Asistent pedagoga je lepší v tom, že je hodně dovolené, kterou si vybíráte přes prázdniny. Ale zase opravdu jen přes ty prázdniny, nemůžete jen tak. Je to ale práce hodně nejistá.

renatika
Závislačka 3161 příspěvků 06.04.19 16:41

@vokishka právě kdyz přemýšlím kolik asistentů je ve škole nebo kolik lidí pracujících s důchodci myslím že větší šance že seženu práci je tam… zajímá mě asistent klientů u nich doma. Teď si přesně nevzpomenu název :D

vokishka
Extra třída :D 14348 příspěvků 06.04.19 16:42

@renatika doma bývá osobní asistent

vokishka
Extra třída :D 14348 příspěvků 06.04.19 16:42

nebo terénní pracovník

Kelsey
Hvězda diskuse 45901 příspěvků 06.04.19 16:43

Tady asistentpedagoga.cz si procti. Jestli se rozhodnes pro AP, tak zvazit, ze si dalkove dodelas maturitu.
Aktualne zadane jsou chuvy do skolek.

Silwinka87
Generální žvanilka 22233 příspěvků 06.04.19 16:43

Ahoj, právě dělám kurz Pracovníka v sociálních službách..Já bych nejraději pracovala v pobytovém zařízení(např.Domov důchodců),ale děti jsou ještě menší,takže nejspíš budu hledat práci jako terénní pracovník (jezdit ke klientům domů).Pracovní doba je tam trochu lepší..

SlečnaDahlia
Ukecaná baba ;) 2399 příspěvků 06.04.19 16:47

Uplatnění v přímé péči je velké, téměř vždy někoho hledají. Ať už v přímé péči jako pečovatele v pobytovém zařízení, nebo osobního asistenta v domácnostech nebo pracovníka v pečovatelské službě. Všechno z toho je dost mizerně platově ohodnocené.

Silwinka87
Generální žvanilka 22233 příspěvků 06.04.19 16:56
@SlečnaDahlia píše:
Uplatnění v přímé péči je velké, téměř vždy někoho hledají. Ať už v přímé péči jako pečovatele v pobytovém zařízení, nebo osobního asistenta v domácnostech nebo pracovníka v pečovatelské službě. Všechno z toho je dost mizerně platově ohodnocené.

Ano,je to práce,která není dobře finančně ohodnocená.Dělá se pro něco jiného..Ale práce to hezká je..

g.sandova
Závislačka 4560 příspěvků 06.04.19 17:03

O tak vzhledem k tvým možnostem, když máš vyucni list, nemůžeš do fabriky na směny,tak si kurz udělej. Casove je lepší asistent pedagoga. Pokud bys byla PSS v terénu u pecovstelske služby, děláš do odpoledne, můžou být občas i večerní pochůzky, víkendy.

Příspěvek upraven 06.04.19 v 17:07

nonina
Závislačka 4120 příspěvků 06.04.19 17:04

Jako AP bys potřebovala maturitu - obzvláště v místech, kde je AP dostatek (viz třeba u nás na severní Moravě). A hlavně pokud nebudeš mít maturitu, tak většinou budeš dělat za méně peněz, než ti co maturitu mají - proto, že AP s maturitou může dělat přímou pedagogickou činnost v 8 platové třídě, ale ten bez maturity „jenom“ v 6 platové třídě.
Finančně je to docela rozdíl.

Hlavně však, pokud uvažuješ o práci s lidmi, prosím, nekoukej pouze na pracovní dobu - možná jsi to tak jenom napsala, ale vyznívá to tak, že Ti jde jenom o sebe a Tvé děti. Jako AP musíš mít hlavně velkou chuť setkat se i s dítětem, které bude hodně mentálně postižené, bude třebas ze sociálně znevýhodněné rodiny, bude mít těžké výchovné problémy a jako AP nemáš absolutně nic, čím bys mohla zasáhnout, krom svého přesvědčení pomoci dítěti, velkého srdce a empatie. Bude potřeba se na dítě připravit, což může u některých druhů postižení znamenat, další a další studium. Kurz Ti rozhodně nedá veškeré informace a také si jej budeš muset sama zaplatit a po dobu kurzu budeš muset logisticky zvládnout chod domácnosti. To i u dalších kurzů, samozřejmě.

Stran uplatnění, zkusmo si zadej inzeráty s požadavky ve Tvém okolí. Uvidíš, kterých požadavků bude více.

vokishka
Extra třída :D 14348 příspěvků 06.04.19 17:07

@nonina ta třída je dokonce jen pětka. A samozřejmě , že pokud si bude moct ředitel vybrat, tak vezme s maturitou.

g.sandova
Závislačka 4560 příspěvků 06.04.19 17:09

Nechci rýpat, pracovala jsem jako PSS, některé holky, co měly ten vyucak, tak to byloproste znst

nonina
Závislačka 4120 příspěvků 06.04.19 17:09

@vokishka pravda, ťukla jsem vedle. Díky za opravení.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama